Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация на баня

Публикувано от dimitrov 
Re: Хидроизолация на баня
11-08-2006 - 09:56:17
Може исползовать ИЗОЛОН за вътрешна хидроизолация на баня


ИЗОЛОН - РЕВОЛЮЦИЯТА В ИЗОЛАЦИЯТА
www.izolon-bg.com
Повече информация за ИЗОЛОН и применение в списание "Хубавите КЪЩИ" 3 2006 г.
Re: Хидроизолация на баня
17-08-2006 - 17:41:51
Г-н Димитров,

Има една система, измислена за подобни случаи преди около 20 години в Германия и доказала се във времето. За да не влизам в подробности, моля погледнете следния линк [www.maxit.bg] или последния брой на сп. Още за къщата, посветен изцяло на баните. Стига тръбите да не са Ви в стената, мисля, че ще можем да Ви помогнем.

За повече въпроси и уточнения - pavel.pavlov@einet.bg или 0887661685.

Успех!
Re: Хидроизолация на баня
17-08-2006 - 18:15:26
Димитров. и аз мисля че е най-добре да търсиш генерално решение на проблема - подмяна на щранговете. Това дето си го намислил е решение, но аз лично съм скептик за успеха му, имах същия проблем в Младост, в апартамента на тъща ми и докато не смениха щранговете не се реши, при това се наложи и да платим ремонта на сифона на съседите отгоре, които имаха квартиранти, за да е пълно щастието.

НО ще те посъветвам нещо друго - след като приведеш банята в приличен вид си сключи застраховка, като изрично искаш да включат клауза защита от наводнение и течове. Има такива клаузи, разпитай Армеец, Булстрад тоя-оня. После щом потече звъниш на застрахователя и идва вещо лице, което да опише щетите. Плащат ти и по принцип е възможно да заведат регресен иск срещу причинителя. Това че не го правят теб не те интересува, важното е че е възможно, това е козът.

Това направи тъща ми, нямаш представа какво въздействие имаше протокола с описа на щетите пред общото събрание, на което решаваха да се сменят ли тръбите или не. Направо пенсиите полудяха, че ще ги бият мутрите...
Нищо не ти пречи и да ги изблъфираш - намери вещо лице да ти опише щетите и кажи, че ще заведеш граждански иск - със сигурност ще ги стреснеш. защото едно е да си викате по съседски, друго е да имаш документ с подпис и печат, това е като медицинско при побой. Мисля че теоретично би могъл и сдружението на етажната собственост да дадеш на съд, стига да има такова, защото в резултат на тяхната липса на отношение ти си претърпял вреди. Помисли в тази посока, виж някои приятел адвокат, току виж хванало декиш, нищо не губиш...
Успех!
Nik
Re: Хидроизолация на баня
17-08-2006 - 22:18:39
g-n Dimitrov,

Toya problem s techa v baniata niama da go reshish s nikakvi vodonepromokaemi mazilki.
Az imah takav problem v Lyulin. Apartamenta , sasto na 2ri etaj ne se polzvashe izvestno vreme i kato otidehme veche beshe strasno. Smiatai che ne samo mazilki padnaha, no i panela pochna da se roni, stigna do armaturata. S vodata ne mojesh da se borish taka.
Parvata rabota na basta mi beshe da kaje na sichkite 12 etaja nagore che napravo reje trabite i veche niama da ima kvo da my teche. Kato napraviha proba ot koya bania teche, se okaza che na saseda na 4ti etaj my teche ot toalertnata chinia, a toi se kalneshe che ne bilo ot nego...
Stefan B mnogo dobre ti kazva, razberi se sas sasedite ako trebva da dadesh i ti nekoi lev da im vidi nekoi ViK maistor trabite i da pipne kadeto ima tech. S tia deto ne razbirat ot duma se skarai - tva che na teh im teche ne znachi che i na tebe ste ti teche.
Posle pravich zastrahovka (vij i v Alianz) i kato pochne da teche pak (kazvam "kato" a ne "ako" zastoto sas sigurnost tva nema da ti e poslednia tech - garancia) napravo vikash horata da opisvat stetite.

S dve dumi: razberi se sas tia deto mojesh, s drugite se karai, no napravi trabite nad tebe. Mazilki niama da te opraviat...

Yspeh
Re: Хидроизолация на баня
18-08-2006 - 11:20:48
При мене проблема е подобен аз съм на втория етаж над мен са още 19 етажа. Съседите точно над мен направиха ремонт и си смениха всички тръби с пластмасови отделно сменихме вертикалните щрангове на всички апартаменти. Но ситуацията е плачевна...
Според мен отнякъде се стича вода по общата стена на банята и мокрото помещение в тази стена са и тръбите за баня и мокро помещение. В момента капе и от двата тавана като огромните петна започват от стената и се разширяват почти до средата на тавана. Част от тавана в банята е паднал и се вижда арматура, отделно от една седмица не може да се ползва и тоалетната в банята без чадър, капе непрекъснато. Като това капене се появява периодично от 1 година за няколко дни до 2 седмици и спира, после пак. Имаме решение на общото събрание всеки да се направи ремонт на тръбите но досега само съседа над мен ги е сменил. Преди да си направи ремонта на него му беше паднал целия таван.
Сега мисля да сваля мазилките и да направя някаква хидроизолация и застраховка.
Чудя се как може да се хване откъде идва водата. Мисля да пробвам с оцветяване на вода с калиев перманганат но не знам точно как се прави мисля си че ако се сипе директно в канала водата ще го отмие веднага и ако теча е много слаб няма да се види никакъв ефект.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход