Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово от топлофикация

Публикувано от nokia3660 
Водно подово от топлофикация
29-05-2013 - 12:48:08
Анкета
възможно ли е това :?
Само регистрирани потребители могат да гласуват.
%гласа% гласа.
ДА 1
 
100%
рисковано е! 0
 
0%



Преди известно време ми дойде идеята да ползвам топлата вода през водомера на кухнята.

Живея на първия етаж под нас се намира магазин.

6мм Магнезиеви плоскости за изолация на пода
тръба 16мм с алуминиева вложка
преди чешмата 2 крана единия за зимата а другия за през лятото.
идеята е Следната топлата вода преди да потече от чешмата да мине по пода и да затопли пода, а замазката да не е повече от 2 см .
Предупреждават ме че замазката на тръбите може да прегори и да ми се разлепят плочките !!!
Моля дайте по едно мнение и идея как да се избегне това прегаряне и според вас дали ще бъде ефективно зимата ако оставим чешмата просто да църцори. Мерси предварително сигурен съм че идеята ще ви се стори интересна.
Re: Водно подово от топлофикация
29-05-2013 - 22:31:49
Глупости!
Re: Водно подово от топлофикация
30-05-2013 - 00:00:58
avatar
Купете една тухла . Прекарайте през дупките й маркуч и го свържете с топлата вода. Следете за колко време ще се затопли тухлата. И колко вода ще изразходвате. Ако Ви устройват показателите минете от този мини проект към по-мащабен план. Аз това бих Ви посъветвал. Или нещо от този род за проба.
Ако тухлата е от бетон, ще е по-точен експеримента.
Re: Водно подово от топлофикация
31-05-2013 - 15:09:00
Ако така и така имате топлофикация, защо ще ползвате топлата вода от чешмата, а не от затворения кръг за отопление? Наличието на централизирана топла вода означава и наличие на абонатна станция...
Re: Водно подово от топлофикация
02-06-2013 - 08:04:53
Quote
personall
Купете една тухла . Прекарайте през дупките й маркуч и го свържете с топлата вода. Следете за колко време ще се затопли тухлата. И колко вода ще изразходвате. Ако Ви устройват показателите минете от този мини проект към по-мащабен план. Аз това бих Ви посъветвал. Или нещо от този род за проба.
Ако тухлата е от бетон, ще е по-точен експеримента.
Защо давате пример с тухла ? Тя е с по-добри изолационни свойства отколкото подовите замазки и поради тази причина няма да се загрее толкова колкото подовата замазка. Второ не бях чувала за подово което да е с отворен цикъл, може би имате в предвид някаква технология, която не ми е известна. Иначе родителите ми живеят в къща с водно подово и може би това е най-доброто отопление според тях.
Re: Водно подово от топлофикация
02-06-2013 - 09:26:29
Цената на топлата вода се формира като разлика между общото количество топлина по топломер в абонатната плюс процента общи части.Разликата е подгряването на топлата вода. Което няма да е много дълго още, защото хората започнаха да се усещат, че това е пладнешки грабеж. Няма отделен топломер за топлата вода и съвсем скоро ще минат законовите поправки, с които топлофикациите да са длъжни да поставят такива.
Сега по тая система с разликите...се получават едни безумия от типа на 120-150 кв/ч за подгряване на кубик топла вода до 55 градуса, което е физически невъзможно. Но това е единственият вариант да ползваш рециркулацията за отопление и никой да не се усети. Сложат ли топломери отделно за топлата вода, веднага ще изгориш.
Re: Водно подово от топлофикация
02-06-2013 - 13:50:10
avatar
Значи родителите Ви имат решението за проблема на човека. Нокиа3660 може да не направи пробата, но Вас като Ви гледам с каква страст коментирате, нищо чудно да го изпробвате.
Re: Водно подово от топлофикация
02-06-2013 - 15:04:51
Quote
personall
Значи родителите Ви имат решението за проблема на човека. Нокиа3660 може да не направи пробата, но Вас като Ви гледам с каква страст коментирате, нищо чудно да го изпробвате.
Прочетох го два пъти и нищо не разбрах, по скоро ми прозвуча, като оппит за заяждане. Предполагам сте искали да ми обясните нещо, но не са ви стигнали възможностите да се изкажете така, че да ви разберат и останалите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-06-02 15:06 от julya.
Re: Водно подово от топлофикация
02-06-2013 - 21:47:01
avatar
Това, че Вие не сте разбрали, не означава, че не съм се изказал ясно. Явно не следите темата в която пишете. Пиша по същия начин като Вас. Със същия тон и прочее...Това ми беше последния отговор към Вас. Успехи.
Re: Водно подово от топлофикация
02-06-2013 - 22:16:11
Идеята е следната може да не съм се изказал правилно ! Но колко от вас са се пробвали да оставят водата да капе moody smiley и колко я отчита водомера eye popping smiley
а целта на това нещо което аз предлагам е следната .Така или иначе ще си платя водата която изтича в канала поне да ползвам една част от нея като и отнема температурата било то и малко. не съм ли прав moody smiley При правилно изпълнение на идеята ми ще отнема от температурата на топлата чешмяна вода от 5 до 7 градуса moody smiley
Да така е че топлофикация ни ограбва докато сладко сладко се къпем или докато комшията си прави врътки с водомера така че накрая на месеца ни набиват на живущите разликата от общия водомер moody smiley
Махнал съм радиоаторите в целия апартамент и правя по 2 3 кубика вода на месец и пак ми идват сметки от 60 70 лева само за едно глупави тръби затова измислих този вариант да ползвам поне една част от това което така или иначе си ползвам .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход