Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ups

Публикувано от mehudi 
ups
26-02-2013 - 13:22:01
поздрави на цялото кралско войнство,

купих си пелетен котел (сръбски, на термонт) и поради особеностите на доставянето на ток в района на малашевци (софия) е добре да сложа ups. може ли да ме посъветвате откъде да се снабдя с ups, който може да дава към 400-500 W 220 V ток в продължение на 20-30 мин. ясно е, че мога да взема ups за it техника (примерно ), но ме интересува дали има нещо по-еФтино, което да става.

предварително благодаря

пп ако някой се интересува дали съм доволен от котела, мога да споделя след като го ползвам известно време

пп2 също така се интересувам от покупка на пелети - сега малко, доста през лятото (когато уж цените са по-ниски)
Re: ups
26-02-2013 - 15:43:16
То ясно, че можеш да вземеш такъв ЮПС, но лошото е че не става. По-еФтинко няма, доста по-скъпи са ЮПСите за помпи и котли. Между другото за какво ти е ЮПСа? Пелетния котел не му трябва ЮПС, той си спира като спре тока и няма опасност от прегряване. И не на последно място - какъвто и да купиш, най-вероятно няма да стане - електрониката дава грешки. Така че - не ти трябва.smiling smiley
Re: ups
26-02-2013 - 18:18:13
не е за самия котел - в района често спира тока, има токови удари и тн. идеята е да се предпази електрониката на машината от токови удари и 5-10 пъти тръгване/спиране в рамките на 5 мин. както писах по-горе - поради особеностите на електроснабдяването на тази част на софия.

моля ако някой може да препоръча ups, да си каже мнението.

между другото - защо нпз за котли и помпи са по-скъпи от нпз за it техника?
Re: ups
26-02-2013 - 22:44:02
Защото за it техника няма големи изисквания към синосуидата, а и батерията е малка - вградена 7Ач, а за котлите трябват идеални синосуиди с 10 кратно по-голяма батерия
Re: ups
27-02-2013 - 10:12:24
добре де, а от къде да се купи
Re: ups
27-02-2013 - 19:58:50
В магазини и складове за отоплителна техника - тръби, радиатори, котли
Re: ups
13-03-2013 - 13:20:27
Аз си взех един произведен в Правец (магазина беше някъде на Редута в София) и съм 2-ри сезон и нямам проблеми.
Даже съм му сложил и външен акумолатор от автомобил и май може да изкара около час.
Ако не можеш да ги намериш пусни ЛС и аз ще погледна вкъщи за книжка.
Re: ups
18-12-2014 - 12:29:13
http://www.bgups.com/index.htm
Тези са много добри - можеш да се свържеш директно с хората и да ти кажат кой UPS е за теб!
Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход