Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуална цена на груб строеж.

Публикувано от thefog 
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 19:42:13
За моя радост ток и вода си имаше в парцела,стана много бързо при мен.После не е чак толкова скъпо колкото си мислиш.За изолацията вземат 20-25лв/кв ,за шпакловане 2-3лв/кв.Хубавите дограми обаче са към 300-400лв/м.Качествените вътрешни врати около 250-300лв,а външни блиндирани около 1000,аз лично една Диере си поръчах за 1700.За гаражна врата с дистанционно си приготви 2 000лв.И съм до там,за отвътре съм изчислил че много пари ще ми трябват и сега събирам smiling smiley Моята е 360кв/м РЗП.
Re: Актуална цена на груб строеж.
02-08-2006 - 11:11:06
Blagodarq vi za otgovorite.
Qvno tova e normalnata cena.
Shte si napravq ustata v tazi cena da mi napravi i septichnata iama i ako se syglasi sthe plastam.
Otnosno podpochveni vodi nqmam a i kyshtata shte e na 30sm ot terena i geologa kaza che nqma nujda ot drenaji.
Stroeja e lesen i kazvat che za 2 meseca shte e gotov....shte vidim?
Re: Актуална цена на груб строеж.
02-08-2006 - 12:14:11
Uspeh!
Но за дренажа се консултирай отново, да си сигурен. Човек не знае, какво може да му доиде до главата, а наи-лесно се изпълнява когато се изкопаят основите, мисля че си струва да го направиш.
Re: Актуална цена на груб строеж.
14-09-2006 - 10:14:46
grubiqt stroev kakwo vklu4va?
Re: Актуална цена на груб строеж.
14-09-2006 - 10:29:15
Изкоп, основи, плочи, зидарии, заложена канализация в основите(това може и да не се включва по принцип, но е редно да се направи на този етап, щото после ще видиш зор) и покрив.
Абе тухли, бетон, желязо дървен материал за покрива, малко тръби за канала и евентуално дренажите и керемиди.
Re: Актуална цена на груб строеж.
28-11-2006 - 20:37:21
Искам оферта за строеж на еднофамилна къща 300кв.м РЗП от строителна фирма до ключ.
Re: Актуална цена на груб строеж.
28-11-2006 - 21:39:22
thefog, аз на твое място бих се съгласил, там е някъде истината на този момент около 150 Еуро, преди месец покрих 270 м на два етажа с Bramac без електро, ВиК естественно без дограма, като за работата е платено около 10 000 Еуро останалото са материали в това число и някои по доста тънка цена каквато сега просто няма да намериш.Ако искаш да извоюваш някъкъв бонус подпиши с тях договор (настоявай) за твърда цена до края на строителството, защото цените доста динамично се променят не в полза на инвеститора, аз лично не виждам как да може да се падне по- ниско от тази цена.За сведение 2004 това излизаше $100 а сега 150Еуро сами преценявайте дали ще паднат цените на новото строителство, аз мисля че това не е предел и потенциал за ръст има поне с 15-20% годишно.На бай Киро надницата се вдига, тухлите, керемидите, бетона, дъски, греди ги вдигат поне 2 пъти годишно с по 5-10%.А бензина, тока нали трябвало да се вдигнат заради бог знае какво, Сериогата Станишев нещо такова расправяше ама забравих какъв му беше мотива. Та по-евтино едва ли! Не се мотай много всяка оферта е валидна за някъкъв период, нали разбираш за какво става дума. Успех! smiling smiley
Re: Актуална цена на груб строеж.
30-11-2006 - 12:44:08
Преди време бях започнал темата мисля , че беше "цени , архитектура , строителство" и видях полезна е, има интерес а наскоро писах на мен колко ми излезе -200кв м жилищна площ + 60 кв м мазе покрива е с гръцки гланцирани керемиди понеже живея в малък южен град близо до Г-я , а и един приятел си нареди върху оградата такива преди 10-12 години не са мръднали / не е реклама / обясних защо съм наредил такива а иначе цената е 78 000 лв -всичко груб строеж
Re: Актуална цена на груб строеж.
04-12-2006 - 08:44:17
цената на грубия строеж направо скача от месец на месец поради постоянните поскъпвания на материали и транспортни разходи за пример ел. кабелите за скочили в разтояние на 5 месеца с 130 % друго което предстои да скочи е бетона и тухлите заради новия данък на добива .. така че цената от 156 направо е на границата на невъзможното smiling smiley :crazy:
Re: Актуална цена на груб строеж.
04-12-2006 - 10:15:17
Абсолютно подкрепям мнението, че всеки е тръгнал да вдига цените с голямата кошница, като има или няма логика е последното, което го интересува. Просто са полудели, като всеки се оправдава с дотавчика си, предишния по веригата, която, знаем че в БГ е бая дълга...
Ето например за ватата на Изовер ми казаха че не са сигурни дали след Нова година нямало да коригират цената... Веднага попитах защо - говорих с оторизирания им представител (на Изовер) в склада на Марсил - ами, обясни ми че железниците вдигали цената... Да умреш от смях, лесно се смята каква е компонентата на транспортния разход в крайната цена..
Друг е въпросът, че ставайки част от ЕС падат митата на доста стоки от Европа и се качват на други (бразилската дървесина и паркети или говеждо например), но едва ли някой ще продава по-евтино, няма такива филми у нас, търговците са като един...
Така че, цените са нагоре, това е факт, пък колкото поеме инвеститорът. А имайки предвид огромното количество пари за пране на пазара е ясно, че той ще поема (мутрите с кооперациите или строителните фирми, които ще се опитат да прехвърлят поскъпването в крайната цена съчетано със свиване на нормата на печалбата - крайно време е ), а тези, които теглят кредити за да си строят къщата - мечта на живота , да се оправят...
Така че, ако някой има парцелче, да го покрива с временна конструкция, да назначава пазач и да купува тухли и желязо, пари ще изкара.... Както винаги българина е непредвидим и гледа да си купи за да излъже положението и спести.

Впрочем вчера бях м Техномаркет. От 1990 год не бях виждал толкова купувачи и скандали с консултантите че не им обръщат внимание...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход