Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ограда от бетонни блокчета-цена за труд

Публикувано от trocadero 
Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
19-10-2012 - 21:50:40
Здравейте,интересува ме приблизителна цена за труд на метър линеен на зидана ограда с бетонни блокчета.Основата ще е дълбока 50 см.-бутобетон,на кота нула ще има стоманобетонен пояс 20 см.,отгоге 8 реда бетонни тухли 40/20/20 и накрая завършва с ъс стоманобетонна шапка.Колоните ще се отливат,няма да са от готови елементи за колони.Благодаря.
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
20-10-2012 - 01:07:31
Аз две лета подред дувари правих и да си призная бая пара ми излезе. Лани направих по-трудната част която се яви около 50% от цялата, но взех че отлях основите на останалата. То бяха подпорни стени, то бяха чудеса. Та летоска за около 45 метра ми взеха общо 600 лв. Това включва зидане (блокчета), бетонен пояс, шапка с керемиди и мазилка в/у мрежа. Колоните ми са от блокчета. Бригадата е страхотна. Който проявява интерест с готовност мога да ги препоръчам. Миналата година друга бригада ми работи и направо ме разсипаха, но от тези съм доволен, та догодина пак ще ги взимам да ми довършват.
Успех*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
23-10-2012 - 11:23:55
Струва ми се, че си объркал сумата. Може би за 45 л.м. да ти е струвало 1600 лв.
Ако са ти взели 600 лв., то излиза, че за труд са те таксували по около 13 лв. за л.м. Не е невъзможно, но е много малко. Ако е така, то си направил добър пазарлък.
Аз не съм строител, но правих ограда през миналия месец. Струваше ми по 40 лв. за един линеен метър, като включва: основа от стомано бетон дълбока около 50 - 60 см. и широка 40, след това пояс от стоманобетон с височина 60 и ширина 20, после зидария и шапка пак от бетон. Колоните са през 2 м.
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
23-10-2012 - 20:13:32
Не, няма грешка. Пазарлък не правя. Искам цена за цялата работа, никога на кв., ако ме устройва работим ако не здраве. Тази цена главатаря на бригадата сам ми я даде. Ако остана доволен давам премия и голям банкет на изпроводяк. Направиха ми и една "барака", пак от блокчета. Бетонната площадка беше вече отлята преди. Та, зидане, колони, пояси, покрив, олуци, мазане (вътрешно и външно) - 500 лв. Работи се от зори до мръкване, като пладнят само в най голямата горещина. Та така.
Миналата година същия предприемач ми прави топлоизолацията. Взех го защото видях как работи на един комшия и ми беше силно препоръчан. За това и аз мога да си заложа името да го препоръчам. Вече съм го пазарил за следващото лято да ми прави финни шпакловки, бои, настилки и разни други.
Хайде със здраве.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
25-10-2012 - 14:26:41
А колко би ми излязла бетонова основа на ограда 25 см широка и около 50 см висока? Слага ли се арматура ?
И да се оплача. Имам само ПУП ПР и има и улична регулация. Исках да си изкарам разрешително за ажурна, или както там се казва, ограда към пътя и лека ограда по две други граници. Но ми беше отказано. Теглих една на "любимата" общинско/кметска администрация и реших да си сложа демонтируема "лека" ограда от пана без разрешително навсякъде. Предполагам, че ако в близките 2-3 години, докато си изкарам ПР, някой реши да ми прави проблеми, просто да си демонтирам оградата и да засипя основата. Мога ли да очаквам някакви по-специални изненади с това решение?
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
26-10-2012 - 14:21:18
На какво основание точно ти отказаха?

Иначе...се прави изкоп,слага се кофраж,арматура,залива се с бетон.По нашия край слагат евтин бетон, но повечко арматура,а напоследък се ползват масово и фибри.Питал съм защо...отговорът е,че основата на оградата никаква тежест не носи,но и трябвала "якост на опън"...т.е. да не се спука пояса.
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
26-10-2012 - 19:07:43
С опита който имам от моите строителни начинания мога да кажа, че твърде много се прекалява с хвърляне на бетон, желязо и т.н. Особено пък за дувар. Всеки адвокат винаги ще рече: "утиваме на дело, съд...". Доктора: "ще режем..". Такива са и нашите "модерни" майстори. При тях е колкото повече толкоз по-добре. Абе казвам им, на село едно време "неуките" и "прости" дюлгери изкопаят едни основи 50 см. и вдигат къщи зидани с камани и кал пък я виж и днес стоят. Същото е и с дуварите. Ама видиш ли тогава било друго, сега така не може и още и още такива сериозни доводи и аргументи.

Сложи си баце една лека основа 40-50 см. под земята и 20-30 над па си гледай рахата. Колони от блокчета и ги пълниш с бетон. Аз използвах старите метални тръби които държаха мрежата. Хора, не залитайте много.

Хайде успех па пусни едно фото на терена да видим как изглежда.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
18-11-2012 - 08:49:05
Колеги, не подценявайте оградата като строително съоръжение.
Аз скоро правих, и ми се зави свят от даване на пари. Като видях проекта - 80/40 стоманобетон до здрава основа, след което 20/25 над терена, се замислих тези проектанти луди ли са.
Излях 25м3 бетон и 800 кг арматура, после оградни блокчета на БЕСКО, защото това са единствените хубави блокчета (не е реклама, а истина).
За майсторлък 50 лв./лин/метър.
Свят да ти се завие. После питах познат стр. надзор защо за една ограда толкова материал, а той ме заведе и показа-23м ограда, ненаправена както трябва, спукана на 3 места. Оправя се само с нова.
Та мисълта ми беше, че по стр. норми оградата трябва да може да носи себе си по цялата си дължина, без да се улегне. При нас улягат, и затова се пукат. И после за да не е виновен проектанта или строителя, се правят по този начин.
Но не съжалявайте за 2-3000 лв. горница. После може да ви излезе солено.
А старите огради от дялан камък и кирпич/тухли не се пукат много, защото понасят деформации.
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
18-11-2012 - 16:05:27
Един дувар по нашите модерни стандарти излиза колко една къща. Луда работа ама факт.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Ограда от бетонни блокчета-цена за труд
18-11-2012 - 16:17:03
И аз това казах. Груб строеж 200 м2 ми излезе 40000 лв, оградата 20000 лв. Ама като се погледне реално, имам 100м2 зид в оградата, което си е една къща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход