Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Довършване от шпакловка и замазка

Публикувано от stefan2 
Довършване от шпакловка и замазка
19-09-2012 - 23:38:50
Горе долу колко на квадратен метър трябва да си калкулирам за завършване на апартамент от шпакловка и замазка със средно скъпи материали, и за обзавеждане?
Re: Довършване от шпакловка и замазка
20-09-2012 - 00:41:18
avatar
Стените - какво ще са?
Пода - как ще е?
Тавана - ?
Банята - ?
Балкони - ?
Кухня има от 500 лв. до --------- мани-мани.
Врати-?
Въпроса е много общ. Поне малко затворете границите.
Най-добре оглед на място и оферта.

Колко стаи ? Колко квадрата е апартамента?

Примерно - 3 стаи - мебели по около 1000 лв. на стая /готови комплекти от Айко или Лабиринт или... т.н./+ кухня за 3 000 с уредите + баня за около 1 500-2 000 лв.
ремонта - около 1000- 1500 лв. на стая примерно .Виждам го около 10 000 - 15 000 лв.

WWW.SECHKOV.COM - всичко видове ремонти.
Re: Довършване от шпакловка и замазка
20-09-2012 - 10:18:23
Това няма смятане, особено пък за ново строителство.
100% ще има неща,които ще трябва да събаряш и да правиш наново.Предимно шпакловки и замазки.
Re: Довършване от шпакловка и замазка
21-09-2012 - 09:04:52
Прясна информация,макар не точно това.Таванска стая с тераса в жилищна кооперация.Стени на тухла,направа на таван с гипскартон,прекарване на ВИК,Ел.,баня с тоалетна,луксозни материали,обзавеждане,климатизация.9000 лв. строителни дейности,4500лв. обзавеждане.
Re: Довършване от шпакловка и замазка
21-09-2012 - 20:56:51
Тристаен апартамент стар панел - навсякъде гипсокартон, нова дограма (това ще го спестиш), кухня с всички уреди, мебели, баня и тоалетна, спални 2, холна гарнитура, плазми 2 (50"+42" - нисък клас), 2 климатика по 1000лв.
Всичко това за 30к лв - жилището е 90кв.
Ако вземаш най-тънко за 20к лв може да се оправиш. Ако искаш да се измяташ и 50к няма да ти стигнат.
Re: Довършване от шпакловка и замазка
29-09-2012 - 12:33:16
Много лаишки зададен въпрос. Съответно не можеш да получиш никакъв точен и конкретен отговор.
Много често в новото строителство шпакловките и змаските са зле направени и трябва да се оправят. Не винаги, но все пак този проблем е налице. След това, една баня можеш да я направиш за 1000 лв, а можеш и за 5000 лв. Просто зависи какви са ти материалите. Има плочки от 10 лв/м2, но има и от 50 лв., а има и от 200 лв. на м2. Един моноблок за вграждане е около 500 лв., докато един обикновен е 130 лв. Има майстори, които работят за 15-18 лв. на м2, но има и такива, които си ценят труда по-високо. Има подови настилки /ламинат/ от 15-16 лв., но има и трислоен паркет от 100 лв. за м2.
Това което искам да кажа, че е много относително и без да си конкретизирал, никой не би могъл да ти предостави коректна оферта.
Между другото не съм предприемач и не си правя реклама или заявка да оферирам.
Re: Довършване от шпакловка и замазка
04-10-2012 - 21:02:48
На подобен тип ремонти не може да се дадат стойности, без да се види на място както стоят нещата.

Професионален сайт за ремонти в София
Re: Довършване от шпакловка и замазка
06-12-2012 - 21:10:35
За да ти изглеждат стените гладички и белосани смятай труда по 5-7 лв на квадрат за шпакловки и после за латекс труд и материали от 4,5 лв с най смотания латекс...5-5,5 гръцки латекс и...7 лв/м2 с дюлукс, сан марко или подобен.
Квадратурата на стаите умножи Х 3 и горе долу ще докараш квадаратурата за обработване с неголяма грешка.
за банята труд и материали за за ти е кеф да си влизаш в нея 2500-4000 лв.
за подови настилки приготви 15 лв на квадрат за ламинати и там където искаш плочки сложи 40-45 лв заедно с труда.
Re: Довършване от шпакловка и замазка
08-12-2012 - 20:23:28
Ееее, тук някои малко се поизхвърлиха ама нейсе. Парите ли ги нямате за нищо или доходите са ви таквиз високи? Баба казваше: "Гъз знае 2 и 200". Аз стягах 2 стаен, 48 кв., нов на шпакловка и замазка. Всичко но без мебелите ми излезе 6000 лв.
Та както винаги баба е била права и в това!

Един майстор ме води в една къща собствена на виден банкер и ми показва стените. Вярно, гладки та мазни - муха да се разчепи. Ама чакай бре джанам, аз няма да правя музей или изложбена зала. Или какво ще седя и съзерцавам с децата си колко добре са полирани пустите му стени и само наздравици ще вдигам за здравето на майстора. След една седмица живот в къщата нито ще забелязвам малките неравности, нито ще ми пука.
Хора, ходете по земята, не залитайте.
Хайде със здраве и бъдете умерени, че парите трудно се изкарват и имат по-добро предназначение от това да ги вложиш във "венециански" мазилки или плочки в банята.
*drink2*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Довършване от шпакловка и замазка
08-12-2012 - 21:29:43
Много си прав Geto, парите трудно се изкарват. А и като удариш две малки стограмки неравнотийте по тавана и стените се изправят.
Идва Коледа, не се занимавайте с глупости. Отпуснете си душата и да сме живи и здрави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход