Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шумо и звукоизолация на стена

Публикувано от valsodar 
Шумо и звукоизолация на стена
12-05-2012 - 11:15:09
avatar
Някой би ли споделил личен опит, как е правил звуко и шумоизолация на стена.
В случая условията при мен са следните.

24 см тухлена стена с граничен апартамент, която искам допълнително да звукоизолирам, по възможно най-елегантният за тази цел начин.
Насочил съм се за момента към продуктите на "Ди-Трейд", но ако някой е работил и с други материали и е постигнал добри резултати, ще съм му благодарен за споделеният опит тук.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Шумо и звукоизолация на стена
12-05-2012 - 11:35:11
Бих заложил на класическите варианти-тежка вата и обшивка от гипскартон.Доказало се е във времето като работещо.Тия нови материали,тънки по два пръста и с тройни цени...може и да стават,ама не бих рискувал.
Re: Шумо и звукоизолация на стена
12-05-2012 - 20:04:57
Това за ватата е вярно,но ако искаш да стане като хората си е сериозен разход.Каво имам предвид;Слага се лента при монтажа на профилите и накрая акустичен картон.Точно той е най-скъпата част от операцията.Това всичко съм го правил,но в телевизия.Частно лице не му се дават толкова ПАРИ.
Re: Шумо и звукоизолация на стена
17-05-2012 - 09:37:46
avatar
Благодаря на всички помогнали ми с мнения и съвети по темата!


Какво направих към момента?

Поразрових се в нета на тема звукоизолационни материали. Попаднах на интересни приложения, сред които е и Звукоизолационна мембрана Mustwall 10 mm. Посетих на място търговецът и след консултации на място и на самият обект за приложение на изолацията, разбрах няколко ценни и нови за мен неща.
Различните материали спират вълни от високите и ниските честоти, така че дори и да се сложи вата ( която се слага!) тя няма да може да спре ниските честоти на звука ( бас-колони и т.н.). В тая връзка се прави комбинация от няколко материала, които се налагат на пластове един след друг.
В крайна сметка се спрях на варианта - гипскартон, минерална вата плътност 30 кг/м3 с дебелина 40 мм, звукоизолационна мембрана Mustwall 10 mm , гипскартон. Получава се нещо като сандвич стена, която сваля около 60-70dB, което в моя случай ще е добре за стена от 25см с тухлите Wienerberger Porotherm . В добавка си вървят и фугопокривна лента и звукоизолационна микропореста лента 50 mm.

Да, оказа се че идеалният вариант включва и звукозамерване + проект, но това ще ми оскъпи с поне 250 лв изпълнението в моя случай, което за такива малки площи ( стената, която ще изолирам е около 20м2) е нерационално от към стойност на изпълнение.

Общата калкулация за вложени материали излиза към 43лв/м2 без ДДС, което е в рамките на приемливото за мен.

Конкретно за реално постигнатите резултати няма да има как да мога да преценя в близко време, защото ателието от което искам да изолирам спалнята си ( и за което имам сериозни подозрения, че става единствено за отдаване под наем на студенти в съпровод сшумни купони) не е населено.
Re: Шумо и звукоизолация на стена
17-05-2012 - 11:35:53
Е ти ако шумоизолираш само една стена, според мен нищо не правиш, шума си ходи по конструкцията. Единствения начин е така наречената кутия в кутията.
Re: Шумо и звукоизолация на стена
17-05-2012 - 11:51:56
avatar
Quote
Boby
Е ти ако шумоизолираш само една стена, според мен нищо не правиш, шума си ходи по конструкцията. Единствения начин е така наречената кутия в кутията.

Съгласен съм с теб, но в този краен вариант реализацията е прекалено скъпа.

Основната цел, която гоня е да изолирам стена със съседен апартамент, като съм наясно, че без звукозамерване, без обстоен проект ( да, шумът може да мине и по страничните стени, дори и през прозорците) съм далеч от идеалният вариант. Но, цялостна изолация - стени - таван - под ми сяда много дебело на планираният бюджет.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Шумо и звукоизолация на стена
17-05-2012 - 12:05:53
Quote
valsodar
Благодаря на всички помогнали ми с мнения и съвети по темата!


Какво направих към момента?

Поразрових се в нета на тема звукоизолационни материали. Попаднах на интересни приложения, сред които е и Звукоизолационна мембрана Mustwall 10 mm. Посетих на място търговецът и след консултации на място и на самият обект за приложение на изолацията, разбрах няколко ценни и нови за мен неща.
.
Здравей, колега! Имам същия проблем и огромна нужда от шумоизолация на спалнята, тъй като граничи с всекидневната на съседите...и се чува всичко...и разговорите мога да чуя...ориентирала съм се към варианта който описваш, но не разбрах кой търговец си посетил?
Re: Шумо и звукоизолация на стена
17-05-2012 - 12:54:47
avatar
Не съм го цитирал, за да не звучи като пропаганда и реклама, но... след като ме питаш

Фирмата е ЕТ "Ди-Трейд"

Спрял съм се (след консултация с техен представител посетил ме на място ) на Звукоизолация за стени Серия Mustwall. Доволен съм от професионалното им отношение към моят проблем, не знам дали са най-добрата фирма на пазара, но определено по този начин трябва да се работи на него.

Решението, което ми предложиха ме удовлетворява напълно, за разлика от това предлагано ми от "консултанти" в Баумакс, които ме насочиха към "шумоизолационни" материали като: картон, стиропор и термоекран за радиатори ???*angel*

ПП една от първоначалните ми идеи, подадена ми от колега с подобен проблем е звукоизолация с подложка за ламинат, мрежа и замазка отгоре, но реших да подходя малко по-рационално и сериозно към проблема. Да, горното ми решение излиза по-скъпо, но дава един по-сериозен комфорт в спалнята на тема шум, факт за който си заслужава да се вкарат пари.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-17 12:59 от valsodar.
Re: Шумо и звукоизолация на стена
17-05-2012 - 14:14:14
Колега, много ти благодаря!!!
Разгледах им и сайта и в най скоро време ще ги посетя за да намерим заедно най доброто решение!
Ще споделя при мен как се развиват нещата!
Re: Шумо и звукоизолация на стена
08-01-2014 - 14:28:54
avatar
Година и половина по-късно, се оказа че това е най-тихото ми помещения в целият апартамент (просто идеалната за спане тишина), да знаех че така добре ще се получи, щях да го направя поне на още една стена ( тази на хола към комшиите).
Реално погледнато се оказа че плочите м/у етажите не са с добра шумоизолация ( то изобщо нямат и такава де ).
Това, което най-вече ми спира звука отдолу е ламината с кокосовата подложка под него, даващи съвместен резултат около 40-50dB, което никак не е малко, но на моменти определено е крайно недостатъчно при шумен съседски купон. Нямаше как да накарам комшиите отгоре да си сложат подложка под паркета и сега добре се чува как препускат децата им по него, но ... какво да се прави, това са рисковете да живееш в една сграда с други хора winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход