Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Oтоплителни системи

Публикувано от digitix 
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 07:27:49
Quote
Geto
За подовото отопление е добре да се знаят и страничните ефекти. Доколкото разбирам вие сте жена, но ако имате съпруг или деца от мъжки пол то добре е да знаете, че за тях няма да е мн. добре. Както вероятно ви е известно ташаците или така наречените тестиси се намират извън тялото на мъжа и изкуственното им подгряване от доло влияе зле на потентноста и продуктивноста. Не че има голямо значе след като българите доброволно се отказват от създаването на потомство ама все пак може да е важно за вас.
Успех*drink1*

Ха ха много смешно. Сигурно ако не бях жена нямаше да измислиш тия глупости. Да не мислиш, че ми се занимава с тези проучвания, ама съпруга ми не говори български така, че аз трябва да се ровя из интернет. То ако всичко имаше стандарт тука нямаше да ми се смееш...
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 09:38:18
При условие, че много често се отваря, ще има големи загуби. Например при температури над 0, спя на отворено. Т.е. изключвам едно помощение. После освен събота и неделя, през деня няма никой - защо да топля още две помещения с подово. То и събота и неделя повечето време няма никой. Или в крайна сметка заради 1-2 помещения не си струва инвестицията и текущите разходи. Все пак ще се прави разводка, или както там се казва, за конвектори навсякъде. След завършване на къщата, според финансовите "остатъци" ще се решава как ще задействам конвекторите. Варианта с дърва е изключен още преди момента на проектирането. winking smiley
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 11:02:37
avatar
salvador, можеш ли да дадеш примерна схема на гравитачно изпълненена система, ако е по- елементарно разположението?
Например- на втори етаж 2 стаи една до друга, на първи 2 стаи под горните+ баня, до втората стая.
Печката ще е разположена на първия етаж, в "лявата",/първа/ стая.
Дали може да стане?smiling smiley
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 14:17:33
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 17:42:19
digitix , какво си чела за пелетите? Досега на когото съм поставил котел на пелети, никой не си е помислил да се връща на дърва или въглища. Кое е селото - Приселци, Звездица? Там също съм монтирал
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 19:48:13
Това за ташаците като страничен ефект никак не е шега. Знаех, че така ще го приемете, но все пак длъжен съм да го кажа пък всеки да му прави сметката*pardon*

Инак и аз съм монтирал подово в кухнята, но само в часта пред кухненските шкафове. За жената ефекта от затоплянето ще е само положителен winking smiley

Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 20:10:10
Quote
LazarG
digitix , какво си чела за пелетите? Досега на когото съм поставил котел на пелети, никой не си е помислил да се връща на дърва или въглища. Кое е селото - Приселци, Звездица? Там също съм монтирал

Ами ако не се лъжа някъде из тоя сайт четох (може и да се лъже де, то малко ли изчетох), това от което се оплакваха повечето хора беше качеството. В БГ още няма стандарт за "производството" на пелети и всички се оплаквахa, че са страхотно некачествени, мокри като ваглишата за да тежат повече и да те скубат повече съответно и т.н. Та с една дума качеството. Второто беше, че като цена са много по скъпи от дървата. Това което ми хареса е, че може да се монтира устройство (ще ме извиниш за термина не знам как се нарича) което автоматично да захранва котлето с пелетите та да не ходиш като дървата да го пълниш на всеки час. Селото е Близнаци
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 20:17:39
Quote
Купувач
При условие, че много често се отваря, ще има големи загуби. Например при температури над 0, спя на отворено. Т.е. изключвам едно помощение. После освен събота и неделя, през деня няма никой - защо да топля още две помещения с подово. То и събота и неделя повечето време няма никой. Или в крайна сметка заради 1-2 помещения не си струва инвестицията и текущите разходи. Все пак ще се прави разводка, или както там се казва, за конвектори навсякъде. След завършване на къщата, според финансовите "остатъци" ще се решава как ще задействам конвекторите. Варианта с дърва е изключен още преди момента на проектирането. winking smiley

Е добре де, не може ли да се раздели на отделни секции това в самия design и да "включиш" която стая искаш да отопляваш, а не целия етаж ? Защо отпада отоплението на дърва ?
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 20:32:28
Quote
Geto
Това за ташаците като страничен ефект никак не е шега. Знаех, че така ще го приемете, но все пак длъжен съм да го кажа пък всеки да му прави сметката*pardon*

Инак и аз съм монтирал подово в кухнята, но само в часта пред кухненските шкафове. За жената ефекта от затоплянето ще е само положителен winking smiley

Успех

Това за първи път го чувам. На запад дори е много популярно и го препоръчват на хора които имат проблем с циркулацията на кръвта, защото помага. Кой не би искал да стъпи на топли плочки да кажем в банята когато навънка е -20 (както имахме тая година) :-)
Re: Oтоплителни системи
05-04-2012 - 20:54:52
Quote
Geto
Инак и аз съм монтирал подово в кухнята, но само в часта пред кухненските шкафове.
Разбрах - намотал си малко тръба след изхода на радиатора :]. Това е толкова подово отопление, колкото аз съм космонавт.
Quote
digitix
Ами ако не се лъжа някъде из тоя сайт четох (може и да се лъже де, то малко ли изчетох), това от което се оплакваха повечето хора беше качеството. В БГ още няма стандарт за "производството" на пелети и всички се оплаквахa, че са страхотно некачествени, мокри като ваглишата за да тежат повече и да те скубат повече съответно и т.н. Та с една дума качеството. Второто беше, че като цена са много по скъпи от дървата. Това което ми хареса е, че може да се монтира устройство (ще ме извиниш за термина не знам как се нарича) което автоматично да захранва котлето с пелетите та да не ходиш като дървата да го пълниш на всеки час. Селото е Близнаци
Не са много по скъпи от дървата, на цената на въглищата са. Колкото до качеството - вярно е че има всякакви качества, но пазарът е достатъчно развит и имаш избор, особено през лятото, когато и цените са много по-ниски. Освен това има подходящи котли, които горят всякакви калпави и евтини пелети. И цената им е много по-изгодна от термопомпа да речем. Гарантира ти, че с котел на дърва може да изкараш някак си една зима в тази къща 400м2, но няма да искаш да повториш*yes*. Ако ще купуваш котел на дърва, поне вземи такъв, който да е подходящ за преобразуване в пелетен. Проичила ли си пазара на котли за дърва? Избрала ли си модел?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-05 21:22 от LazarG.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход