Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Oтоплителни системи

Публикувано от digitix 
Oтоплителни системи
30-03-2012 - 20:02:01
Здравейте,

Супер е този сайт. Цял ден чета различни теми. Предстои ни строене на къща. Разбира се още сме на проектирането. Къщата ще е около 400 - 450 кв.м. общо, на 2 етажа. Каква отоплителна система е най-подходяща за голимо пространство като това ? Бихме искали някаква комбинация от парно на водна риза с радиатори и някакъв друг method за back up. Въпроса ми е тази водна риза се загрява с нещо - котле ли, бойлер ли какво е ? Също може ли това котле или бойлер да върже към слънчеви колектори и едновременно да служи не само за отопление, но и за осиругряване на топла вода. От това което чета подово отопление е също добре за затопляне на големи пространства и държи дълго. Та въпроса ми е, може ли да комбинираме и трите някак си - подово отопление, парно на водна риза и слънце ? Каква ще е тази система ? Мерси
Re: Oтоплителни системи
30-03-2012 - 23:46:55
Да си виждал някъде мол или административна сграда с подово?Май няма....
Някакъв котел ще е.На твърдо гориво.
Слънчевите панели...не съм фен на тази технология,но стават за топла вода за някакъв период между средата на май и началото на ноември...С доста условности,но..да кажем,че стават.
Re: Oтоплителни системи
31-03-2012 - 18:50:59
Подовото в моловете няма кой да го плаща ( монтажа му) пък лятото така или иначе ще има охлаждане, а с подово не става. Повечето големи и нови сгради са на отоплители (топловъздушни апарати или просто промишлени конвектори). Захранва ги... банално, но обикновено е въздушна термопомпа (по-скоро няколко).
ДъМол е и на вода-вода, а централната автогара е на ТЕЦ с радиатори+чилър за охлаждане.


Може да комбинирате водна риза и подово, но не трябва да бутате слънцето другаде, освен в бойлера. Освен ако не живеете около Гърция. Там пък лятото ще е интересно...
Re: Oтоплителни системи
31-03-2012 - 19:05:06
Добър ден. Искам да купя една електрически бойлер област, къща от 120 кв.м. Говори украински електрически котли "теплотехника" [teplotechnika.net] ; надежден. Има ли някой е чувал нещо за тях? Може да има нещо, което да препоръча? Благодаря ви предварително
Re: Oтоплителни системи
31-03-2012 - 19:55:18
Дамяне, що не си докараш сам бе братушка? Вие там като си нямате еон и чез, кой ви стърже кожите?
Re: Oтоплителни системи
31-03-2012 - 22:40:41
Украинска и руска техника от битовите вече се внася много трудно,да не кажа,че изобщо не се внася.Няма кой да се занимава с разправиите около стандартизирането и.Никакви сертификати нямат,пък и не им трябват,защото европейският пазар слабо ги интересува.
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 10:32:38
Аз не говора за административна сграда. Говориме за къща. След толкова четене из интернета, не ми е ясно коя / каква система за отопление ще е най-подходяща за голямо пространство, защото все пак не все едно дали ще отопляваш 120 кв. или 400 кв. ? Някои които има опит с по-големи къщи може ли да сподели какво използва ? От това което съм чела определено не искам нищо с пелети - явно ти излиза през носа цената на отоплението. Ако решиме да е с дърва, то какво ще е това, камина с водна риза или котле - каква е разликата ?
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 11:11:09
Благодаря, аз ще продължавам да се има предвид,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-01 11:18 от domyan.
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 12:44:15
Най-важното е да изолираш добре, после какво ще ползваш, въпрос на сметки и удобство. Най-евтино и ефективно е термопомпа вода-вода, ако имаш достатъчно подпочвени води или място да заровиш тръби. Аз съм с водно подово, изолация 10 см на стени и 30 см на таван, тройни стъклопакети с К стъкло и топля 400 м2 за около 1200-1500 лв на сезон с термопомпа.
Re: Oтоплителни системи
01-04-2012 - 13:02:50
Мерси Boby. Дай някой и друг сайт да прочета за тия термопомпи. И от тях ли има 1000 вида и мощности ? Те не ползват ли електрика да помпат тая вода ? Тази подпочвена вода която се използва рециклира ли се или непрекъснато нова смуче ? Че ако един ден "изсъхне".... Има ли начин това подово отопление да "превключва" към слънчеви колектори ? Все пак Октомври и Ноември има доста слънчеви дни.



Мерси
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход