Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

паднал бойлер

Публикувано от Freestyler 
паднал бойлер
25-01-2012 - 13:35:31
здравейте!
ми това е, падна бойлерът, който майсторът ми монтира преди 4 месеца. жертви няма, но моноблокът, намиращ се точно под него, е на сол. бойлерът е хоризонтален, 80 литров, хванат с 2 осемсантиметрови дюбела за тухлена стена. стойката е за 4 дюбела, но майсторът е използвам само горните два. впоследствие, като разгледах, се оказа, че мазилката по стената е доста, може би два пръста дебела, след нея има лепило за плочки и самите плочки, като всичко това изяжда голяма част от дюбела, който явно не е хванал добре в тухлата. сега повторихме операцията. на същата стена, но не в същите дупки. бойлера е идентичен. дюбелите вече са 4, десетсантиметрови, набити под нивото мазилката. плочки няма. според вас ще държи ли. нямаше ли да стане по-здраво с анкерни болтове?
благодаря!
Re: паднал бойлер
25-01-2012 - 17:03:56
avatar
Привет!
Бих те посъветвал да пробиеш/без удар/ тухлата и да си заложиш химически анкер-излиза около 15лв.Монтирай си шпилки поне 10 мм,изчакваш около 2-3 часа да стегне и газ.....на новия бойлер!
Съжалявам,за претърпените загуби,но понякога се случва.

Чест и почитание
Re: паднал бойлер
25-01-2012 - 21:42:00
Класическа схема на монтаж от калпав майстор.Производителят е предвидил 4 гнезда,ама бай ти Ганя го окача на две,като използва най-дебелите винотве,дето има в железарията и някакви огромни дюбели.Обаче няма кой да му каже,че вероятността дюбела да излезе от стената с все тухлата,е далеч по-голяма от това да прекърши винта,който нормално си е смятан да носи поне тон.Масово така се работи и винаги съм се чудел къде им е акъла на тия хора.Колко се иска да пробиеш още две дупки....

Идеята с химическия анкер е много добра.Особено ако стената е от плътна тухла,хич не се и замисляй.
Re: паднал бойлер
26-01-2012 - 08:41:35
благодаря за отговорите. работата е там, че бойлерът вече е монтиран /от същия майстор/ с 4 по-големи дюбела. исках да науча принципно дали се прави такъв монтаж на хоризонтален бойлер, изпълнен по този начин, с пластмасови дюбели на тухлена /от единични тухли/ стена. ако не се прави така, да пристъпвам към демонтаж и монтаж номер 3 *xxx*
Re: паднал бойлер
26-01-2012 - 09:07:49
avatar
Считай ,че ще си купуваш още веднъж тоалетна.Заложи на сигурния начин,не се знае при пробива за дюбела,ако е ползвал удар каква дупка се е отворила в тухлата.В момента всичко се държи само на мазилка.Дали искате да е така?
Анкерирайте поне на 15см дълбочина/ако е възможно нека и да е повече/

Чест и почитание
Re: паднал бойлер
26-01-2012 - 13:03:34
Quote
Freestyler
с пластмасови дюбели на тухлена /от единични тухли/ стена. ако не се прави така, да пристъпвам към демонтаж и монтаж номер 3 *xxx*
За мен един от критериите за добре хванал дюбел е, като се навива с перфоратора, съединителят на машината да сработи.
Ако се навива с нормален гаечен ключ (предполагам 13-ка) почти да е невъзможно по-нататъшно притягане.
Ако си присъствал и си видял едно от двете, може да спиш спокойно.
Може да се качиш и да оцениш натягането и сега с ключ. Както е пълен бойлера, горните винтове не трябва да можеш да ги врътнеш.
Не съм оглеждал закрепване на хоризонтален бойлер, но ако планките са 25-30см дълги (както очаквам), долните дюбели работят на практика само при земетресение. В нормални условия УВЕЛИЧАВАТ силата на вадене върху горните дюбели. Без тях тази сила намалява за сметка на силата на срязване, на която, като правило, винтовете са по-държаливи. При хоризонталните бойлери силата на вадене изначално е по-голяма, сравнено с вертикалните.
Проблемът е, че горните дюбели не са хванали добре. Дано сега са по-добре. Доста се съмнявам, в описаната ситуация, че евентуално монтираните долни биха променили нещо съществено.
Гадна работа, съчувствам. Влизах в такъв филм лично, при сваляне на соц. бойлер. Поне кенефа беше стар при мен.
Успех!
Re: паднал бойлер
26-01-2012 - 14:04:56
благодаря за отговорите.
реших: източвам, свалям, вадя сегашните дюбели и на тяхно място слагам химически анкери. лесно и просто решение, което, ако се бе направило овреме, щеше да е още по-лесно. тъпото е това, че на човек му се налага да чете форуми за да узнае нещо, което професионалистът, на който плащаме за работата, очевидно не знае.
Re: паднал бойлер
26-01-2012 - 15:32:01
avatar
*ok**bow**book**write*

Чест и почитание
Re: паднал бойлер
26-01-2012 - 21:27:52
Сега възниква логичния въпрос - Защо викнахте Професионалиста за втори път? Или си пое подмяната?
Re: паднал бойлер
27-01-2012 - 08:39:09
когато бойлера падна му се обадих и му казах да мине за да ми монтира няколко рафта. щом дойде, заключих външната врата *angel* и му отворих вратата на банята :] вариантите бяха да ми плати бойлер и моноблок, както и монтаж и демонтаж на тях или да ми плати бойлер и моноблок и да ги постави сам. аз предпочитах първия, но човека не разполагаше с толкова пари /нямам предвид в момента, а по принцип/ и остана втория вариант. в моя защита ще кажа, че това уж не е случаен майстор. препоръчаха ми го колеги, на които е работил, при това не един и двама. моето лично мнение е, че майсторската титла се раздава твърде лесно в тези среди, поради което тотално е девалвирала. тези хора са строители, не майстори. майстори могат да станат с талант и практика, но това важи и за всяка друга професия. аз съм майстор на спорта /легитимно звание, давано преди време от спортните федерации/, при това в моята област съм по-добър, отколкото произволен строител в неговата, но никой не се обръща към мен с "майсторе" smiling smiley просто хората не се замислят върху това, което казват.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход