Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: груб строеж
03-02-2012 - 22:04:58
Ама че готин въпрос и още по готини обяснения от "познавачи" .Защо да изясните за какво всъщност говорите ,какво ли иска да пита човека дали е толкова неподготвен колкото изглежда и дали си струва да давате такива съвети.
Имам предвид че без да се знае предпочитаната технология се хвърлят цифри за зидария с каспичански четворки ,залага се фундамент и изкоп при тегло на монолитна двуетажна а тя може да е едноетажна сглобяема , от там вече кофраж ,арматура ,какво смятате ....
lbi
Re: груб строеж
11-02-2012 - 13:23:37
Явно много факири има тука щом за без пари ги строят ? За 25000 лв с труд и материали е топ цена само незнам до къде ще е искарат явно труда при тях е бонус към строежа?*pardon**ok*
Re: груб строеж
13-02-2012 - 14:06:00
Quote
Ivo.NovDom
За да се сметне колко ще излезне строежа на една къща, разбиите я по пера. Колкото сте по прецизни, толкова картинката ви ще е по-ясна, а преговорите ви със строителите по-лесни и по-конструктивни.
Отваряте папка канструкции от проекта и сметнете обема на бетона, завишете с 2% за вибриране, сложете по някой кубик отгоре за бетонджиите и сметките ще поизлезнат, площта на кофража (плаща се на кв.м. за кофраж) и тонажа на желязото (плаща се за тон навързана арматура), три пера са. За човек който се има за невеж в строителството задачата се струва доста трудна, но всъщност не е, smiling smiley не забравяйте, хидроизолацията в основите и топлоизолацията, никой няма да ви я включи в грубия строеж, но трябва да я предвидите преди да зариете основите!!!
Изчислете обема на тухлите, не вадете отворите на вратите, за да компенсирате почупените тухли. Зидарите се пазарят за кубик зидария. Хич не е от значение точно кого ще наемете ако съблюдавате да се работи качествено. за да контролирате ще ви трябва рулетка, дълъг мастар с нивел и канап. smiling smiley
остана покрива, от проекта извадете гредите, сметнете им обема...сметнете площите на покрива, изберете си покривна система и съответния търговец ще ви сметне количествата на материалите.
...така се прави и за ВиК...за Ел. и другите.
Докато не го направите и не зададете ясни въпроси, ще има да ви баламосват не само по форумите но и на живо.
Ясен въпрос звучи така: Търся арматурист за 4500 кг. арматура, търся кофражист за 254 кв.м. кофражи, търся зидар за 30 кубика зидарии и т.н. или търся строителна фирма да изпълни следния обем СМР... и описвате. естествено договорете, скеле, транспорт...и разни дребни неща които също са част от работата по къщата ви и сруват пари.

Изключително компетентно, логично и много точно казано. Де да можеше повечето хора така да обясняват... Браво *bow* *bow* *bow*
Re: груб строеж
27-02-2012 - 21:00:25
Само информативно, къщата е построена на груб строеж 12.12.11г
без мазе сме, 2 етажа, с подпокривна плоча и покрив брамак.
РЗП 150 кв.м. кофражните дъски са под керемидите + паро фолио.
цена 40 000лв.
материали + работа, тухлите са полистиролбетон. земетръсни шайби от еденички



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-27 21:03 от sonofsyn.
Re: груб строеж
27-02-2012 - 21:21:48
avatar
Значи по 133 евро на кв.м. Такива са цените. И без мазе. Добре е.
Re: груб строеж
28-02-2012 - 20:21:36
Хм, добра е цената казваш! На мен 2009 г. строежа ми излезе малко под 150 Е. барабар с мазе. Комшията над мен само няколко месеца след мен построи вече на 120 Е. После чух и за др. цени ама от тогава бая време мина та може и пак на горе да са тръгнали.
Интересно цената на земята на къде върви, че едно време беше страшно.
Хайде със здраве и успех на всички начинаещи*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: груб строеж
29-02-2012 - 08:33:18
Същата страхотия си е със земята.Предлагане много,но и цените не са паднали...просто защото на 20 обявени парцела един е читав по документи и в състояние директно да възложиш проектиране...а понякога от 50 обявени няма нито един...
Re: груб строеж
29-02-2012 - 15:28:30
avatar
"строежа ми излезе малко под 150 Е. барабар с мазе. " Добра цена е. Нормална.
Re: груб строеж
01-03-2012 - 20:38:37
Драги Персонал, харесвам че си винаги така положително настроен за всичко, даже и към цените*ok*

Питам за земята, защото ми излезе май повече от самата къща. Ама то има и доста логика в това де. Те тухларните пекат тули, циментовите фабрики въртат цимент и т.н. Ама не мисля че Бог отново ще сътвори земята, по скоро ще я унищожи. А до тогава няма как да стане по-еФтина.

Хайде със здраве и бадете добри че е пост и иде Великден!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: груб строеж
01-03-2012 - 22:33:03
150evro na kvadrat
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход