Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

груб строеж

Публикувано от snejankam 
Re: груб строеж
13-03-2016 - 20:08:50
Здравейте на прага съм на опит за изграждане на едноетажна къща ,тази седмица подавам документи в Енергото и ВиК и след това засилвам проекта.Понеже нямам никаква представа от цени за труд колко според вас ориентировъчно ще излезе труда за 90 квадрата къща?И втория ми въпрос е трябва ли да се отлива плоча под покрива или е по добре да се изработи дървен покрив...Извинявам се за може би глупавия въпрос но силата ми е в друга област и съм пълен лайк на тема "строителство" smiling smiley поздрави на всички .
Re: груб строеж
14-03-2016 - 11:34:06
труд 9000 лв за цялата къща от мен без плоча под покрива
Re: груб строеж
14-03-2016 - 11:37:31
с мой кофраж да добавя
Re: груб строеж
15-03-2016 - 08:08:26
Quote
deltatur
с мой кофраж да добавя

Колега, много сваляш гарда. Това е смешна цена.
Или го правиш "на черно"
Re: груб строеж
16-03-2016 - 12:52:51
Колега правя го както пожелае клиента и като бригада и като фирма естествено че като фирма цената е по висока а като бригада риска е негов това го разяснявам на всички
Re: груб строеж
16-03-2016 - 13:18:10
avatar
то клиента едва ли ще ти извади по 15 бона за всеки хванат човек на строежа.....Ама щом казваш.....

Чест и почитание
Re: груб строеж
17-03-2016 - 08:28:13
Нали това говорим, колега?
Измекярщината не води към успех.
Затова в Англия примерно строителите печелят добре, а тук се радвате на подаяния.
А както казва колегата, ако те хванат, с тези цени ще ти трябват няколко години да си платиш глобите.

Но дебелоглавият българин не иска да разбере, че ако ВСИЧКИ искат високи цени, клиентите ще се научат да ги плащат, защото иначе няма да има кой да им свърши работа.
Да не ви изнасям лекции, но от такива "пишман строители" бизнесът е на този хал.
Re: груб строеж
17-03-2016 - 08:36:03
avatar
*rose*

Чест и почитание
Re: груб строеж
17-03-2016 - 13:15:00
Като най възрастен от вас ще си позволя един съвет към вас" Напънете си мозъците или се консултирайте с инспекцията по труда как се прави обект без фирма , има такава възможност просто трябва да я откриете и тогава риска е почти нулев. Бъдете по гъвкави. Няма нужда да се правите на мъже в това курвенско време.
Re: груб строеж
17-03-2016 - 16:46:34
Quote
deltatur
Като най възрастен от вас ще си позволя един съвет към вас" Напънете си мозъците или се консултирайте с инспекцията по труда как се прави обект без фирма , има такава възможност просто трябва да я откриете и тогава риска е почти нулев. Бъдете по гъвкави. Няма нужда да се правите на мъже в това курвенско време.

Колега, за тарикатлъци възраст няма. Може би повечето знаят как да ги правят, но просто няма нужда.
Аз съм доволен на 2-3 по-големи обекта, с качествени клиенти, за повече пари и по-малко работа, отколкото да се натискам за много работа за малко пари и много главоболия. А главоболията си струват когато са подплатени със солидно заплащане. Един познат "тарикат" така правеше, докато един лош ден работникът му падна от скелето и се преби......
Останалото го оставям за тебе да си размишляваш.
А времето е курвенско, щото "курвите", които участват в него, го правят такова.

У наше село вече се усеща нуждата от това някой да ти свърши качествена работа, щото нали ти е ясно, че качествен майстор няма да ти работи за 500 лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход