Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

груб строеж

Публикувано от snejankam 
Re: груб строеж
11-06-2016 - 03:36:08
avatar
Да, средиземноморски покрив е за средиземноморието. Там няма сняг да седи със седмици на покрива. Ще трябва да се качвате и да го ринете. За нашите ширини е скатният покрив. Моя съвет е да си направите точно такъв, за да Ви е чиста работата. Или да направите хидроизолация на покрива, после скара по наклона на плочата,после плоскости, и след това битум . Но това няма да е кой знае колко по -евтин вариант, а ще е значителен компромис и от естетично и от икономично естество. А най-евтиния вариант е директно хидроизолация два пласта/ но вече идва проблема с улуците, как и къде ще се захващат/, и като се съберат пари, да се дострои покрив скатен.
Re: груб строеж
11-06-2016 - 03:39:14
avatar
Quote
kkirilov
Здравейте. Интересува ме около колко би струвало построяването до груб строеж с покрив на 50 квадрата къща, правоъгълна с 4 помещения ? Търси се евтино решение. За виличка става въпрос.

10 -15 000 евро
Re: груб строеж
11-06-2016 - 08:53:29
Благодаря. Има ли голяма разлика в цената между това, дали ще е гредоред отгоре или плоча ? Това цена с труд ли е или само за материали. Интересуват ме грубо само материалите. Труда ще си е от мен smiling smiley
Re: груб строеж
11-06-2016 - 11:40:46
Quote
personall
Да, средиземноморски покрив е за средиземноморието. Там няма сняг да седи със седмици на покрива. Ще трябва да се качвате и да го ринете. За нашите ширини е скатният покрив. Моя съвет е да си направите точно такъв, за да Ви е чиста работата. Или да направите хидроизолация на покрива, после скара по наклона на плочата,после плоскости, и след това битум . Но това няма да е кой знае колко по -евтин вариант, а ще е значителен компромис и от естетично и от икономично естество. А най-евтиния вариант е директно хидроизолация два пласта/ но вече идва проблема с улуците, как и къде ще се захващат/, и като се съберат пари, да се дострои покрив скатен.

Благодаря. В такъв случай кой е най-рентабилният вариант за къща със скатен покрив: 2 или 4 ската? М/у втория етаж и покрива да има ли гредоред или просто покрив с някаква конструкция да го държи? И по принцип каква ще е разликата процентно в къща без плоча и гредоред м/у 2-рия етаж и такава с плоча или гредоред? И пак процентно каква ще е разликата при направата на плоча и направата на гредоред ако реша да слагам такива? И какви са плюсовете и минусите на описаните неща. Не знам дали не стана малко объркан въпроса smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-06-11 11:41 от koko29.
Re: груб строеж
14-06-2016 - 23:46:24
avatar
Quote
kkirilov
Благодаря. Има ли голяма разлика в цената между това, дали ще е гредоред отгоре или плоча ? Това цена с труд ли е или само за материали. Интересуват ме грубо само материалите. Труда ще си е от мен smiling smiley

Няма голяма разлика между плоча и гредоред. С труд и материал. Но е много широка. Трябва кол. сметка и чертежи за точна цена.
Re: груб строеж
14-06-2016 - 23:48:40
avatar
Quote
koko29
Quote
personall
Да, средиземноморски покрив е за средиземноморието. Там няма сняг да седи със седмици на покрива. Ще трябва да се качвате и да го ринете. За нашите ширини е скатният покрив. Моя съвет е да си направите точно такъв, за да Ви е чиста работата. Или да направите хидроизолация на покрива, после скара по наклона на плочата,после плоскости, и след това битум . Но това няма да е кой знае колко по -евтин вариант, а ще е значителен компромис и от естетично и от икономично естество. А най-евтиния вариант е директно хидроизолация два пласта/ но вече идва проблема с улуците, как и къде ще се захващат/, и като се съберат пари, да се дострои покрив скатен.

Благодаря. В такъв случай кой е най-рентабилният вариант за къща със скатен покрив: 2 или 4 ската? М/у втория етаж и покрива да има ли гредоред или просто покрив с някаква конструкция да го държи? И по принцип каква ще е разликата процентно в къща без плоча и гредоред м/у 2-рия етаж и такава с плоча или гредоред? И пак процентно каква ще е разликата при направата на плоча и направата на гредоред ако реша да слагам такива? И какви са плюсовете и минусите на описаните неща. Не знам дали не стана малко объркан въпроса smiling smiley
=============

1.4 ската
2. Да има гредоред.
3.Малка
4.Минимална
5. Тях Вие ги търсите в задачата.
6. Не
Re: груб строеж
17-06-2016 - 20:30:55
Много благодаря, ще го обсъдя с проектанта.
Re: груб строеж
22-12-2016 - 10:15:08
Здравейте, ако има желаещи да строят в град Съединение - Пловдивско, моля да се свържат с мен на лично съобщение, за да обсъдим нещата и да изпратя кол.сметки. Като начало терен без денивелация, с добър достъп и комуникации. Премахване на 50 кв./м. кирпичена къща, премахване на 4 дървета, заравняване, изграждане на груб строеж два етажа по 70 кв.м. и ограда около 50 л.м. За довършителни работи може да се говори след изпълнение на грубите. Може да се започне към края на януари или февруари.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-12-22 10:15 от koko29.
Re: груб строеж
28-08-2017 - 13:39:32
Здравейте velichkov80 !
Прочетох публикацията Ви във форума за груб строеж.
Ако е удобно бихте ли ми изпратили контакт за фирмата, която Ви строи къщата , имате ли забележки по строжа, доволен ли сте?
Благодаря предварително.
Пламен Петков / +359888921289 /
Re: груб строеж
30-08-2017 - 13:09:36
Здравейте,
имаме планове от следващата пролет да започнеме строеж на къща.
къщата ще бъде на 2 етажа първият е 130 кв. вторият е 95
ориентировъчна цена на квадрат може ли(труд и материали)?
Терена е в София
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход