Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

груб строеж

Публикувано от snejankam 
Re: груб строеж
16-09-2015 - 22:09:22
каква вентилация сте предвидили за къщата ???нямам представа какво да сложа,но ми се иска да иам.....
Re: груб строеж
17-09-2015 - 07:56:37
колега, вентилация на къща е достатъчно да имаш клапи на дограмата.
А относно ел. инсталацията, как се побра в 1700 лв. не знам.
Аз съм електричар, и съм сложил около 7 км. кабел на моята къща (общо), което на мен ми струва около 7000 лв. Има всичко.
В една къща трябва да имаш всичко необходимо, защото после като се нанесеш, почват да се виждат нуждите.
Re: груб строеж
17-09-2015 - 21:14:13
къщата е 150 м2 с терасата... не е 700...няма да дам толкова пари за ел инсталация..но както и да е ..клапите на дограмата са крайно не достатъчни..искам нещо което да вкарва чист въздух и съответно да изкарва мръсният..клапите не мисля че са вентилация...Имаме такива във офиса и повярвай, никакъв ефект от тях..не си поразявайте дограмата с това..
Re: груб строеж
18-09-2015 - 14:18:53
Quote
rosen71
колега, вентилация на къща е достатъчно да имаш клапи на дограмата.
А относно ел. инсталацията, как се побра в 1700 лв. не знам.
Аз съм електричар, и съм сложил около 7 км. кабел на моята къща (общо), което на мен ми струва около 7000 лв. Има всичко.
В една къща трябва да имаш всичко необходимо, защото после като се нанесеш, почват да се виждат нуждите.

7000 лв за ел.инсталация? Колко е голяма къщата и къде побрахте 7км кабели? Това са 7000 метра.
Re: груб строеж
18-09-2015 - 18:13:06
Ами къщата е 240м2. Кабелите са общо толкова. Това включва видеонаблюдение, сот, озвучаване, домофони, разговорни устройства, интернет, кабелна, отопление, соларни инсталации, и т.н. Имам 150 осв. тела, и 200 ключа, контакта, изводи за кабелна и интернет.
Да, когато едно нещо е изпълнено професионално, далеч надвишава представите на неразбиращите.
Ел. инсталацията е изпълнена по всички съвременни стандарти и безопасност, които много електричари даже не са ги и чували.
Но вече 6 месеца живея в нея, и никога не съм изпитал нужда от нещо, което да го нямам направено.

Относно вентилацията, да вкарваш и изкарваш въздух не е трудно, но ти върши работа само пролет и есен, когато температурите са умерени.
Иначе има едно нещо, дето се нарича рекуперация. Струва скъпо, и не са много хората, които могат да го направят както трябва.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-09-18 18:15 от rosen71.
Re: груб строеж
21-09-2015 - 01:22:34
avatar
Освен строеж на къщи правя и ремонти на апартаменти. За двустаен апартамент нова ел. система е около 2 000 лв, за тристаен около 3000 лв. и така. За къща от 240 кв.м. е напълно възможно да е 7 000 лв. Който иска да ги дава, който иска да спестява. ;-) Тамън и по-малки сметки за ток после ще се плащат. хах

www.sechkov.com
Re: груб строеж
21-09-2015 - 08:06:17
Quote
personall
Освен строеж на къщи правя и ремонти на апартаменти. За двустаен апартамент нова ел. система е около 2 000 лв, за тристаен около 3000 лв. и така. За къща от 240 кв.м. е напълно възможно да е 7 000 лв. Който иска да ги дава, който иска да спестява. ;-) Тамън и по-малки сметки за ток после ще се плащат. хах

www.sechkov.com

Така така, колега. Само че върви им обяснявай.
Повечето гледат някой измекяр да им свърши работа за без пари, после "що тъй стана".

И понеже беднотията се увеличава, също никой не иска да разбере, че с ниски цени няма как да има пари. Миналата седмица си направих един тур из Европата. В Германия едно кафе е 3Е, един сандвич 5Е, една бира 5-6Е, ядене на заведение 25Е, и т.н. Един квалифициран работник ввзема 15-17Е на час, и т.н.

А правете си сметка що сме бедни.
Re: груб строеж
21-09-2015 - 20:23:09
ти по тези цени ли си смятал ?????
Re: груб строеж
22-09-2015 - 08:00:30
Не, по нашенски.
Само че скоро няма да има кой да ви смени една крушка дето се вика. Читавите хора отдавна са си били камшика по чужбина, а нови кадри няма. Техникумите масово се закриват, а те бяха ковачницата за кадри. Сега младите искат да са мениджъри и адвокати. Никой не иска да хваща лопата и чук. А занаят се учи с години, и следва да бъде добре платен. България усилно върви по склона надолу, и след няколко години няма да има специалисти, ако продължава така.
Re: груб строеж
13-03-2016 - 13:52:17
Quote
velichkov80
Здравейте
да се включа и аз по темата...И аз като всички се лутах по форумите за цени и майстори...фирма или бригада,кой да купува матиралите,,и т.н.В крайна сметка попаднах на строителна фирма която си свърши работата и бих казал доста добре.Аз не живея в БГ и затова нямах доста голям избор кой да ме снабдява с материалите(въпреки че имах двама човека които ми следяха обекта).Завърших груб строеж на едноетажна къща с площ 149м2 (135м2+веранда от 14м2).Не мога да опиша с подробности всеки детайл но ще се опитам да ви ориентирам за цени в момента(поне това което аз платих) не претендирам дали е евтино или скъпо.
Материалите ги снабдяваше строителя, цените са за материали+работа.
бетона ми излезе 81м3 общо за цялата къща 110лв за м3
арматурата ми е всичко 3000кг по 1.89лв
плочата +всички земни работи +кофраж (16.60лв за м2)всичко ми струваше 16200лв
зидарията е с тухли портерм(мисля че така се казваха),малко са по скъпи но аз смятам че са по добри +колони(22бр) за това платих около 8000лв
за втората плоча (арматура, кофраж,бетон) 12360лв.
покрива е 230м2 керемиди (тондах винеам) всички материали+импрегниране+ работа 18100лв.
в момента заравнявам и свързвам канализацията и В и К.
Това удоволствие ми струваше 56000лв. 56000/149м2=375лв за м2
от тук на татък ми предстои изграждане на В и К парно отопление-1700лв(без радиаторите
Ел -1700лв
цялостно обличане на стените с гипсокартон(имам оферта но след като ги завърша ще пиша за цена)
Общо взето това е,дано да съм бил полезен
Може ли контакти на фирмата. Благодаря !!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход