Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

груб строеж

Публикувано от snejankam 
Re: груб строеж
30-01-2012 - 22:39:29
" узаконяване на къща (фирма член на камарата на строителите) 1000 лв. на месец = 3000 лв"
Това не е задължително за пета категория.
Re: груб строеж
30-01-2012 - 22:53:37
Quote
Радост
Quote
tsvetlinkotsev
Здравейте!
Вашата къща от 100 м2 на един етаж с пет помещения мога да построя на груб строеж за въпросните 25000 лв всичко - труд,материали,техническо обслужване и механизация.Разбира се,при нормално изчислен проект и нормални условия за работа/терен,достъп и др.подобни.Цена от 25 000 лв само за труд за тази къща си е жив обир.При положение,че сте сериозна и имате желание за контакт очи в очи - 0887970848 Коцев/няма да ви струва нищо/
Поздрави!


Колега за толкова пари (25 хил.) ще успеете ли да построите къща от 100 кв.м. с всички материали.
- изкоп - 2000 лв. с обратен насип
- арматура 4,5 тона х 1,42лв. = 6 400 лв.
- бетон 60 куб. х 120 лв. = 7 200 лв.
- тухли 3000 бр. х 0,50 лв. = 1 500 лв.
- в. разтвор поне = 800 лв.
- кофраж приблизително = 4 000 лв.
- покрив (материал) = 4 500 лв.
- транспорт около = 1 000 лв.
- комин (мин. един) = 350 лв.
- улуци и водосточни тръби = 1 500 лв.
- техник за обекта по 40 лв. = 3 000 лв.
- узаконяване на къща (фирма член на камарата на строителите) 1000 лв. на месец = 3000 лв.
______________
33 250 лв.
Ами труда къде изчезна !!! ( приблизително 15 000 лв.)


Ей шегаджии,повдигнал съм в черно веселите неща!Особено смешно е узаконяването с по 1000 лв. на месец и вица с члена на камарата на строителите,да не говорим за 2000 -те лв.изкоп ,щото багера взема 40 лв.на час и кво ши прай 50 моточаса на място10 х10,само вие си знаете.? Ми тоз бетон 60 кубика на 100 квадрата къща къде ще го слагаш бе ей ,аланкоолу? Живот ли бе да го опишеш:]
Re: груб строеж
30-01-2012 - 23:37:15
avatar
То намаляме, кътаме, но до 25 000 лв. дайте да видим как ще го докараме с труда и материала. Това е задачата. То е ясно, че къщата е за около 50 000 лв. - там вече с плюсовете и минусите. / според самочувствието на строителя и инвеститора /
Re: груб строеж
30-01-2012 - 23:38:01
А 4500 кг арматура. 45кг на квадрат.Ако проектирам с такъв разход съм си загубил работата.32кг средно за такавакъща грубо казано.
Фло е много прав в удебеленото в черно.Аз бих удебелил и други позиции.
Re: груб строеж
30-01-2012 - 23:55:30
avatar
smiling smiley Аз все си мисля, че трябва да се слага бетон и арматура, колкото трябва. Правих една оферта за 220 кв.м. къща и там 1380 кг. желязо. Казах си - сериозна грешка или цифра липсва?? Върнах да я преправят - сътветно получих 1990 кг. желязо. Явно е бил някой много пестелив. Не я връщах за трети път. Няма смисъл. Просто както винаги написах, че офертата е по дадените количества.
А тука даваме, ще си позволя да кажа от името на колегата Радост, средни стойности/ арматура съм срещал от 30 до 50 кг. и т.н. на квадрат /, защото де факто ние не сме виждали проектите и искаме да помогнем на жената да не се "изпързаля" по прекалено ниските , фалшиви цени, и после чак да стигне до някоя истинска фирма. Ако въобще стигне.
www.sechkov.com
www.luxremonti.alle.bg

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-30 23:58 от personall.
Re: груб строеж
31-01-2012 - 10:32:41
personall,интересно е да се види как "истинските" фирми дават фалшиви цени! Да разгледаме следния пример, даван от "истинска "фирма за строеж на 100 квадрата:
- кофраж приблизително = 4 000 лв.
- покрив (материал) = 4 500 лв.

За 4000 лв. кофраж ,от кофражни дъски можем да направим 600 квадрата кофраж ,или от бандове 250 квадрата кофраж. Припомням,че това е за 100 квадрата къща и на всичкото отгоре няма и намек,че материала се "обръща" и отива на покрива,ама "истинската " фирма иска още 4500 лв за покривен материал.С други думи набутват инвеститора със 6500 лв само за тези 2 пера. Това не е ли мушенгията на "истинската" фирма?
Re: груб строеж
31-01-2012 - 13:21:18
avatar
smiling smiley Не знам случая. Мислъта ми е, че е добре да дадеш пари и да имаш нещо завършено и изрядно, отколкото да дадеш и да нямаш нищо. А това, че някои се увличат в печалбата е вярно. Ясно е, че за един обект аз ще дам цена за нещо 5 000 лв., като малка фирма, а Главбол строй - друга цена.

Мен ме притесняват прекалени ниските цени, които са нищо друго освен една лъжа, но хората обичат да бъдат лъгани. Кеф им е.
Re: груб строеж
02-02-2012 - 20:12:13
Горепосочените удвоени почти за всичко сметки /без може би тухли,транспорт и материал за покрива/ няма да коментирам.За хората,които се съмняват в цената няма проблем да им покажа построени от мен къщи през лятото и да си питат сами собствениците.А по въпроса за бройката - и аз съм ги докарал до към 20 до момента.
Re: груб строеж
02-02-2012 - 20:22:58
Вашите почти изцяло двойно завишени цени /освен може би транспорт,тухли и материалите за покрива/ няма да коментирам подробно защото моята работа е да строя,а не да пиша по форумите.А за хората,които се притесняват за ниските цени/който всъщност са нормални/ няма проблем да говорят със собствениците на построените от мен през миналия сезон къщи колко точно им е струвало.А по въпроса за бройките- и аз ги докарвам до към 20-тина.Това,че двама души/а дали са двама/са дали една и съща цена,не значи,че тя е меродавна.
Re: груб строеж
03-02-2012 - 14:00:41
За да се сметне колко ще излезне строежа на една къща, разбиите я по пера. Колкото сте по прецизни, толкова картинката ви ще е по-ясна, а преговорите ви със строителите по-лесни и по-конструктивни.
Отваряте папка канструкции от проекта и сметнете обема на бетона, завишете с 2% за вибриране, сложете по някой кубик отгоре за бетонджиите и сметките ще поизлезнат, площта на кофража (плаща се на кв.м. за кофраж) и тонажа на желязото (плаща се за тон навързана арматура), три пера са. За човек който се има за невеж в строителството задачата се струва доста трудна, но всъщност не е, smiling smiley не забравяйте, хидроизолацията в основите и топлоизолацията, никой няма да ви я включи в грубия строеж, но трябва да я предвидите преди да зариете основите!!!
Изчислете обема на тухлите, не вадете отворите на вратите, за да компенсирате почупените тухли. Зидарите се пазарят за кубик зидария. Хич не е от значение точно кого ще наемете ако съблюдавате да се работи качествено. за да контролирате ще ви трябва рулетка, дълъг мастар с нивел и канап. smiling smiley
остана покрива, от проекта извадете гредите, сметнете им обема...сметнете площите на покрива, изберете си покривна система и съответния търговец ще ви сметне количествата на материалите.
...така се прави и за ВиК...за Ел. и другите.
Докато не го направите и не зададете ясни въпроси, ще има да ви баламосват не само по форумите но и на живо.
Ясен въпрос звучи така: Търся арматурист за 4500 кг. арматура, търся кофражист за 254 кв.м. кофражи, търся зидар за 30 кубика зидарии и т.н. или търся строителна фирма да изпълни следния обем СМР... и описвате. естествено договорете, скеле, транспорт...и разни дребни неща които също са част от работата по къщата ви и сруват пари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход