Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интересна оферта за къщи !

Публикувано от lbi 
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
02-07-2011 - 21:08:43
Няма проблеми Personall нали темата е за цените на Груб строеж ! И гледаме сега мнения и коментари за цените да видим някой ще ги докарали до 100 лв на кв.мwinking smiley smiling smiley
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 00:55:10
Аз имам много ясни спомени когато един съсед строи за за 200Е на м2 груб строеж.Това беше преди 3-4 години и се радваше,че е хванал последния влак с ниските цени в строителството.Резултатът е...абе ако тръгна един ден да си строя къща,тая фирма няма да я търся...много са зле нещата.
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 09:25:10
Бетона миналото лято го купувах на 93 лв без ДДС, сега е 80 лв... Вероятно и други цени са паднали.
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 12:28:07
Ти каде строи bulhomes? Да падна малко бетона,но правих една оферта за град Априлци и там с помпата и бетона Б20 искат 137 лв на кубик с ддс без превоз 2,50 лв на км! Та е много относително за кой район на бг става вапрос.
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 13:04:50
Има много начини за поевтиняване: например ,ако изолацията се полага в средата на зида,вместо да се лепи стиропор с мрежа отвънка струва 15-20 пъти по-малко на м2, или пък да речем кофража с дъски е 3 пъти по-евтин от китайските бандове на квадратен метър и тъй нататък, като почнеш от основите и настилката с водоплътен бетон с тънка обмазка от полиуретанова или силиконова емулсия, вместо битумните мембрани, найлони и прочие скъпи и неефективни хидроизолации.Много са начините и са неизвестни за масата набедени за майстори и строители.
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 13:07:46
А с бетона имах 2 интересни случая.1 случай беше преди 4 години над Железница в гората един човек искаше да строи къща, но нямаше път до местото.1вариант трябваше бетона да се исипе на 150-200 метра от местото и да се носи на ръка.2 вариант проектанта бил сметнал, че трябвало 200 баркала да се разбаркат на място ми обяви собственика и аз му казах ако дойде проектанта да барка а ние да наливаме става и му отказахsmiling smiley
2 случаи на скоро беше пак за къща на 40 км от София няма бетонов вазел на блиско, а от София до там ще излезне златен бетона. Пак собственика подхварли баркане на ръка поне едно 100 кубика. Та е много относително с цените на бетона зависи каде ще се строи и дали има близък бетонов възел, че нямали златен става бетона!
И някой господин като ти бутне евтина оферта да захапе обекта и парите само за бетона няма да стигнатsmiling smiley)
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 16:09:54
За Троян ставаше на въпрос. В Априлци вземаха преди бетон от Троян, ама сега май имат бетонов възел.
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 16:53:25
bulhomes еми аз преди 2-3 месеца най много да сам питал. От интернет извадих обявата и ми казаха това което написах по горе. 137 лв на кубик + помпата без превоза които се заплаща допалнително по 2.50 лв на км.
lbi
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 20:48:55
Колега Фло с теб мога да се саглася само за бетона и обмазката! За другото, че ще минеш по евтино несам сагласен.
1точка.
1. Изолацията с двойната зидария води до повече бетон и желязо в колоните.2.Самнявам се някои инвеститор да си остави от вън къщата на зидария само.3. Значи ще иска от вън шпакловка и полагане на мазилка.4.В София особедно как залагат 8 см или 10 см стиропор за изолаците бая зидове ще станат.И се самнявам някои инвестирот да се сагласи на двойния зид.

2.точка.
1 Кофража от дъски щего купиш по евтино, но за сметка на това ще върви по бавно работата понеже е играчка от дъски да правиш кофраж2.А, това води до повече надници на майсторите нали така?Май ти даваше по 25 лв на ден на майсторите надници ако не се лъжа.4.Неравни плочи от долу ще са като дунавски вълни понеже дъските неса равни. 5 . Едното е за сметка на друго винаги! Кофражи има под наем на добри цени не е нужно да се купува!
И теб да те попитам ти лично някога прави ли си кофраж с дъски?Аз съм правил доста и неспирам да работя по обектите.Несъм от лежащите и чакащите на работниците си.Платно от сутрин до вечер съм на обекта бачкам и аз!При мен няма майстори,няма техници всичко бачка на обекта.И винаги си подготвям добре етапите на работа та после да ми е по леко и с по малко разход.Даже мога да се похваля имам цяла къща от 200 кв.м без проект съм е правил всичко аз съм си смятал вече 4-та година не е мръднала+ нея има още доста изпълнения без проекти! Някой ако невярва да отиде в Бусманци да е види там се намира.*ok*
И аз лично за Груб строеж пари не пестя !
Re: Интересна оферта за къщи !
03-07-2011 - 22:16:18
Quote
lbi
Колега Фло с теб мога да се саглася само за бетона и обмазката! За другото, че ще минеш по евтино несам сагласен.
1точка.
1. Изолацията с двойната зидария води до повече бетон и желязо в колоните.2.Самнявам се някои инвеститор да си остави от вън къщата на зидария само.3. Значи ще иска от вън шпакловка и полагане на мазилка.4.В София особедно как залагат 8 см или 10 см стиропор за изолаците бая зидове ще станат.И се самнявам някои инвестирот да се сагласи на двойния зид.
2.точка.
1 Кофража от дъски щего купиш по евтино, но за сметка на това ще върви по бавно работата понеже е играчка от дъски да правиш кофраж2.А, това води до повече надници на майсторите нали така?Май ти даваше по 25 лв на ден на майсторите надници ако не се лъжа.4.Неравни плочи от долу ще са като дунавски вълни понеже дъските неса равни. 5 . Едното е за сметка на друго винаги! Кофражи има под наем на добри цени не е нужно да се купува!
И теб да те попитам ти лично някога прави ли си кофраж с дъски?Аз съм правил доста и неспирам да работя по обектите.Несъм от лежащите и чакащите на работниците си.Платно от сутрин до вечер съм на обекта бачкам и аз!При мен няма майстори,няма техници всичко бачка на обекта.И винаги си подготвям добре етапите на работа та после да ми е по леко и с по малко разход.Даже мога да се похваля имам цяла къща от 200 кв.м без проект съм е правил всичко аз съм си смятал вече 4-та година не е мръднала+ нея има още доста изпълнения без проекти! Някой ако невярва да отиде в Бусманци да е види там се намира.*ok*
И аз лично за Груб строеж пари не пестя !

:]Май не си виждал трислойна зидария за да твърдиш такива работи,даже не е май ,ами е сигурно! В 1 м2 трислойна зидария влизат точно толкова броя тухли четворки , колкото ,ако ги зидаш легнали.От какъв зор ще води до повече бетон и желязо?
И за кофража не си наясно! Ами играчка е и затова се наема майстор,щото е играчка и не е за сульо-пульо,пък на майстора като му осигуриш електрическите инстументи за работа с дърво нещата стават бързо. "Дунавските вълни" на дъсчения кофраж ги правят некадърниците,които не знаят как да наредят отдолу ребрата и хюнебеците!
И хич не е за хвалба,че си направил къща без проект,щото като гледам какви писания твориш ми настръхва косъма и за къщата ти! И аз не пестя от груб строеж,само го правя евтин!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход