Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нов строеж на къща

Публикувано от dimi_cakov 
Re: нов строеж на къща
01-01-2012 - 18:56:59
Честита нова година на всички, дано е по успешна от предишните. А дали е удобно да ми разясните стъпките по документацията от "А до Я"? Грамотен човек съм, но не съм се занимавал със строеж и са ми малко чужди термините и последователността?
Когато закупих парцела го поделихме на 2 части и не знам защо макар и в центъра на града, за моето петно не е приложена регулацията на селището. По тази причина от общината ме посъветваха да пусна молба за промяна на ПУП (нареждане изчертаване на скица) и за изваждане на "скица-виза" (в кавички е понеже така е записано в квитанцията и не знам за какво ще послужи). Бих искал да знам след като излезнат тези документи какво следва, до разрешението за строеж? Какви документи се вадят, от къде, кога трябва да се свържа с архитекта от който ще закупя проекта и т.н.
Освен това в парцела имам ток и вода, имам и партиди за тях - следва ли при строежа да информирам ЕВН и ВиК или директно строителя може да ги използва?
Имам въпрос и относно оградата - за плътна ограда 2 метра, трябва ли да има проект? Четох в ЗУТ, че откъм улицата оградата не може да е плътна ако е висока над 0.6 м., а на много места виждам плътна ограда по над 2 м.
Ще Ви пратя на лично и някои по конкретни неща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-01 18:57 от koko29.
Re: нов строеж на къща
01-01-2012 - 19:58:21
avatar
Quote
koko29
Честита нова година на всички, дано е по успешна от предишните. А дали е удобно да ми разясните стъпките по документацията от "А до Я"? Грамотен човек съм, но не съм се занимавал със строеж и са ми малко чужди термините и последователността?
Когато закупих парцела го поделихме на 2 части и не знам защо макар и в центъра на града, за моето петно не е приложена регулацията на селището. По тази причина от общината ме посъветваха да пусна молба за промяна на ПУП (нареждане изчертаване на скица) и за изваждане на "скица-виза" (в кавички е понеже така е записано в квитанцията и не знам за какво ще послужи). Бих искал да знам след като излезнат тези документи какво следва, до разрешението за строеж? Какви документи се вадят, от къде, кога трябва да се свържа с архитекта от който ще закупя проекта и т.н.
Освен това в парцела имам ток и вода, имам и партиди за тях - следва ли при строежа да информирам ЕВН и ВиК или директно строителя може да ги използва?
Имам въпрос и относно оградата - за плътна ограда 2 метра, трябва ли да има проект? Четох в ЗУТ, че откъм улицата оградата не може да е плътна ако е висока над 0.6 м., а на много места виждам плътна ограда по над 2 м.
Ще Ви пратя на лично и някои по конкретни неща.



ЧНГ ;-)
Стъпки по документацията може да прочетета на сайта ми. Ето директен линк :http://sechkov.com/GRUBSTROEJ-UZAKONQWANE-DOKUMENI.htm
Re: нов строеж на къща
01-01-2012 - 22:16:10
Не се шашкай с това изискване на оградата откъм улицата-заобикаля се лесно.
Re: нов строеж на къща
30-08-2012 - 19:36:23
Здравейте,

имам нужда от съвет, купих стара къща гредоред с голям парцел който ще разделя на две. Дилемата е дали да продам къщата с парцела и да строя на другият парцел или да реновирам къщата и да продам парцела.

Големи приключения с с новото строителство поне това което чета и получавам като информация от приятели.

Къщата е гредоред на два етажа, проблема е, че не е разпределена както аз искам. Идеята е да се ползват стените външните които са дебели около 50 см от тухла единичка. Структурно е в добро състояние, да се излее плоча като може да се ползва гредореда за кофраж защото съществуващото дюшеме е здраво, и да се направи тотално преразпределение на съществуващите стаи. Или да се продаде къщата и да се строи нова по план и вкус. Какво бихте ме посъветвали, къщата е във Владая, кой вариант да избера.
Re: нов строеж на къща
30-08-2012 - 23:57:13
Аз на твое място продавам къщата и строя върху другия парцел.Стига да има кой да я купи.В тая къща нищо не може да се докара близо до съвременни стандарти,без да се събори половината.
Re: нов строеж на къща
31-08-2012 - 21:10:07
avatar
Quote
salvador
Аз на твое място продавам къщата и строя върху другия парцел.Стига да има кой да я купи.В тая къща нищо не може да се докара близо до съвременни стандарти,без да се събори половината.

*yes* Така е.
Re: нов строеж на къща
04-11-2012 - 12:58:49
Здравейте !

Предстои ми груб строеж на къща на два етажа с гараж с РЗП 230 м2 общо ,със скатен покрив на гаража и къщата и малък плосък покрив,без маза или сутерен,ивични основи. Ще се строи в село на около 20 км от гр. Варна.
Ще съм ви благодарен ако ми препоръчате с добри отзиви фирма или бригада строящи в района на Варна с които да се свържа за оферта. Имам също и готови количествени сметки.
В терена денивелацията на петното за стоежа е около 1 м.

Поздрави !
Re: нов строеж на къща
06-11-2012 - 09:34:14
Аз бих могъл да ти дам 2-3 фирми, но определено не искам да се ангажирам с препоръчване. Както преди време ми казаха - накрая строителя все е виновен. smiling smiley Шега, в която има доста истина. Просто винаги има нещо пропуснато, нещо сгрешено.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход