Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нов строеж на къща

Публикувано от dimi_cakov 
Re: нов строеж на къща
16-11-2011 - 04:51:57
Работа с роднини е предпоставка за вгорчаване на отношенията. Моята дума е за баща, дядо. И не е задължително да е строителен техник или инжинер. Важното е да има здрава ръка и силен характер, а чертежите се учат лесно поне до толкова, че баш майстора да не те прави на глупак. Пазаруването на материалите при грубия строеж е фасулска работа., стига майстора да си разбира от работата.
Аз строих с фирма и не че съжалявам, но една свестна бригада щеше да ми свърши същата работа на мн. по-добра цена.

С поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: нов строеж на къща
18-11-2011 - 10:55:56
86000 лева ми се струва адски много за груб строеж... Ние къща с квадратура малко по-малка, макар и вероятно с доста по-малко конструкция, възстановихме за по-малко от 20 хиляди лева до етап с мазилки и дограми, което се постарах да разкажа в ето тази тема. Но все пак ние не сме правили изкопи за основите, тъй като тях ги имахме, както и няма втора плоча над жилищния етаж... Но и с тези дейности цената да се качи четворно не ми се вярва.
Re: нов строеж на къща
19-11-2011 - 02:46:09
avatar
Quote
SSAngelova
Здравейте!Аз искам да ми помогнете ако е възможно с информация и съвети...Благодаря предварително на всички!Имам проект и разрешително за строеж на едноетажна фамилна къща в село до Варна-(РЗП)86,55кв2 и изба 40кв2(2.40м-дълбочина от които 90см са над земята).Интересувам се от това,колко арматура и бетон са необходими за груб строеж?Багера ,който ни трбва за изкопа колко взема?Покривът е четирискатен.Без тавански стай -води се необитаем по проект.Ако имате информация за цени на строителни материали,които може да дадете.По проект кофража е даден да е дървен(дали да е с метални платна-под наем)-колко ще е необходим за основи,плочи.,как вървят цените за наем.?Ако се сещате и друг вид информация -моля да ми дадете.Забравих по горе да попита и за майсторите-мисля да не ползвам фирма а да наема 1 майстор и един,двама помощници!Говорих с технически отговорник за обекта иска ми до АКТ.16,400лв,което мисля че е много разумно,при факта че сега разучвам цени на всичко!Още веднъж благодаря



Izvinqwam se za latiniciata. Nowa e mashinata i ne sam kachval kirilizatori.

Shte Wi pokaja kakwa kashta napravi firmata ni / sravnitelno skoro q zavarshihme / za gore-dolu parite koito ste spomenala 80 000 lw.



Nqma da komentiram ceni zashtoto wseki obekt si e individualen. I wseki si opredelq negowata si pe4alba.

Prosto da znaete za tezi pari kakwo moje da polu4ite nasreshta. Dogramata e slagana otdelno.







www.sechkov.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: нов строеж на къща
19-11-2011 - 08:43:20
Това с каква площ е колко от него е под земята ?
Re: нов строеж на къща
19-11-2011 - 19:58:33
avatar
Salvador : stroeja sam go prosledil TYK Nad 450 kw.m s pokriwa.
Re: нов строеж на къща
31-12-2011 - 16:00:07
personall, строиш ли в Пловдив - област? Напролет смятам да строя къща в гр. Съединение. Още не съм се спрял на типа, но вероятно ще е на 1 етаж 100 кв., или на на 2 ет. 140 кв. Харесал съм и двата проекта, ще реша на кой да се спра.
Re: нов строеж на къща
31-12-2011 - 16:02:49
Също така все още нямам набелязан изпълнител, поради което съм отворен към предложения в региона.
Re: нов строеж на къща
31-12-2011 - 19:40:09
avatar
Quote
koko29
personall, строиш ли в Пловдив - област? Напролет смятам да строя къща в гр. Съединение. Още не съм се спрял на типа, но вероятно ще е на 1 етаж 100 кв., или на на 2 ет. 140 кв. Харесал съм и двата проекта, ще реша на кой да се спра.


Основно сме в Софийска област и София, но не пречи да Ви направя оферта. Ако я харесaте - действаме. Ако не Ви допадне, поне ще имате една сигурна цена с която да сравнявате другите. Успех в начинанието. www.sechkov.com
Re: нов строеж на къща
31-12-2011 - 20:00:35
Благодаря, когато реша на кой проект ще се спра, ще се свържа с Вас. Освен това бих искал да задам един малко тъп въпрос. Коя къща би излязла по-евтино - 1 етаж 100 кв., или 2 етажа 140 кв. Имам предвид при 140 кв. квадратурата е повече, но при 100 кв. на един етаж ще се налее много бетон в основите, много арматура и покрива ще глътне доста керемиди и дървен материал. Може и да бъркам в размислите си, понеже не съм много вещ. Прилагам двата проекта, които съм харесал и може би ще купя единия от тях.

[www.gotoviproekti.eu]Къщи-100-150-m2/item/38-готов-проект-за-двуетажна-къща-Загора-14-Б-137-кв-м.html

[www.gotoviproekti.eu]Къщи-60-100-м2/item/40-готов-проект-за-едноетажна-къща-Респект-008-96-кв-м.html
Re: нов строеж на къща
31-12-2011 - 22:35:31
avatar
smiling smiley Гледал съм я аз тази къща РЕСПЕКТ от 96 кв. Харесва ми. И другата сега в погледнах. Хубава е и тя. Но двете са съвсем различни.

Правилно разсъждавате за цената. На тази от 100 кв.м. покрива ще е към 140 кв.м. / умножава се по 1.4 коефициент средно /. На другата от 70 кв.м. - към 100 кв.м. Ето ти около 4000 лв. разлика/ зависи от материала/. При основите пак / там зависи вече от проекта/ . Но ако са подобни - 30 кв.м. са си от значение / като се има предвид, че 1/3.5 от парите кажи-речи са в основите/. Но пък другата има още едно етажче...
Така като ги гледам къщите - цените ще се приблизително еднакви за двете къщи.
www.sechkov.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход