Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нов строеж на къща

Публикувано от dimi_cakov 
lbi
Re: нов строеж на къща
03-07-2011 - 20:54:04
avienda не се отнасят за теб!
Re: нов строеж на къща
31-07-2011 - 17:36:25
глеи ти война се поведе...*black eye*.. всеки казва какво мисли *beer*

конструкции и изделия от метал
Re: нов строеж на къща
01-08-2011 - 11:04:08
здравей те, ние сме бригада от 5 човека
и също можем да ви свършим тази работа на тая цена.

www.hristostroi.com
imeil. pokrivi_hristov@abv.bg
0888433060
Re: нов строеж на къща
15-11-2011 - 10:36:04
Здравейте!Аз искам да ми помогнете ако е възможно с информация и съвети...Благодаря предварително на всички!Имам проект и разрешително за строеж на едноетажна фамилна къща в село до Варна-(РЗП)86,55кв2 и изба 40кв2(2.40м-дълбочина от които 90см са над земята).Интересувам се от това,колко арматура и бетон са необходими за груб строеж?Багера ,който ни трбва за изкопа колко взема?Покривът е четирискатен.Без тавански стай -води се необитаем по проект.Ако имате информация за цени на строителни материали,които може да дадете.По проект кофража е даден да е дървен(дали да е с метални платна-под наем)-колко ще е необходим за основи,плочи.,как вървят цените за наем.?Ако се сещате и друг вид информация -моля да ми дадете.Забравих по горе да попита и за майсторите-мисля да не ползвам фирма а да наема 1 майстор и един,двама помощници!Говорих с технически отговорник за обекта иска ми до АКТ.16,400лв,което мисля че е много разумно,при факта че сега разучвам цени на всичко!Още веднъж благодаря
Re: нов строеж на къща
15-11-2011 - 19:06:27
avatar
Quote
SSAngelova
Здравейте! Аз искам да ми помогнете ако е възможно с информация и съвети...
Интересувам се от това,колко арматура и бетон са необходими за груб строеж?

Никой не би дал каквито и да е цифри и цени само на едно кратко литературно описание.
След като имате разрешително за строеж (респ. арх. проект) то конструктора би трябвало да Ви е направил количествената сметка. Звънкате 4 - 5 телефона за цени на бетон и желязо, ........ и отговора ви е даден.
Остава да сложите отгоре "труд", които е на пазарни условия.
Така стоят нещата и със покрив, зидария, дограми, ел, Вик, ...........
Re: нов строеж на къща
15-11-2011 - 20:00:16
Г-жа Ангелова, колегата преди мен Ви е казал в кратце как стоят нещата, но за да не се излагате с подобни въпроси ще Ви река първо да идете при архитекта който координира всичките ви части по проекта на къщата и да изискате Количествена сметка така както е заложено във всички части на проекта. По нататък колегата Ви каза, хващате тел. ходите до складове и пишете, сравнявате и т.н.
За тази работа технически ръководител изобщо не Ви трябва, е разбира се ако имате излишни едни 16000 лв. може. Но ако смятате че той ще Ви свърши някаква работа, че ще Ви опази материалите или ще се разправя с майстора да спазва проекта то знайте, че това са пари хвърлени на вятара. Ако вие не разбирате от строителство или нямате време да стоите по-често на обекта то намерете някой сериозен роднина който да им набива канчетата на майсторите. Не че и него или Вас няма да Ви правят на будали, но все пак*pardon*
Хайде със здраве и успех! Пък като започнете обаждайте се все някой знаещ ще се отзове със съвет.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: нов строеж на къща
15-11-2011 - 20:55:29
Един такъв "сериозен" роднина на мен ми излезе над 20 000 да го издържам 2 години, като може да се каже че вършеше въпросния контрол (но с много забележки!) само първите 6 месеца. Като при това на грубия строеж бригадата си имаше свой технически ръководител, който да чете чертежите и да контролира работата - това първите три месеца. Роднината се занимаваше само с доставките на материали.
Така че определено не препоръчвам роднина, освен ако му нямате голямо доверие като професионалист и като човек който иска да помогне а не просто да смуче.
16 000 въобще не са много, дори са си далавера ако на човека може да се разчита.
Re: нов строеж на къща
15-11-2011 - 21:17:39
Quote
SSAngelova
Говорих с технически отговорник за обекта иска ми до АКТ.16,400лв,което мисля че е много разумно,при факта че сега разучвам цени на всичко!Още веднъж благодаря

Абе хора, аз съм на три водки*drunk*, но цитираното от госпожата го чета по друг начин.
....... иска ми до АКТ 16 ..... 400лв ..............
може би липсва една цифра пред или зад сумата 400лв, ............
Ше шибна още три водки, та дано го преведа вярно! *drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-15 21:20 от barman.
Re: нов строеж на къща
15-11-2011 - 22:25:54
Благодаря много за отговорите ви!Не е случайно че писах във форума!Исках от една фирма оферта за цени -ако не мога да се справя с организацията и бях ИЗУМЕНА от цената 86 000евро БЕЗ ДДС ЗА ГРУБ СТРОЕЖ!И затова исках мнение от всеки във форума!Заемам се с нещата и до края на лятото ако имам късмет с организацията ще сме на груб стоеж!:-)))
Re: нов строеж на къща
16-11-2011 - 01:27:19
86 000 лева имах предвид не евро,,,извинявам се
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход