Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нов строеж на къща

Публикувано от dimi_cakov 
Re: winking smileyRe: нов строеж на къща
09-06-2011 - 14:32:51
avatar
За РЗП. За реална обитаема ж.площ е логично да са повечко. Както съм казвал.

Разлика предполагам няма в тази на колегата и мойта. Такива са цените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-09 15:21 от personall.
Re: winking smileyRe: нов строеж на къща
10-06-2011 - 16:21:56
В параграф 5, т. 18 на ЗУТ за РЗП /разгърната застроена площ/ е записана следната дефиниция:

"Разгъната застроена площ" е сборът от застроените площи на всички етажи на основното и допълващото застрояване на и над терена. В разгънатата застроена площ се включват и застроените площи в подпокривното пространство на сградите, когато са предвидени за жилища, ателиета и кабинети. В застроената площ на надземните етажи се включва цялата площ на балконите, лоджиите и терасите.

Следователно Мазата под терена и Покрива над тавана не са РЗП!

Така ти имаш 86+86+64 = 236м2. РЗП . Нарисувай етажите и ще го получиш тоя резултат.

60 000 лева разделени на 236 м2 РЗП прави 254 лв/м2 за РЗП груб строеж

Получава се, че предложението на personall за м2 груб строеж е с близо 100 лева повече на метър квадратен, в сравнение с други оферти. Греши ли personall или се е забудил нещо? Какво ти предложиха от Бекяров Строй - София или Радистрой – Търново?

И имай в предвид, че 60 000 делено на 320 не прави 400, както е сбъркал iiujen в поста си. Прави 187,5!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 16:30 от panelov.
Re: нов строеж на къща
16-06-2011 - 11:27:15
Здравейте,
Искам да ви дам съвет, като инвеститор, който току що приключи груб строеж. С мъжа ми нямахме хал хабер от строежи, което е нормално, и се колебаехме много между фирми и бригади .... Почти 3 месеца се лутахме .... накрая решихме, че след като човек не разбира е по-добре да се довери на фирма. Имахме абсурдни предложения от рода на 70000лв труд и материали, но имаше и нормални - от рода на 30000 лв за труд и материали (къщата е 120кв.м., едноетажна). Коректните фирми ни караха на техни обекти и ни свързваха със собствениците. Некоректните ни казваха а бе имаме клиенти ама те не са във ВАШИЯ ГРАД ....коректните фирми ни даваха подробно описани оферти, със всичко включено, а некоректните фирми ни хвърляха един лист написан на ръка с включени безумни глупости вътре. Въобще имаше много неща които ни показваха коя фирма е сериозна и надеждна, и коя - с цел да ти одере кожата без оглед на качеството и т.н. Избрахме една фирма - имаха всякаква техника, работници от 15 години (не цигани), автомобили, коли, фирма от среден ранг, но надеждна. Извършиха строителството много добре, с две три забележки от надзора и архитекта, които и оправиха за тяхна сметка разбира се, съобразяваха се с нас изцяло, дори бяха забравили някои СМР в договора и ги извършиха за тяхна сметка. Абсолютно придържане към всички планове. Сега къщата е готова, и ни излезе малко под 34000лв. Смятам, че това е разумна цена за добро изпълнение.
Има наблюдение от хора, които строят с бригади. Ужасни проблеми, бригада освен маламашки няма нищо. А им взима 95 лв/кв за труд???? В тази цена включвам разходи за транспорт (не са от града), разходи за тоалетни (под наем), въобще всичко, което ще излезе на инвеститора като труд. Естествено не включвам евентуални кражби от материалите, които инвеститора купува. Не се съобразяват с плановете много много и използват това, че надзора е идвал всичко на всичко един път от началото на строежа.
Ами това е, съвети ми към вас е да си хванете фирма, НО НАДЕЖДНА!!! Проучвайте я, гледайте обектите й, питайте клиентите й, въобще всичко което е възможно да разберете. Като се казва ТОВА СА ВАШИТЕ ПАРИ ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА ТЯХ!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-16 11:51 от avienda.
Re: нов строеж на къща
16-06-2011 - 23:53:40
avatar
Quote
avienda
Здравейте,
Искам да ви дам съвет, като инвеститор, който току що приключи груб строеж. С мъжа ми нямахме хал хабер от строежи, което е нормално, и се колебаехме много между фирми и бригади .... Почти 3 месеца се лутахме .... накрая решихме, че след като човек не разбира е по-добре да се довери на фирма. Имахме абсурдни предложения от рода на 70000лв труд и материали, но имаше и нормални - от рода на 30000 лв за труд и материали (къщата е 120кв.м., едноетажна). Коректните фирми ни караха на техни обекти и ни свързваха със собствениците. Некоректните ни казваха а бе имаме клиенти ама те не са във ВАШИЯ ГРАД ....коректните фирми ни даваха подробно описани оферти, със всичко включено, а некоректните фирми ни хвърляха един лист написан на ръка с включени безумни глупости вътре. Въобще имаше много неща които ни показваха коя фирма е сериозна и надеждна, и коя - с цел да ти одере кожата без оглед на качеството и т.н. Избрахме една фирма - имаха всякаква техника, работници от 15 години (не цигани), автомобили, коли, фирма от среден ранг, но надеждна. Извършиха строителството много добре, с две три забележки от надзора и архитекта, които и оправиха за тяхна сметка разбира се, съобразяваха се с нас изцяло, дори бяха забравили някои СМР в договора и ги извършиха за тяхна сметка. Абсолютно придържане към всички планове. Сега къщата е готова, и ни излезе малко под 34000лв. Смятам, че това е разумна цена за добро изпълнение.
Има наблюдение от хора, които строят с бригади. Ужасни проблеми, бригада освен маламашки няма нищо. А им взима 95 лв/кв за труд???? В тази цена включвам разходи за транспорт (не са от града), разходи за тоалетни (под наем), въобще всичко, което ще излезе на инвеститора като труд. Естествено не включвам евентуални кражби от материалите, които инвеститора купува. Не се съобразяват с плановете много много и използват това, че надзора е идвал всичко на всичко един път от началото на строежа.
Ами това е, съвети ми към вас е да си хванете фирма, НО НАДЕЖДНА!!! Проучвайте я, гледайте обектите й, питайте клиентите й, въобще всичко което е възможно да разберете. Като се казва ТОВА СА ВАШИТЕ ПАРИ ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА ТЯХ!



И сега човека трябва да те попита: " Коя е тая фирма? " . winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-16 23:54 от personall.
Re: нов строеж на къща
17-06-2011 - 14:25:21
Quote
avienda
Здравейте,
Искам да ви дам съвет, като инвеститор, който току що приключи груб строеж. С мъжа ми нямахме хал хабер от строежи, което е нормално, и се колебаехме много между фирми и бригади .... Почти 3 месеца се лутахме .... накрая решихме, че след като човек не разбира е по-добре да се довери на фирма. Имахме абсурдни предложения от рода на 70000лв труд и материали, но имаше и нормални - от рода на 30000 лв за труд и материали (къщата е 120кв.м., едноетажна). Коректните фирми ни караха на техни обекти и ни свързваха със собствениците. Некоректните ни казваха а бе имаме клиенти ама те не са във ВАШИЯ ГРАД ....коректните фирми ни даваха подробно описани оферти, със всичко включено, а некоректните фирми ни хвърляха един лист написан на ръка с включени безумни глупости вътре. Въобще имаше много неща които ни показваха коя фирма е сериозна и надеждна, и коя - с цел да ти одере кожата без оглед на качеството и т.н. Избрахме една фирма - имаха всякаква техника, работници от 15 години (не цигани), автомобили, коли, фирма от среден ранг, но надеждна. Извършиха строителството много добре, с две три забележки от надзора и архитекта, които и оправиха за тяхна сметка разбира се, съобразяваха се с нас изцяло, дори бяха забравили някои СМР в договора и ги извършиха за тяхна сметка. Абсолютно придържане към всички планове. Сега къщата е готова, и ни излезе малко под 34000лв. Смятам, че това е разумна цена за добро изпълнение.
Има наблюдение от хора, които строят с бригади. Ужасни проблеми, бригада освен маламашки няма нищо. А им взима 95 лв/кв за труд???? В тази цена включвам разходи за транспорт (не са от града), разходи за тоалетни (под наем), въобще всичко, което ще излезе на инвеститора като труд. Естествено не включвам евентуални кражби от материалите, които инвеститора купува. Не се съобразяват с плановете много много и използват това, че надзора е идвал всичко на всичко един път от началото на строежа.
Ами това е, съвети ми към вас е да си хванете фирма, НО НАДЕЖДНА!!! Проучвайте я, гледайте обектите й, питайте клиентите й, въобще всичко което е възможно да разберете. Като се казва ТОВА СА ВАШИТЕ ПАРИ ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА ТЯХ!

Благодаря за споделеното за груб строеж на къща. Надявам се, че говорим за монолитно строителство.

Имам въпроси:
1. Има ли маза вашата къща и колко квадратни метра е мазата?
2. В София ли е строежа?


Предварително благодаря за отговорите!
Поздрави и успешно довършване на къщата ви!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-17 14:30 от panelov.
Re: нов строеж на къща
22-06-2011 - 11:27:45
Не ми се иска да казвам коя е фирмата, за да не излезе като реклама. Иначе къщата е в Пловдив. И няма маза.
lbi
Re: нов строеж на къща
24-06-2011 - 14:06:42
И къде е това край Пловдив ако не тайна? И много ми е интересно коя Пловдивска фирма, ще ви направи къщата под 34000 лв.?В Пловдив работят турски бригади от Кърджали и от Смолянския край най-евтино в Пловдив! Чета тука и гледам само се заяждате.Не разбирам какво делите толкова та сте на нож постоянно?
lbi
Re: нов строеж на къща
24-06-2011 - 14:46:29
1.И незнам до кога, ще се явяват някои като мой- адвокати да казват аз на колко строя и колко слагам от горе непредвидени и други разни!2. За зидарите не знам какво им намира кусури господина чакам да ми обясни ? *ok**book*?3. Покрива ако не изпънат на една зграда сте жив умрял и зидарите няма да ви останат!*sos**ok*
Re: нов строеж на къща
03-07-2011 - 17:45:50
Quote
lbi
И къде е това край Пловдив ако не тайна? И много ми е интересно коя Пловдивска фирма, ще ви направи къщата под 34000 лв.?В Пловдив работят турски бригади от Кърджали и от Смолянския край най-евтино в Пловдив! Чета тука и гледам само се заяждате.Не разбирам какво делите толкова та сте на нож постоянно?

Къщата е В Пловдив, а не КРАЙ Пловдив - по-горе съм писала. Също така писах, че не сме наели бригада, а фирма. Не е турска бригада от Кърджали или Смолянско, а фирма, която си плаща данъците, осигуровките и т.н.
И накрая - аз за първи път пиша в този форум, къде точно съм се заяла и с кой съм на нож, пояснете?

И да - къщата излезе 34000 лв за 120 кв.м. на един етаж. Защо да не? Това е близо 150 Евро на кв.м., нима смятате че е малко?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-03 17:51 от avienda.
Re: нов строеж на къща
03-07-2011 - 17:53:15
Quote
lbi
1.И незнам до кога, ще се явяват някои като мой- адвокати да казват аз на колко строя и колко слагам от горе непредвидени и други разни!2. За зидарите не знам какво им намира кусури господина чакам да ми обясни ? *ok**book*?3. Покрива ако не изпънат на една зграда сте жив умрял и зидарите няма да ви останат!*sos**ok*

Тези думи към кой се отнасят?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-03 17:54 от avienda.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход