Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нов строеж на къща

Публикувано от dimi_cakov 
Re: нов строеж на къща
06-06-2011 - 21:54:20
При мен 5 човека построиха 3 етажна, около 300 кв.м. за 2 месеца. Зависи колко са работни хората.
Re: нов строеж на къща
06-06-2011 - 22:17:35
Е 8 човека за 150 квадрата къщичка.... Няма нужда, сметни го с 4-ма например. Ако вземем квадратурата по-горе 320 квадрата както я е дал Персоналл - излиза около 35 лв на квадратен метър, нормално.
Re: нов строеж на къща
06-06-2011 - 22:18:13
avatar
Само дето за 60 дни няма как да стане.
Re: нов строеж на къща
06-06-2011 - 22:30:54
Дими 10500 за труд е горе-долу като при мен - 17000 за труд за това дето писах по-горе. Естествено ниската цена води до лошо качество, което се опитах да избегна, колкото можах, но... Много бързо работеха, но все трябваше да тичам след тях и пак не успях да ги озаптя на моменти.
Re: нов строеж на къща
07-06-2011 - 08:53:26
Quote
dimi_cakov
Здравейте,
получих оферта за 10,500 лева само за труд от бригада (като материалите и транспорта са от мен ) и това ми се струва доста евтино мисля че това е някаква измама. Ако работят 8-човека със средна работна заплата по 35 лева на ден и къщата бъде построена за 60 - работни дни това прави 16,800 лева какво е това..........

По времето на „ъпа” – в края на 2007-ма, когато започваше умножението на цените по две, по три и по четири за всичко що е строителство, получих достоверна информация /оферта/ за строителство от фирма. Забележи – от фирма! Не от бригада.

Офертата за м2 РЗП груб строеж беше:

60 лева за труд
100 лева за материали


В труда за фирмата е естествено, че са включени и части от заплатките на секретарката, счетоводителката, мениджъра с джипа, любовницата/поне една/ на мениджъра и т.н. , както и осигуровки на работниците.

Цената за труд в лв/м2 РЗП-груб строеж, където няма секретарка, счетоводителка и т.н. следва да е по-малка от онази моя достоверна оферта и по тази причина се включвам с коментар в твоята тема. При теб излиза, че 11 000 лева за труд, разделени на 150 м2 правят 73 лв/м2 РЗП за труд за груб строеж. Търси се истината по различни начини - трябва да се засича от различни ъгли.

Събери още оферти. Изпитай например [www.radistroi.com] - на мен лично ми вдъхват доверие. Освен това фирмите от страната работят по-евтино от софийските фирми.

Не съм сигурен, дали Бекяров строй ще ти даде конкретна оферта, тъй като е напълнил и натиснал нета със средна цена за груб строеж /труд и материали/ 80-90 евро на М2 РЗП. Но опитай – може да ти обърне внимание.
[www.stroitelstvo-grub-stroej.dir.bg]

Разликата от 90 до 80 евро на Бекяровстрой е 20 лева/м2РЗП, което си е доста голяма негова застраховка за непредвидени разходи, но тази разлика трябва да ти я докаже, че му е разход и тогава да се плаща. Тоест - пазарлъка се прави на 80, а "непредвидените" да отидат до 90 евро на М2 РЗП груб строеж..

Мисля още, че има уловка и набутване на клиента в сделката „Груб Строеж”. Според мен трябва да се води пазарлък за „до ключ”. Мисля, че по-евтино ще ти излезе, като крайна цена за М2 РЗП. Ако един „груб” строител не го интересуват проблемите на довършителните работи, такъв „ГРУБ” строеж може да ти спретне, че довършителя да ти пили всеки ден за грешките му и да ти смъкне две кожи, поради това че „грубия” строител е бързал да си вземе надниците и е направил услуга на „нежния” строител за сметка на клиента. Ако сделката е за „до ключ” – строителя още като прави „грубото” ще си подготвя продукта така, че да му е лесно при довършителните работи. И от там идва и ефективността за клиента. Като се вкара повече мозък и грижа в една работа – по добре става тя.

Освен това /по мъдър съвет на фло/ - договаряй се на етапи.
- До завършена първа плоча - колко лева и за колко дена? Какъв аванс и за какво?
- До завършена втора плоча - колко лева и за колко дена? Какъв аванс и за какво?
- До завършен покрив и с комините - колко лева и за колко дена? Какъв аванс и за какво?
И т.н. Така че, ако си се набучил на недобросъвестен строител, още на първото неспазване на договорките, да имаш възможност да го подмениш с друг оферент (първа, втора или трета резерва) и/или да си удържиш неустойки от някое плащане с възпитателна цел.

Хайде да не ти досаждам повече.
Успех!
И споделяй, какво се случва.

В края на краищата строителите не правят космически кораби и трябва да се съгласят, че преди тях са построени стотици хиляди къщи в градове и села и хората не са плащали цели състояния, тъй като е нямало от къде да ги имат. Бедни години са били в страната ни периодично и отдавна и в момента. Ако искат строителите да работят - да работят, кой им пречи? Надуването на цените и правенето на тънки сметки, как да икономисат, преметнат или да сложат шапка на клиента, когато е изразил недоволство от зле свършена работа, не работи за строителя.

Преди да се договориш – иди, разпитай предходни клиенти на потенциалния ти строител. Ако той не ти дава с готовност имена, телефони и адреси на предходни клиенти – не си губи времето с такъв. Карай нататък. Има и читави строители, които си обичат занаята и уважават клиентите си. Те си личат от пръв поглед, макар че измамниците много точно ги имитират.



Редактиран 11 път(и).Последна редакция на 2011-06-07 10:27 от iiujen.
Re: нов строеж на къща
07-06-2011 - 18:28:05
avatar
Quote
iiujen
Quote
dimi_cakov
Здравейте,
получих оферта за 10,500 лева само за труд от бригада (като материалите и транспорта са от мен ) и това ми се струва доста евтино мисля че това е някаква измама. Ако работят 8-човека със средна работна заплата по 35 лева на ден и къщата бъде построена за 60 - работни дни това прави 16,800 лева какво е това..........

По времето на „ъпа” – в края на 2007-ма, когато започваше умножението на цените по две, по три и по четири за всичко що е строителство, получих достоверна информация /оферта/ за строителство от фирма. Забележи – от фирма! Не от бригада.

Офертата за м2 РЗП груб строеж беше:

60 лева за труд
100 лева за материали


В труда за фирмата е естествено, че са включени и части от заплатките на секретарката, счетоводителката, мениджъра с джипа, любовницата/поне една/ на мениджъра и т.н. , както и осигуровки на работниците.

Цената за труд в лв/м2 РЗП-груб строеж, където няма секретарка, счетоводителка и т.н. следва да е по-малка от онази моя достоверна оферта и по тази причина се включвам с коментар в твоята тема. При теб излиза, че 11 000 лева за труд, разделени на 150 м2 правят 73 лв/м2 РЗП за труд за груб строеж. Търси се истината по различни начини - трябва да се засича от различни ъгли.

Събери още оферти. Изпитай например [www.radistroi.com] - на мен лично ми вдъхват доверие. Освен това фирмите от страната работят по-евтино от софийските фирми.

Не съм сигурен, дали Бекяров строй ще ти даде конкретна оферта, тъй като е напълнил и натиснал нета със средна цена за груб строеж /труд и материали/ 80-90 евро на М2 РЗП. Но опитай – може да ти обърне внимание.
[www.stroitelstvo-grub-stroej.dir.bg]

Разликата от 90 до 80 евро на Бекяровстрой е 20 лева/м2РЗП, което си е доста голяма негова застраховка за непредвидени разходи, но тази разлика трябва да ти я докаже, че му е разход и тогава да се плаща. Тоест - пазарлъка се прави на 80, а "непредвидените" да отидат до 90 евро на М2 РЗП груб строеж..

Мисля още, че има уловка и набутване на клиента в сделката „Груб Строеж”. Според мен трябва да се води пазарлък за „до ключ”. Мисля, че по-евтино ще ти излезе, като крайна цена за М2 РЗП. Ако един „груб” строител не го интересуват проблемите на довършителните работи, такъв „ГРУБ” строеж може да ти спретне, че довършителя да ти пили всеки ден за грешките му и да ти смъкне две кожи, поради това че „грубия” строител е бързал да си вземе надниците и е направил услуга на „нежния” строител за сметка на клиента. Ако сделката е за „до ключ” – строителя още като прави „грубото” ще си подготвя продукта така, че да му е лесно при довършителните работи. И от там идва и ефективността за клиента. Като се вкара повече мозък и грижа в една работа – по добре става тя.

Освен това /по мъдър съвет на фло/ - договаряй се на етапи.
- До завършена първа плоча - колко лева и за колко дена? Какъв аванс и за какво?
- До завършена втора плоча - колко лева и за колко дена? Какъв аванс и за какво?
- До завършен покрив и с комините - колко лева и за колко дена? Какъв аванс и за какво?
И т.н. Така че, ако си се набучил на недобросъвестен строител, още на първото неспазване на договорките, да имаш възможност да го подмениш с друг оферент (първа, втора или трета резерва) и/или да си удържиш неустойки от някое плащане с възпитателна цел.

Хайде да не ти досаждам повече.
Успех!
И споделяй, какво се случва.

В края на краищата строителите не правят космически кораби и трябва да се съгласят, че преди тях са построени стотици хиляди къщи в градове и села и хората не са плащали цели състояния, тъй като е нямало от къде да ги имат. Бедни години са били в страната ни периодично и отдавна и в момента. Ако искат строителите да работят - да работят, кой им пречи? Надуването на цените и правенето на тънки сметки, как да икономисат, преметнат или да сложат шапка на клиента, когато е изразил недоволство от зле свършена работа, не работи за строителя.

Преди да се договориш – иди, разпитай предходни клиенти на потенциалния ти строител. Ако той не ти дава с готовност имена, телефони и адреси на предходни клиенти – не си губи времето с такъв. Карай нататък. Има и читави строители, които си обичат занаята и уважават клиентите си. Те си личат от пръв поглед, макар че измамниците много точно ги имитират.


+++++++++++++++++++++++++++++++++


По-ясно от това няма накъде.smiling smiley*ok*clap:
Re: нов строеж на къща
07-06-2011 - 22:43:35
Здравейте,
на бързо драсвам няколко реда понеже нямам много време, но утре ще коментирам подробно някой оферти които получих. Може ли фирма да направи оферта за 60 000 лв. (приблизително) и да заложи непредвидени разходи 100 лева СМЯХ !!! Относно двата сайта (строителни фирми) които ми препоръчвате [www.radistroi.com] много добре изглеждат обектите които са направили но цените какви са не знам (още нямам оферта от тях ) [www.stroitelstvo-grub-stroej.dir.bg] тук също има доста доре направени обекти но специално зидарията не ми харесва за сметка на това покривите са добре изпънати. Реших да строя с фирма защото не разбирам и не съм строил до сега, а на разни бригади не ми се рискува да не ми излезе по скъпо от фирма. Въпроса е коя фирма ще ми даде най добра оферта (нямам предвид най-ниска защото може качеството да е за сметка на цената).
Re: нов строеж на къща
08-06-2011 - 13:46:57
Ами то такова беше и предложението на personall :

60 000 лв, делено на 320м2 ти прави 400 лева на метър кв. за конструкция бетонова, тухлените стени с дограмите и покрива с олуците. Това е то грубия строеж.

Ако имаш мазе под тия 86 м2 първа плоча, квадратурата ще изглежда по друг начин:
- 86м2 плоча на маза на кота минус 2,20 /да речем че къщата ти е на половин метър над терена/
- 86м2 плоча на кота 0 /първа плоча/ + обратен насип на част от изкопаната земя под къщата
- 86м2 плоча на кота плюс 2,80 /втора плоча/
- 64м2 плоча на кота плюс 5,5 /трета плоча/ - тук очевидно имаш 22 м2 тераси, които няма да са на същата цена като на стаите, но ще са покрити от покрива вероятно.
- 110 м2 покрив, който ще го почнеш сигурно от 1,50 надзид над третата плоча, за да оформиш под-покривното пространство /таван, мансарден етаж/

И като се сметне 86+86+86+64+110 се получава за сметката на personall числото 412м2 градеж.
60 000 лева, делено на 412 м2 прави средно 145 лв/м2 площ. Не се съпоставя с числото 400, нали?

Аз затова ти предлагам да искаш оферти по нива /казват им коти/. Съпоставяй еднакви неща и ще намериш истината, независимо че нямаш опит. Не обичат строителите да ги разпитват така, но по отговорите им ще ги познаеш, тези, които добавят нормални допълнителни разходи и печалби в офертните си цени. Винаги накрая качват цената с поне 20-30% за пазарлък и тук е изкуството да се постигне щастливо договаряне. Тоест – и инвеститора и строителя да са доволни. Ако при пазарлъка инвеститора е станал „симпатичен” на строителя, вероятността за слагане на шапка намалява и по-гладко може да протече строителството.winking smiley

Следва според мен да имаш представа и за довършителните работи. Мазата може да мине само с Ел и ВиК, а тавана – само с Ел. Тогава довършителните работи ще се сметнат предимно на база 86 м2 първи етаж, 64 м2 втори етаж и 22 метра открита тераса. Ако не стигат парите – втория етаж може да не се довърши съвсем, но къщата ще е измазана отвън, завършен ще е първия етаж и би следвало да може да се заживее в нея. Това е цена минимум. Ако можеш да покриеш по-голяма цена, ще правиш сметките по нататък - до цената си максимумsmiling smiley). Ти си инвеститора – ти решаваш, колко от проекта ще се изпълни и как.

И не обръщай внимание на многозначителните фрази с недовършен изказ на строителите. Това е тяхна поза, за да са важни и да сплашват, колко е сложна тухлата, ако хоросана /викат му вече лепило от ня`ква система/ е калпав, колко е сложен кофража, ако дъските са тънки или нещо друго неразбираемо но за авторитет.winking smiley

Знам, че сега строители ще реагират остро или ще ръкопляскат многозначително с емотикони – но нека са добри да ти дадат оферта, както ТИ искаш, за нуждите на Твоите сметки, а не както те решат, за да им е по-лесно, да ти видят сметката по техните системи.

Имай предвид и това, че строител, който няма паяци на трибуквието си – значи има работа и ще се назландисва и ще вдига цените си. Ако намериш някой с повече паяци по онова място – по благосклонен и по-сговорчив ще е. Търсиш и намираш. Не си мисли, че строителя трябва да ти е приятел, а ти трябва да си му симпатичен и тем подобни глупости. Строителя ще чака на ТВОИТЕ ДОБРИ ПАРИ. Щом ги чака – ще строи добре ТВОЯТА къща. Ако не я върши работата добре – няма да получава добри пари. Плаща се след добре свършена работа! Кое е добре и кое не е се определя от този, който плаща. Ако работата е добре свършена, следва да има и допълнителни бонуси – това са задържани плащания от договорената цена, дължими, ако построеното докаже качеството си за периода на гаранционния срок.

Инвеститорски контрол имаш ли си? Да те светне по-изтънко в нещата.

Сложен е инвестиционния процес и си е занаят, както е сложен и занаята на строителите.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-08 14:46 от iiujen.
Re: нов строеж на къща
08-06-2011 - 21:02:23
avatar
iiujen, аз най-добросърдечно съм ти ръкопляскал, без сарказъм и задни мисли. Всичко което казваш ми харесва и аз мисля като теб. Просто не ми се пише толкова. Аз казах с няколко реда , от които повече бяха цифри, колко ще излезе къщата/ ориентировъчно / Няма да е 25000 -30 000 , но да не е и 80-90 000. Все пак правим такива къщи от сума ти време и вече всичко ми е като филия с масло. smiling smiley
winking smileyRe: нов строеж на къща
09-06-2011 - 08:56:42
Quote
personall
iiujen, аз най-добросърдечно съм ти ръкопляскал, без сарказъм и задни мисли. Всичко което казваш ми харесва и аз мисля като теб. Просто не ми се пише толкова. Аз казах с няколко реда , от които повече бяха цифри, колко ще излезе къщата/ ориентировъчно / Няма да е 25000 -30 000 , но да не е и 80-90 000. Все пак правим такива къщи от сума ти време и вече всичко ми е като филия с масло. smiling smiley

Приемам ти извиненията, и се извинявам на свой ред, в знак на това, че мога и аз да съм критична към себе си, така, както съм критична и към околните. Пък и теб специално те уважавам, защото вървиш напред с резултатите си, а не като други с офертите си.

Но само да напомня /не за да се заяждам/, че точно ти на 11.01.2011 ме уверяваше, че - цитирам:

Цената на грубия строеж излиза около 150-160 евро. Труд и материал. То само бетона и арматурата и тухлата са 70- 80 евро Това може да го сметне всеки.

И още толкова за довърштелните работи. Малко повече идват. Зависи вече от желанията на клиентите. До ключ се връзва около 340-350 евро.

Интересно ми е, да не би неволно да е умножена цената на грубия строеж по две, поради грешка в мярната единица и вместо лева – е написано евро? За ЗП ли става дума или за РЗП? Каква е разликата между офертата на Бекяров-строй /80-90 евро на м2/ и твоята? Аз затова, като пиша числа, обичам да слагам мерните единици. Някои гледат да не го правят, за да им е удобно за хватките „БЕЗ - СЪС”, „евро – лев” и други номерца, които прилагат от воле. Просто имат професионален тик и не могат без това. smiling smileyТрябва да ги разбира инвеститора и тия неща и да не приема на сериозно строителните хватки, а да ги предугажда, конкретизира и иронизира, вместо да ги скандализира. Защото все пак трябва да е симпатичен на строителя, нали? Зависи какво съдържание ще вложим в думичката „симпатичен”winking smiley)))))))))))) , нали?

Между другото, какво мисли съфорумеца за необходимостта от инвеститорски контрол за строежи пета категория?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-09 09:02 от iiujen.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход