Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Система със слънчев колектор
25-09-2012 - 19:56:01
Благодаря отново Лазаре. Тук мн. често се срещат слънчеви колектори за подграяване на басейни. Толкова проста работа, че да се чудиш защо ги няма в България, е поне аз не съм ги виждал.

Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Система със слънчев колектор
25-09-2012 - 21:10:54
Quote
Geto
да се чудиш защо ги няма в България
Кое - басейните или соларите за затопляне на басейни?:ami:
Re: Система със слънчев колектор
02-10-2012 - 21:49:41
Извинявам се. Май забележката ми не излезе да е правилна. В България може и да има слънчеви колектори за затопляне на външни басейни, но поне аз не съм виждал тези които масово се използват тук. Както и да е, това не е баш във връзка.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Система със слънчев колектор
20-10-2012 - 09:36:02
Мисля да си слагам колектор пролетта имам монтиран болер 120 лита. Интересуваме какъв колектор трябва да си взема и по точно какво производство. Ако някой може да изрази мнение smiling smiley
__________________________

метални врати блиндирани врати метални решетки
Re: Система със слънчев колектор
20-10-2012 - 22:57:56
То освен китайски и немски,произведени в Китай...други надали ще намериш.
Re: Система със слънчев колектор
21-10-2012 - 06:42:35
Абе Салвадор наистина ли мислиш, че има нещо, та дори и слънчево което да не е произведено в Китай - фабриката на планентата?
И какво от това ако е произведено там? Цяла С. Америка живее с продукти Made in China и не се оплакват та ние ли! Българите в България все още гледат с високомерие на китайските стоки и вярват, че като на яката им пише Италия или Франция, то наистина от там иде. Да ама не!*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Система със слънчев колектор
21-10-2012 - 09:19:14
Ами...човекът пита какво производство...Нищо против стоките от там нямам.Макар,че за някои неща (специално машиностроене и машинни части) турското е много по-качествено.
Re: Система със слънчев колектор
21-10-2012 - 09:41:35
Плоски колектори се произвеждат навсякъде, вкл. и в Бг. Най-добри за немските - Бош, Висман, Волф. Разликата от средното качество колектори просто не е за вярване. 120л бойлер е малък за соларна система, но пак е по-добре от нищо
Re: Система със слънчев колектор
22-10-2012 - 19:13:17
Аз да питам - за 200 литров съществуващ бойлер, който в момента има една серпентина, затопля се от термопомпа, ми се ще да сложа за лятото соларни панели? Два панела Viessmann 100F например дали ще вършат работа?
Re: Система със слънчев колектор
22-10-2012 - 21:03:09
Разбира се че може да се сложи панел, но само един Viessmann 100F ще е достатъчен, 2 са много. Аз за 200л слагам един Бош Солар 5000 и е достатъчен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход