Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Система със слънчев колектор

Публикувано от tianman 
Re: Система със слънчев колектор
07-06-2011 - 11:53:23
Quote
complast
Quote
syncho
complast на теб май само са ти разказвали как някой видял брачед му да говори за вакуумно тръбни колектори. Как може да даваш такива коментари? Само се излагаш и показваш колко нищо не разбираш от слънчеви колектори.
Приятелю,когато аз се занимавах професионално с топлотехника ти си ходил прав под масата.Рекламините
материали на фирмите ,които ги продават са пълни с такива абсурдизми,че чевек требе да е много бос за да им се
хване на морафетите.Ако малко разбираше от топлотехника щеше да разбереш какви глупости се пишат за тези
колектори.

След като си такъв експерт как можеш да твърдиш такива глупости? Не знам що за колектори си виждал, но ако имаше достатъчно опит щеше да си замълчиш, за да не могат хора, които са ходили прави под масата докато ти си се учил да се занимаваш с топлотехника, да те правят за смях...

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Система със слънчев колектор
09-06-2011 - 15:06:15
Това няколко снимки на колектора.
Система със слънчев колектор
14-09-2012 - 23:59:02
Хайде малко съвет от специалистите.
Предстои ми пускане в действие на соларна система за БГВ. Въпросът ми е следният:
ВСИЧКИ майстори, които познавам, препоръчват на панелите да има някакво покривало, което да се слага при по-дълго отсъствие или в горещ ден, за да не прегярва системата и да "изхвърли течността".
Това ОК, има логика, но НИКЪДЕ по света, където съм ходил, не съм виждал такива покривала, и познати майстори в чужбина не са чували за такива.
Въпроса е: как ги правят "там", че да не им трябва, а тук всички ги препоръчват.
Моля за компетентен отговор.
Re: Система със слънчев колектор
15-09-2012 - 08:05:59
Потърси други майстори *yes*
Re: Система със слънчев колектор
15-09-2012 - 10:54:31
По нашите географски ширини май не прегряват така,че да имат нужда от цяла допълнителна система за отвеждане на топлината.
Иначе варианти за защита-бол.Покривала,пренасочване на част от водата за отопляване на басейн...варианти да искаш.
Re: Система със слънчев колектор
15-09-2012 - 15:12:11
Не че не могат да прегреят, ама първо трябва да се смятат правилно, после трябва да се изгради така системата, че да няма поразии, дори и да прегрее
Re: Система със слънчев колектор
15-09-2012 - 15:54:38
Аз помолих за компетентен отговор, а не за "акъли".
Панелите са изчислени за 300л бойлер, такъв и ще бъде.
И въпроса е как да се направи системата, за да не прегрява, защото при такова лято както сега, 42-43 градуса и 3 месеца без облаче, си е жега.
Но пак казвам-без покривала. Вариант за отопление на басейн няма.
Тук говорим за времето, когато примерно съм на почивка, и 1-2 седмици няма никой. То ясно, че когато имотът е обитаем, има постоянна консумация.
Мислил съм за буферен съд, ама много не ми се иска.
Re: Система със слънчев колектор
15-09-2012 - 17:18:12
Ясно,че не ти се иска,ама с него е най-лесно и поведението на системата е най-предвидимо.Не е нужно буферният съд да е къщата,все пак.
Re: Система със слънчев колектор
15-09-2012 - 17:55:31
Разбирам, но моите панели са вградени в покрива, и малко достъпа до там е кофти. Затова питам. Даже в Германия като ходих, и питах, ме гледаха учудено като стана въпрос за покривало.
Сигурно има как, и аз искам да го направя така.
Ако буферния съд е неизбежен, ОК.
Re: Система със слънчев колектор
15-09-2012 - 19:58:04
Като искаш компетентен отговор, питай компетентно, а не високомерно! За 300л бойлер колко и какви панела, какво е управлението, каква помпена група, какъв РС?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход