Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави камина?

Публикувано от Slade 
Re: Как се прави камина?
05-12-2005 - 18:57:04
Ето още една статия посветена на камината. Най вече как да се изчисли отвора и комина.

[www.napravisam.bg]
Re: Как се прави камина?
10-12-2005 - 14:14:12
Стефане, благодаря за подробния отговор. Мисля, че ще мога да си осигуря поне фи20 на комина, а дано да няма много желаещи над мен за камина, иначе трябва да мисля за нещо като активна (електрическа) вентилация, за да дърпа добре.
Камината ми трябва за отопление главно на 40кв хол, та ако ми се види много сложно изпълнението с водна риза може и с въздушен поток да я направя.
Единственото, което ме притеснява е дали тоя начин на изграждане на комина с едно общо и едно индивидуално тяло, което преминава в общото е добър и как точно ще се монтира камината към него, тъй като двете тела са едно до друго и сигурно тя трябва да е някъде до тях и да се свърже под ъгъл?
Re: Как се прави камина?
10-12-2005 - 23:02:59
Мерси и на Георги, прочетах и нещата от сайта - там също има полезна информация.
стефан
Re: Как се прави камина?
12-12-2005 - 14:48:16
Ами така се правят комините, те коминните тела които слагат в блоковете са такива, двойни, с тесен и широк отвор, като при изграждането на всяка плоча тесния се зауства в широкия (е , това е общо взето в идеалния вариант, защото при нас имаше съседи, които се оплакваха, че тясното е запушено - толкова са си свършили работата строителите. Идеята е по-трудно да връща от общия в индивидуалния (тесния ) комин.
Но да знаеш, че камината изсушава зверски въздуха, в къщи нормално е около 65 процента, като я запаля става 45... Трябва да проверяваш по-често. И все пак си прецени за водната риза, имай предвид, че трудно се регулира силата на горенето и не знам дали си струВа инвестицията... Но като цена определено е по-евтино засега, пък и едва ли скоро ще станат супер скъпи дървата, аз есента ги взех около 45 лв кубика. С 3-4 кубика изкарвам зимата, но я паля от дъжд на вятър, от неделя на неделя, иначе ако се топлиш на това ще ти трябват поне толкова на месец.
Съхранението на дървата е също проблем, те трябва да са на проветриво, иначе мухлясват, имай предвид.
Абе като всяко нещо - има две страни...
nev
Re: Как се прави камина?
21-12-2005 - 11:36:13
Ne znam kak se pravi kamina, no nikoga ne vikaite "ALt Preciz" da vi ja praviat. Po-golemi marliovci ot tiah niama. Kazvat 4e shte doidat v 10h a idvat na sledvashtia den. na vsi4koto otgore tolkova krivo i neskoposano neshto ne biah vijdala prez celia si jivot. Za neshtastie v momenta go gledam v hola si !! :g:
Re: Как се прави камина?
07-01-2006 - 12:58:53
Можеби е малко късно, но искам и аз да ти кажа моето мнение по този въпрос.
Праването на камина е много сложен въпрос. Зависиш от много неща. Прочетох повечето мнения написани до момента и да ти кажа всички са верни. Но трябва да имаш в предвид и с каква дограма си. Ако си с ПВЦ или алуминиева имаш още един пролблем и той е че този вид дограма уплътнява мнаого плътно и няма въздух за да има нормално горене. Винаги от някъде трябва да влиза малко въздух за да може да има изгаряне. По отношение на комина там има едно просто изчисление - отношение на отвора на комина към обема на камината трябва да е едно към десет за да има нормално изгаряне.Не съм мзного сигурен но мисля,че беше така. Също така много е вярно и това за височината на комина над билото. Ако искаш мога да те свържа с майстор на камини мой приятел който не взима и скъпо, а може и само да те консултира. Обмисли ного добре вскичко преди да започнеш, защото после проблемите са много.
Тихомир
Re: Как се прави камина?
15-02-2006 - 11:20:40
Щом толкова искаш да имаш и двете добре, но за целта ще трябва да си прекараш допълнителни тръби.На входа и на изхода на радиаторите слагаш Т-тка и два крана. Когато решиш да се топлиш на камината спираш крана на теца и пускаш камината в действие.Така може да отопляваш която искаш стая с каквато искаш енергия, но за целта на радяторите не трябва да имаш топломери. УСПЕХ!!!
Re: Как се прави камина?
04-03-2006 - 11:10:11
Последното е много глупаво, защото теца пуска пара, а водната риза е с вода, т.е. няма как да стане само с тетки...
Re: Как се прави камина?
04-03-2006 - 19:30:25
TOVA NEE GLUPAVO , ZASHTOTO PARNOTO OT TETSA E NA DVA KRUGA . 1 KRUG - S PO VISOKO NALIAGANE I TEMPERATURA , DO ABONATNATA STANTSIA . 2 KRUG - S PO NISKA TEMPERATURA I NALIAGANE , OT ABONATNATA DO RADIATORITE .
Re: Как се прави камина?
06-03-2006 - 20:17:15


Интересувам се от модели и чертежи на камини , също и от на чин на изпълнение. Благодаря ви!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход