Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво мислите за цената - усвояване тераса?

Публикувано от beunlimited 
Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 18:41:23
Здравейте всички,

Ще усвоявам малка тераса, 4м x 35см. В момента стената, която ще се издърпа с около 35см напред, е с 20см подпрозоречен борд долу и нагоре всичко е дървена дограма, тоест няма да падне много къртене. Според вас добра ли е следната оферта като цена? Става въпрос за София. Ако имате въпроси. питайте smiling smiley


а)демонтаж на парапета и циментовата шапка на борда под него.
б)зидария с ИТОНГ 10 см- отпред до ниво 1м, от двете страни до горната плоча, а отпред две стеснения
по 25 см всяко.Зидарията се изпълнява с необходимите укрепвания и други мерки препоръчвани от фир-
мата производител на газобетонните блокчета.
в)топлоизолация- за да се постигне желаният ефект, топлоизолацията трябва да се изпълни с EPS 80мм,
шпакловка с влакнест теракол и минерална драскана мазилка.
г)покрив- понеже долната плоча излиза извън контурите на горната се налага да се направи покрив, който
във Вашия случай се изпълнява от алуминиева конструкция, отгоре се покрива с ал. ламарина, стряхата
се облицова с бели плоскости. Този покрив, заедно с дограмата отпред образува самоносеща конструкция.
д)дограма-предлагам 5 камерна бяла ПВЦ дограма " Трокал", от немски профили със стъклопакети с ниско-
емисийно стъкло. Размерите на дограмата се предвижда да бъдат 3500х1400мм, с уширение 60мм отгоре
и ал. перваз отдолу. Разделена е на 5 части, както следва от ляво на дясно: неотваряемо650мм, отваряемо 750мм, неотваряемо средно 700мм, отваряемо750мм и неотваряемо 650мм. Отваряемите
крила са с двуосни механизми и могат да се оборудват с мрежи против насекоми.
е)окачен таван с топло и шумо изолация, с изведени кабели за 4 лунички.

2200лв

Оставащите довършителни работи- демонтаж на дървената дограма, къртене на подпрозореч-
ния борд, обръщане на ръбове и ъгли, гипсови шпакловки, ел.инсталация, изравняване на пода и изна-
сяне и извозване на отпадъците.

500лв
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 19:20:31
avatar
Добра цена!Само не залагай стъкла или ламарина по покрива - преди година направих подобно нещо у нас във вид на зимна градина- и резултата е че умряха папагалите в градината от топлинен удар лятото......, а през зимата си е студ....

Чест и почитание
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 19:29:29
Всичко това за да спечелиш квадрат и половина???
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 20:09:03
И на брат си бих казал същото което сега ще кажа не тебе - тази тераса за която говориш без да съм я виждал съм сигурен че е на панелка , там където мислиш да къртиш над прозореца е скрита греда - това първо , второ когато навремето са правили терасата примерно 70-те години при липсата на каквито и да е строителни специалисти , домъкнатите от кол и въже мангали най вероятно са изпотъпкали усилителите докато леят плочата и резултата е намалена товароносимост , за да докажеш че не е вярно ти трябва експертиза , парапета дето с лекота го режеш има укрепваща функция , и ако изобщо можеш да смяташ и си сметнеш товара който смяташ да качиш там само да ти кажа че по проект терасата е за двама души и товар до 500 кг.Ти само замазка ще хвърлиш толкова .Само помисли какво може да направиш срещу каква полза и ако все пак го направиш господ да пази на комшиите ти децата.
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 20:14:05
Quote
Boby
Всичко това за да спечелиш квадрат и половина???
Определено проектанта е предвидил 35 см. тераса,което отговаря на масовия №43 обувки, и ако обитателя носи №44-45 и не го е споменал в архитектурното задание става леко притеснително при ползване на терасатаsmiling smileyТова е основателна причина терасата да се усвои !
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 20:20:45
avatar
*angel**ok*

Чест и почитание
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 20:21:22
@Boby, аз така или иначе трябва да сменя дограмата. Така или иначе трябва и да се зида, защото в момента цялата стена е от дървена дограма на 40 години и духа страшно. Така, че защо да не се премести и стената с 35-40см.

@stevemaster, не е панел.

@gogol, мерси!

Темата е за цената, всякакви коментари ще са ми от полза, преди да приема офертата smiling smiley
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 20:29:44
И да не е панелка отгоре 90% е греда НЕ Я КЪРТИ.
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 21:04:17
stivemaster, бях забравил да напиша... Отгоре Е греда и няма да я къртя, разбира се. За да не изглежда странно греда в стаята, съм измислил просто да сложа лунички зад нея, които да хвърлят светлина върху пердетата.

Ако на още някой му се занимава да смята и ценообразува, ще съм благодарен smiling smiley
Re: Какво мислите за цената - усвояване тераса?
07-02-2011 - 21:10:45
Quote
beunlimited


Ако на още някой му се занимава да смята и ценообразува, ще съм благодарен smiling smiley

Няма да смятам,само ще ти предложа вместо 10 см итонг и 8 см стиропор,направо да ти изидат 18 см полистиролбетонни блокове.Ще ти падне от цената изолацията,щото не се налага да я правиш,както и скъпия итонг! Освен това итонг за външна стена е голяма грешка!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход