Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley

Публикувано от andi_pi 
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
04-02-2011 - 22:04:36
avatar
Quote
andi_pi
Ideiata mi za stil e tova ,no dosta neshta shtebadat izriazani i posakrateni smiling smiley)))))) [interiorblog.com]

Мисля си, че първо трябва да видиш какъв е климата в Перу- там на плажа. После да прецениш какъв е в мястото, в което искаш да строиш.
Имаше време, в което разни архитекти, ходили тук- там по света, построиха супермаркети с плоски покриви. Много приличаха на това, което показваш. Ами, текат и държат студено. Освен ако нямаш достатъчно много пари за изолации, непрекъснати ремонти на покрива, и отопление........smiling smiley
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
04-02-2011 - 22:09:47
ptnosno klimata shvanah no vijte tova ednata e v avstria drugata e v holandia mislia 4e klimata v burgas ne e po razli4en drasti4no ot tozi v Holandia primerno pri nas sniag niama samo viatar smiling smiley [esreview.net]
2000g biah v Canada Toronto i tam ima dosta sniag Pove4e od kolkoto v burgas no sam vijdal dosta ravni pokrivi a kato sezamislia i panelkite v bg sa s takiva e normalno eda se napravi niakoe remont4e vav vremeto smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-04 22:14 от andi_pi.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
04-02-2011 - 22:15:04
Няма "евтино" решение да се вкара такова чудо в нашите нормативи.И аз искам да можеше...ама не може.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
04-02-2011 - 22:16:52
avatar
Quote
andi_pi
ptnosno klimata shvanah no vijte tova ednata e v avstria drugata e v holandia mislia 4e klimata v burgas ne e po razli4en drasti4no ot tozi v Holandia primerno pri nas sniag niama samo viatar smiling smiley [esreview.net]

Няма лошо, но техните доходи са такива, че не им е трудно да отопляват силно остъклените си къщи.
Ако имаш възможност и ти да поддържаш нормална температура, всичко е наред.
Просто си мисля, че след като най- важното е възможно най-ниската цена на построяване, то последващата поддръжка на комфорта също ще е проблем.
Дано да се лъжа.smiling smiley
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
04-02-2011 - 22:18:33
dobre eto edna koiato ia davat betonena i mi haresva [esreview.net]
kak vi se vijda tova? e niama da e nad reka a shte estapila zdravo na zemiata smiling smileyI naistina silno men interesuva mnenieto kato cena na neshto podobno.
I tova koeto razbrah v kraina smedka e 4e nikoi nemoje da mi kaje kak se pravi tova na snimkata govorim za grub stroej i cena a ne za vatreshno obzavejdane.Naistina iskam da go vidia izpalneno varhu moia parcel.Prosto iskam da si napravia smedka kolko struva tozi betonen bumker bungalo ili kakto tam go nari4ate ,no na men mi haresva



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-02-04 23:31 от andi_pi.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
04-02-2011 - 22:24:42
otoplenieto smiatam da bade resheno ako tova e dobar variant sas kamina vodna riza i slan4evi baterii, no samo taka si mislia.Poprincip ne iskam kamina i ne darja na takava mojebi niakakvo lokalno parno.V momenta sam vav Polsha i edin poznat tuk se otopliava s naftovo parno niakakvo i podarja mnogo dobra temperatura na kashtata neznam dali eevtino za BG.
Mislia si 4e i ako edobre orientirana kam slanceto i stezi golemi stakla sashto shte pomaga zazatoplianeto i,no go kazvam bez da sam zapoznat.Samo predpolojenie smiling smiley na nekompetenten 4ovek



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-04 22:31 от andi_pi.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
04-02-2011 - 23:44:25
avatar
Quote
andi_pi
Zdraveite na vsi4ki tuk. Dosta pati 4eta bez da vzimam u4astie, prosto mi e interesno no sega imam problem reshil sam da stroia ednofamilna kashta.Bihte li mi dali nai dobria i eftin variant za okolo 150kv.m na edin etash 4e taka mai izliza nai evtino smiling smileyBlagodaria na vsi4ki vklu4ili se tuk.


Привет,
Значи едно изречение става много трудно за осмисляне и възприятие, когато в него има две противоположности. smiling smiley Не слагайте думите " най-добрия" и "евтин" вариант, когато става въпрос за къща / или за каквото и да е било / една до друга. Съвсем добронамерено Ви пиша.

Разбирам какво Ви допада. И на мен ми харесват тези благи и красиви, модернистични, семпли, но хващащи здраво окото къщички.
Но моя съвет е да не си правите къща без покрив. Давам Ви веднага пример, на който съм бил съпричастен.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Родителите на жена ми отидоха да живеят във Варна. Всяко лято сме там. На Галата. Един човек си направи такава къща преди 10 години.
Успях да проследя за това време разрухата и скапването на този модел жилище. Гледам го от професионална и естетична точка. Първите години си промени рязко цвета. От беличка стана мръсно беличка, да не кажа сивичка. Появиха се множество ивици от праха и калта, която се събира по правия покрив и я мие дъжда. Първо ивиците бяха жълто кафяви, след това почерняха. Човека я мина с фасаген и я пусна за продажба. Следващите години започна да се рушат леко по-леко крайщата на покрива. След това се спуснаха по-дълбоки процепи и се напука до прозорците. Дойде да нас да ме пита какво да прави/през 7-8 двора сме/, защото беше разбрал, че имам стр. фирма.
Казах му - "Смъкни цената здраво и я продавай". Не исках да му говоря за ремонти и т.н. Така и направи.

Дълго я продава. Естествено му се наложи да я стегне от вън до първоначалния и вид. Не съм влизал вътре. Жена ми е влизала. Тя му води едни клиента от Германия. Казах и какво да огледа и да ми кажа как е. Както си и мислех. Отвътре е било по-зле отколко отвън. Тавана изпопадал, стените пропити с влага, все едно е било къща на 100 години.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Такава къща се прави с много скъпи материали и вътре може да е горе-долу суха, но отвън пак ще се зацапа здраво. Естествено, ако цвета не и е направен нарочно тъмен. Но тъмна къща на морето...


А за цената на 150 кв.м. къща...
Веднага Ви питам - 2 по 75кв.м. или си правите сметка един етаж от 150 кв.м.? Защото ако е един етаж от 150 кв.м. той трябва да има таван, нали? Който е още 150 кв.м. И стават 300кв.м. Точно това има предвид господин Salvador, който Ви каза, че разликата в едно и двуетажните домове понякога се почти изравняват.

Грубо Ви нахвърлям
Ще започнете от там:
Общини ала-бала - 1000 евро
Проекти - 150 кв.м. по 10-15 евро.
Груб строеж - 150 кв.м. по / ако е по- стандартно изпълнение - бетон , кофраж , зидарии, плочи, арматура- бла -бла/ около 140-150 евро квадрата.

Покрив - Брамак със всичките му там капаци, керемиди, дървени конструкции, мушами, изолации, безшевни улуци и др. - около 60 - 70 евро квадрата.

До ключ - топлоизолация, дограма, бани до тапа, подови настилки, гипскартон, латекс, врати , кухня - около 150 евро и нагоре/зависи от материалите/

Това се цени до който съм стигнал след дългогодишно строителство. През годините се променяха естествено. Сега се строи на цени, на които се строеше 2003-2006. След това имаше период с по-високи сени средо с около 30 - 40 евро квадрата. Но и желязото беше 2.50. И не само то.

За финал: Сега е най-изгодния момент да се строи , ако има човек закътани пари някъде.

Надявам се да съм бил полезен: Йордан Сечков


Сайта.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-04 23:46 от personall.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 09:50:02
blagodaria vi mnogo za komentarite koito se nadiavam da ne svarshat do tuk.Sega shte vi pokaja kakvo vidiah v neta snoshti dokato se rovih,no neznam cena 4akam odgovor a poprincip tova me ustroiva.Nesam grandoman i ne gonia palat smiling smiley
[www.eurohouse.us] stava duma za 5ta ta snimka od gore na dolo edna siva zgrada,no i drugoto koeto niakade po gore biah publikuval e mnogo dobar variant a eto go i nego
[esreview.net]
izglejdami mnogo elementarno makar 4e moite poznania sa dosta slabi
eto oshte edna koiato si ejivo hale
[esreview.net]
a ako triabva da e s pokriv to togava tova e reshenieto spored men koeto midopada da ne e s ciala vtora plo4a ili kakto sekazva tam v slu4aia
[esreview.net]
naiznosam 4e bez pari nestava ,no haresvam golemite prozorci a i tam gore dolo cenata e iasna 50lv na kv m ako dopusnem 4e kashtata e pravoagalna s razmeri 7m na 16m i h3m i ako dvete steni sa izcialo vstaklo kakto iskamaz tova pravi 21kv.m plus 48kv.m. obshto70kv.m grubo po 50lv tova sa 3500lv da kajem 4000lv ostavat oshte dvesteni idve plo4i 70kv metra steni i 2plo4i po 120kvm. ili edna plo4a ot120kvm plustavana s keremidite .
az mai mnogo lesno i prosto si narejdam neshtata smiling smiley
a ako e kashta s pokriv kakto vsi4ki me savetvate ,4e e po dobre da e s takav pokriv v tozi stil [esreview.net] i da e s vtori etaj no ne na ciala plo4a kadeto mogat da badat 2te spalni a dolnia etaj dnevna,kuhnia,trapezaria



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 11:28 от andi_pi.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 10:31:48
avatar
И Какво и е лошо на къщата - въпрос на замазки на покрива и наклони....
Суперкачествена система за хидроизолация и си е направо мечта.....

Чест и почитание
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 10:42:28
mai problema tragna ot tam 4e kazah hubava i eftina ama vse pak sam Balgarin smiling smiley)a si mislia 4e iskam mnogo elementarna kashta



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 11:48 от andi_pi.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход