Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
10-07-2007 - 19:52:31
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> valdino- кава работа извършва хидрофора в случая
> на снимката , коя вода върти ?


Re: Отопление с термопомпа
12-07-2007 - 08:25:00
Това може да е и обикновенна помпа.Тук сложихме хидрофор защото при анализа на водата се оказа добра за битови нужди и идеята е да се свърже с водопроводната инсталация.
Хидрофора(помпата) тегли вода от сондата и я подава към изпарителя на термопомпата,където благодатение на фрона и компресора се отнема част от нейната темпертура.След това тя отива обратно в земята през друга сонда или канализацията.
Re: Отопление с термопомпа
12-07-2007 - 15:52:10
Благодаря Valdino . Аз съм монтирал хидрофори за подсилване на налягането от уличния водопровод при спад на налягането под 3 бара , да се до нагнети до 6-7 бара към сградата .
Re: Отопление с термопомпа
13-07-2007 - 15:38:18
StefanB моля те дай координати на сондьорите, че ми предстои поставяне на термопомпа, само още не съм решил на кой от всички "майстори" "инженери" да се доверя.

може да ми ги пратиш и на маила: bubinko@mail.orbitel.bg, за да не стане реклама.

Благодаря предварително
Re: Отопление с термопомпа
28-01-2008 - 23:00:05
ехоооо.....
има ли реализирани проекти с термопомпа вече?
какви са отзивите, а сметките за ток ????? :}
Re: Отопление с термопомпа
29-01-2008 - 08:56:53
В обща дискусия съм отворил тема - Може ли термопомпа въздух-вода да конкурира газов котел в апартамент . Моля по запознати да коментират .
ico
Re: Отопление с термопомпа
13-04-2008 - 21:46:10
Малка грешка в изчисленията!
Годината ако има 365 дни, това прави 8760 часа, или 2188 часа прави около 3 месеца. Бойлера или термопомпата ще работят по равно, ако нямаш нищо напротив, а целия отоплителен сезон е около 5-6 месеца, което прави 150-180 дни.
Освен това Т/П работи и останалите месеци, но в режим на отопление. Обърни се към www.esco-engineering.biz за повече информация.

Ако имате интерес към професионалисти, моля! Ние сме на Ваше разположение!
ico
Re: Отопление с термопомпа
13-04-2008 - 21:47:32
Обърнете съм www.esco-engineering.biz, МОЛЯ!
Re: Отопление с термопомпа
14-04-2008 - 09:57:47
Може и към www.novisistemi.com. Готов съм да съдействам.

**********************************
Печелете от качеството и спестете пари!
Посетете www.novisistemi.com
Re: Отопление с термопомпа
14-04-2008 - 11:44:05


Quote

filmatoplo Написал:
В обща дискусия съм отворил тема - Може ли термопомпа въздух-вода да конкурира газов котел в апартамент . Моля по запознати да коментират
ico Написал: Обърнете съм www.esco-engineering.biz, МОЛЯ!

Фирмата, посочена по-горе - www.esco-engineering.biz НЕ предлага ИЗОБЩО термопомпа въздух-вода, а за апартамент и дума не може да става. Току-що проверих.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход