Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
05-08-2006 - 10:52:57
smiling smiley За всичко стават - виж www.heliotechbg.com например ...
Re: Отопление с термопомпа
05-08-2006 - 12:21:46
в тоя сайт нищо не показват свясно , всички картинки са крадени от други фирми , само някакви принципни схеми и нищо реално . пък и цената е безбожна - китай глупости
Re: Отопление с термопомпа
10-08-2006 - 19:53:03
smiling smiley Този пример беше, за да видят интересувашите се, че сл. светлина може да захрани всякакви уреди...
Re: Отопление с термопомпа
18-08-2006 - 16:33:15
Устройва ли ме термопомпа с ел.мощност около 2.5 Квт за отопление на къща от около 85 кв.м. с целогодишно пребиваване? Колко трябва да е минималната топлпроводимост на стените? Нуждая ли се от външна врата на подобие на тези, които монтират в пасивните къщи?
С какъв материал да изолирам външните стени - стиропор, минерална или стъклена вата?
Re: Отопление с термопомпа
24-08-2006 - 12:50:58
та колко хар4и на месец тази помпа 20-30 КВ ?
Re: Отопление с термопомпа
28-01-2007 - 03:55:09
Здравейте,

бях пуснал преди известно време една подобна тема, но никой не ми отговори, сега намерих тази и се надявам все някой който има монтиран такъв агрегат да изкаже мнение.
Re: Отопление с термопомпа
27-03-2007 - 21:42:53
Абе Ники,срещам те из доста форуми и навсякъде съм писал за разхода.Ти не ги ли четеш повече след като напишеш нещо.Доказвам ти още утре с топломер и електромер КОП 1-4.Дали е топло или студено термопомпата не я интересува.За нея источника на топина е постоянен 11-14градуса.И при по-ниски температури се справя,но с повече вода.
Re: Отопление с термопомпа
27-03-2007 - 22:16:09
Аз доста се бях запалила по термопомпите. Имам всички условия да използвам системата вода-вода, защото имам постоянно пълен кладенец с "неограничен дебит" целогодишно,както и място за изхвърляната охладена/затоплена вода. Това означава, че няма да правя вложения за сондаж, както и попивен кладенец. Температурата на водата януари беше 10 градуса. У нас идва г-н Коликовски (според мен много компетентен и коректен), от фирма Геосолар и ми оферира 20 кв. термопомпа за 6500 лв. без ДДС
Има обаче едно много важно условие. За да се получи търсената ефективност 1/4, е необходимо да се сложи или подово отопление навсякъде, или вентилаторни конвектори, защото чрез термопомпата неможе да се вдигне температурата на водата повече от 50-55 градуса и с алуминиеви или чугунени радиатори ако си, трябва да се сложат евентуално повече ребра. Ние няма да слагаме подово отопление, защото мразя плочите, а най-добре е в случая да се сложат вентилаторни конвектори. Обаче същите излизат доста по скъпо от алуминиевите радиатори и особено, когато трябва да отопляваш множество по-малки помещения, тъй като цената се променя незначително, не пропорционално с мощността.
След като направихме една груба сметка и установих, че първоначалната инвестиция ще се изплати след повече от 10 години от направените икономии за електричество и то без допълнителни вложения за сондаж и попивен кладенец, а гаранцията на термопомпата е 5 години, решихме да си минем на старата неудобнаsmiling smiley, но частично облекчена система на твърдо гориво - дърва и кафяви въглища с Атмос Комби, алуминиеви радиатори. И ще чакаме някой да преоткрие изобретението на Никола Тесла...smiling smiley)



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-03-28 00:05 от magea.
Re: Отопление с термопомпа
27-03-2007 - 23:04:51
Жалко,че си се разубедила.Ако така гледаме нещата може би си права,но това е все едно да не си купиме никога лек автомобил защото няма да ни се изплати.
Re: Отопление с термопомпа
27-03-2007 - 23:48:44
Права съм за себе си, а не в общия случай. Горещо препоръчвам на всички хора с по-големи възможности да проучат добре въпроса, най-вече заради облекчението че не иска зареждане през няколко часа, доставка , складиране на твърдо гориво и частичната независимост. За мен просто е трудно да направя тази първоначална инвестиция за момента, предвид бъдещите облекчения и икономии които ще ми носи. Искам да си купя мерцедес за 60000 евро, ама немога, и затова ще си купя кола за 30000 евро, нищо че не вози така мекоsmiling smiley И в двата случая с всеки ден цената ще пада, ама с разликата от 30000 евро мога да направя други неща. И да, тази система не е вечна, тя след време ще иска влагане на допълнителни средства за да работи, както и всяка друга.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-28 00:01 от magea.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход