Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
07-08-2008 - 17:01:23
Според мен освен работата е от значение и цената на съоражението .Неможе при относително еднакви параметри да имаме разлики от 5-6 хил.лева на машина има нещо сбъркано тук .Ако си направил термопомпа и тя работи добре и струва малко ...значи цената на фабричната небива да надхвърля 100% от себестойноста .Цеци ти знаеш че нещата не са панацея и винаги има по ниска цена и по добра продукция количествените натрупвания водят до качествени изменения .
Като пример Ерато продаде 11-12кв.термо.п за по няма и2000 лв. незнам колко бр. но за 2 месеца няма една да сикупи човек "също чина" ,което ме води на мисълта че все пак има и цени които обесмислят гаражните опити за които аз също съм против ако продукта е за продан на краен потребител smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Отопление с термопомпа
31-08-2008 - 21:37:27
Благодаря на Филматопло за добрите думи.Колкото до добри термопомпи-топломера не е приятел на никой.
Абсопютно съм съгласен,че е много важно как е вързана термопомпата.
Например: ако ти е недостатъчна водата от сондата отиваш в много ниски температури,изпарението пада ниско и копа пада.
Ако пък дебита на циркулационата помпа е малък делта Т то се вдига(стига да имаш мощност :-)),кондензацията на фреона се покачва много,което води до по-голям разход на ток,копа пада,а и се съкращава живота на компресора.
В тоя форум всички са наясно и с това,че термопомпата работи по-добре в ниските температури.
Колкото до топлата вода за битови нужди аз съм малко..,даже не малко скептик(освен за басейн)
Не искаме да грееме повече от 45 градуса за да не товариме машината,а при тази температура колко вода е необходима например на 4чл. семейство?
а и тая легионела?
Re: Отопление с термопомпа
31-08-2008 - 22:27:04
Питане:има ли вариант на термопомпа въздух/въздух работния изход да се свърже с топлообменник/рекуператор/?
Re: Отопление с термопомпа
01-09-2008 - 13:15:35
Термопомпа въздух/въздух е всеки климатик.
Re: Отопление с термопомпа
01-09-2008 - 17:58:31
valdino Написал:
-------------------------------------------------------
> Термопомпа въздух/въздух е всеки климатик.

Въпроса ми е може ли да се свърже с топлообменник Ф100?Виждам,че за рекуператор да не питам!
Re: Отопление с термопомпа
07-09-2008 - 23:04:24
Гето тук щи отговоря да не спамим темата на Петър
аз съм я поръчал и още подготвям ... сега проучвам сондажите, щото не съм сигурен за наличният -има ли необходимия дебит..... ама, при цена на метр 120лв .... (виж темета за сондите)
иначе съм поръчал китайска с кожухотръбни топлообменници и компресор дайкин. Цената е мнооооого добра (с тази мощност е колкото на 2 климатика дайкин)- остава да видим и кво ще дойде ноември....ако дойде че и "фирмата" е малко странна ...
та нямам още кво да споделям освен тех. информация - 17,5кв топлинна мощност, 4,5кв консумирана, дебит от сондаж 2,7 куб.м/ч
като я монтирам и изтествам .... ще споделя .




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-07 23:07 от чаро.
Re: Отопление с термопомпа
12-09-2008 - 14:06:19
И аз като вас чопля въпроса 2-3 годими още повече че имам 2 сонди и сондажа ще ми е без пари .
Та моето мнение е за да е ефективно
1 Да е ефтен сондажа или група сондажи
2 вода вода не може да гарантиваш дебита (собстен опит ) например на един приятел имаше сондаш 12м и вадеше вода на корем около 20-30м3 наден 1 декар раиграс и 200-300м2 зеленчуци преди време напролет падна един голям дъжд и потече мъна вода след това дебита ряско падна и още не се е възтановил и дали ще се възтанови .?
3 затова при нашите плитки и мизерни води най подходящо е земя вода .За да не си разкопаваш градината наи подходящо е група сондажи 10 -15 по на 10-15 метра
това е и най ценово ефективно решение
Re: Отопление с термопомпа
13-09-2008 - 15:28:11
А бе защо си мисля че имаше и такъв тип термо помпи, които не разчитат на подпочвени води, а са заредени с нещо от рода на антифриз, затворена с-ма май и викаха???
Re: Отопление с термопомпа
13-09-2008 - 19:28:59
Да - нарича се земя - вода - външният кръг е или хоризонтална земна серпентина или вертикални сонди. В тръбната мрежа тече антифризов разтвор. Има си схеми за калкулация на необходимия метраж външна инсталация. Аз лично съм монтирал една, а в момента изграждам втора с хоримонтална земна серпентина. Системата се държи изключително стабилно и СОР над 4 е лесно постижим. clap:
Re: Отопление с термопомпа
13-09-2008 - 21:02:33
thermo_pro за 12 киловата термопомпа говорим законсумирана мощност колко метра тръбна серпентина трябва да има в двораsmiling smiley и как излиза като цена. Благодаря ти предварително за отговора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход