Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лепене на камък

Публикувано от гюлето 
Лепене на камък
04-11-2010 - 22:05:32
Колеги,налага ми се да лепя каменни плочи върху боядисана с фасадна боя стена, моля някой от вас ако се сеща за подходящо лепило или някакво друго средство нека сподели smiling smiley.Щото според мене с СМ 11 няма да се получи,макар че един служител на строителен Хипер маркет ме убеждава че няма рпоблем да стане спойката между камъка и боядисаната стенаwinking smiley
Re: Лепене на камък
04-11-2010 - 22:29:49
Фасадна боя...ама каква...Ако е нещо силиконесто,със сигурност няма да държи.
Re: Лепене на камък
04-11-2010 - 22:46:15
Надраскай боята на линии,грундирай със циментово мляко и лепи!Правилото за лепене на каменни облицовки е:ако са по-малко бройки от 10 бр. на квадратен метър и са по-тънки от 5 см. задължително се анкерират за стената!
Не,че ще го спазиш де,ама съм длъжен да го спомена ,щом питаш как се лепят камъни за облицовка на стена.
Re: Лепене на камък
05-11-2010 - 06:09:51
CM 11 e слабо за външа употреба спред мен. Има специални лепила за това пак от серията СМ , мисля че беше 18. Иначе на Baumit - Flex Top , торбата е около 18 лв.
Re: Лепене на камък
05-11-2010 - 06:56:22
avatar
Шприц със ADIDLAST,цимент и пясък съотношение 1:2:3 и лепило AK20 - всичко това и от Практикер....
И ще държи!За височини не по големи от 1,5 м без армиране!

Чест и почитание
Re: Лепене на камък
05-11-2010 - 18:57:42
Благодаря ви за отзивчивостта, драги колеги,*beer* А за фугирането пак ли със лепилото с което съм лепил? и ако може да поясните как и с какъв инвентар се извършва тази операция:ami:
Re: Лепене на камък
06-11-2010 - 00:54:06
avatar
flo, това правило го пишеш за пореден път, но не виждам смисъл да е за по-тънки от 5см , а не за по-дебели

Гюле, драскай добре и после мини с дълбокопроникващ грунд

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-06 00:55 от rockwall.
Re: Лепене на камък
06-11-2010 - 07:58:16
avatar
Привет!
За фугиране ви препоръчвам Мултифил Стоун- фуга за камък до 5см дебелива,а самото заглаждане става с метална шпатула подобна на мистрия,но със широчина около 1,5см.Продават се във всяка железария.

Чест и почитание
Re: Лепене на камък
06-11-2010 - 09:03:36
Quote
rockwall
flo, това правило го пишеш за пореден път, но не виждам смисъл да е за по-тънки от 5см , а не за по-дебели


Наредба №2 за проектиране в земетръсното строителство
Чл. 46. Облицовъчните плочи на външни стени с площ, по-голяма от 0,1 m2, и с дебелина, по-малка или равна на 40 mm, се анкерират към стените. Облицовъчни плочи с дебелина, по-голяма от 40 mm, може да се използват само ако са неразделна част от конструкцията на стените. Не се допуска облицоването на тавани с каменни и други тежки плочи.



Смисъла е,че по-дебелите плочи вече са зидария и като такава ,тъй и тъй трябва да са привързани към стената /зидарска превръзка/!Затова производителите на облицовъчни плочи трябва да ги предлагат по такъв размер ,че бройките им в 1 м2 да са най-малко 11 бр. и с дебелина по-малка от 4 см. за да се минава само с лепене.
Сега,дали това е оправдано или не,не коментирам,но такива са нормативните изисквания и рискът на клиента,който не е спазил норматива е,че може да случи на запинячка при приемане за въвеждане в експлоатация и да си има проблем!
Re: Лепене на камък
07-11-2010 - 12:14:25
Колеги,а ако фугирам с СМ11 няма ли да се получи?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход