Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация

Публикувано от Iv_dhl 
Ха, това с летвите ми хареса, българина няма цена :}
А забелязал ли си (горе - долу) през какво растояние се монтират хоризонталните летви. Това найстина ми хареса!!!
Любо настроил съм се да живея в къщичка на два етажа с РЗП около 130 кв.м.
А относно лепеното на гипсокартона директно в/ъ мазилката са ми казали, че не е перфектния вариант - има опасност от вълнообразни изпълнения. От различната дебелина на лепилото от там и различно притегляне на гипсокартона от лепилото при съхнене и ~ ~ ~ smiling smiley
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 19:34:45
Да ти е жив и здрав. Ако не е много стар, бих го натиснал да се замисли и съчини нещо надеждно по примера на Айфеловата кула (една добре доказала се "новост"winking smiley. А и при днешния "менте" пазар, металът май най лесно се проверява.
От година и нещо се ровя по тия неща във връзка с едно мое къще.
Съставил съм си мнение, че на днешен ден всичките тези "градежи" имат като основна функция да носят СЕБЕ си и с много компромиси полезните функции - ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА ДНЕС външна изолация, вътрешно оформление, инсталации. Единственото предимство го казах в предишния пост.
Да не ти "раздувам" след като си заглеждал металните конструкции. Това което слагаме при тях "вътре" - на градежа с доста проблеми го ДОБАВЯМЕ.
За около 2,5 мес. един пич до мен спретна на грубо такова (мет. конструкция) къще миналата есен. Зимата си човъркаше из вътре и вече три месеца си живее. winking smiley
А BILLA, видя ли какво е станало, паднала част от покрива. Още един коз за моя баща роден през далечната 37-а година smiling smiley
Тои се опасява от кофти заварки, от не добро изпълнение, изплъзва му се като материя и не може да осъществи последващ контрол smiling smiley
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 19:44:43
Сега, ПАК казвам - това си е импровизация. През около 80см. бяха дъските, малко по широки от зида за да им обира кривините. ВАЖНО (сега сигурно пак голям смях ще падне) - конструкцията на хотелите!! беше дървена гредова, а зида е между гредите. Като се прибавят горна и долна греда, на четири места ще хванат ветр. летви - може и да е малко. Не знам как стоят нещата при "носещ" зид - дали изобщо е допустимо.
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 19:53:19
Не съм видял кадри от Била- чух по радиото, че се е СРУТИЛ!!! покрива. Предполагам, че са се откачили 2-3 от термопанелите, които са обшивка и нямат отношение към конструкцията. Доколкото съм заглеждал тези панели с МНОООго зор могат да паднат вътре.
А заварки мисля в БГ все още могат да се направят качествени. Могат и да се поръчат в завод. "Чудо" е да имаш свой контрольор под ръка.
Десетки са металните обекти - Метро, Била, бензиностанции, магазини, стари супери от соца. и т.н.
За съжаление не мога да коментирам за конструкцията, но това с дъските, чудо smiling smiley
Ако се появат дървояди или да не мисля за това какво би се случило smiling smiley
Така като си човъркам онова което е останало от сивото веществоsmiling smiley, да ли няма да е по-добре да не са цели дъски (според мен ще има проблем с връзката м/у дървото и тухлите, а наистина интересно ако се появат дървояди или дървото не е изсъхнало-то има и стройтелна влага и това събиране, разширяване на дъските...) се направят малки летви да речем около сантиметър на три(два да са в зида, т.е. върху тях да лягат тухлите) ще бъде по-добре. Но положението е много хитро, ех Българио smiling smiley
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 20:08:44
Абе непровера работа. Те хотелите сигурно са завършени и могат да се видят, но ще е рано за оценка.
Дъските ги ползват и за външната обшивка и така им е по-лесно - една дъска за двете страни.
Сега рабирам, но не те ли човърка, че нещо не е наред???
А за еднофамилни ли къщи става въпрос, т.е. собственоците да са избрали този метод с дъските или с цел последващо продаване без да ги интересува какво ще се случи.
Re: YTONG - опасен ли е той за здравето при последваща експлоатация
23-06-2006 - 21:12:26
Нещо май се разминаваме с постването. Виж по-горе - за хотели става дума.
"Аз вече забравих, ти за къща ли се интересувш.
Та за информация (без да твърдя, че е правилно) виждах следното изпълнение в Чепеларе. В зида (тухли) залагаха хоризонтални дъски, с идеята към тях да наковат вертиикални дървени летви за гипсокартона. Подравняваха добре дъските и твърдяха, че така по-малко ще стеснят стаите. В Кнауф този детайл го няма.
Доколкото съм чувал с летви е по-евтино, но сигурно зависи и от качеството им. Металната система си има елементи за идеално подравняване.
Някои лепят директно в/у зидарията, без рамка."

Това за хотелите беше след това и аз си помислих, че са два различни случая smiling smiley
Няма проблем, идеята е градивна и подлежи на коментар особено от специалисти.
Хубавото на тези форуми е точно това да се обменя опит и да се коментира!!!

А това с типа стройтелство по който и ти се заглеждаш май ще си ми остане една мечта, нищо, да е жив и здрав сина ми като му дойде неговото време за стройтелство ще му кажа аз тогава smiling smiley)))
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход