Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 13:27:08
avatar
Въпреки световната икономическа криза определено има нужда от нови технологии в света на хидроизолациите.Наличието на различни производители на пазара направи сегмента конкурентен и доста гъвкав.Няма да споменавам дъмпинга,шоковото сваляне на цени и т.н. ,само и само да се хване обект - не.....,не за това ще става дума тук......
Желая да обменим различни мнения за типовете хидроизолация,параметри ,начин на полагане.
Нека направим така,че достатъчно заинтересовани от темата да са наясно в края на краищата на какъв вид изолация да са спрат.....
И така колеги - въпроси....?

Чест и почитание
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 14:35:55
ОК. Фундалина колко вида е и кой е правилно да изберем? Същия въпрос имам и за пародифузното фолио под керемидите?

Някога имаше лак и байц. Сега като влезеш в железарията - ама къв лак, за какво и прочие...:]
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 17:21:18
avatar
Фондалин е само търговска марка,има хиляди други такива.При избора е добре да се заложи на конуси по големи или равни на 8мм.Залагат се обърнати конусите към фундамента - така осигурявате дренна система и вентилация на същата - обърнатия метод е просто поради незнание.Завършващия ръб се лепи с ПУ мастик или се кове със копчета - не го подценявайте - тука другите може да коват с гвоздеи ,но ако ще се прави кадърно си е доста сложен детайл.Внимавайте при избора на изолация и кога ще я положите - битум на влажна основа не хваща ,или ако слепи то след зариването на обратния насип ще отлепи.Задължително замонолитвайте и изрежете фусовете,парчетата дърво,и дупките от дистанционерите - за да нямате главоболия после......
За под керемиди най често използваната е черната хартия,но ако цената е ниска - смятайте колко качествен ще е материала.....
Няма производител уважаващ себе си и залагащ добри продукти да продава стоката си ефтино....Задължително условие при избора на такъв вид материал е да се знае какъв тип ще е покрива - питайте и ще ви отговоря.Важен е начина на замонолитване ,вид керемида,наклон и т.н.
Чакам......!

Чест и почитание
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 18:58:53
А закрепва ли се и как фундалина към фибрана (нали на фундамента отвън е правилно да се слага XPS)?
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 20:04:37
avatar
Копчето представлява вид дюбел,който се полага само в горната част на "фондалина" на разстояние около 50 см един от друг.
Оставащата видима част се силиконира и се поставя лайсна.

Чест и почитание
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 20:47:39
Гоголе, тук сте доста напред с материала. Вчера си поръчвам дървения материал за покрива и като стана въпрос за кога ми трябва - викам - за сега, защото искам да поизсъхне и да го импрегнирам преди да го слагам... Отсреща: Какво да го правиш...?!?
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 20:48:32
Та мисълта ми беше за тия "копчета" не съм сигурен дали ще ги знаят в магазина
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 20:54:44
Та с тях фундалина се захваща във фибрана или в бетона?
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 21:21:38
Колега bulhomes!
Тези хидроизолации са съвсем временна и скъпа мярка на фона на това,че основите на къщата ти трябва да имат сигурен експлоатационен ресурс поне 150-200 години!Целта им е да ограничи проникването на влага в бетона и да предпази по този начин армировката от корозия.Колко им е гаранцията на разните фундалини и замазки? Не е ли възможно след десетина-двайсет години нищо да не е останало в основите?Затова според мен трябва да се предприеме по-евтин и по-сигурен способ за предпазване на армировката преди избора въобще на хидроизолация и това е:
-в бетона,в който ще има армировка се влага добавка за водоплътност/Гогол ще я оферира/
-армировката се грундира за защита от корозия със цинков грунд. Цинковия грунд специалистите наричат "жертвен анод". По-дебелко,по-добре,особено при заварки ,превръзки с телове и съединения,които по същество представляват критични точки за образуване на корозия.
Едва след като сме си направили тези две неща може да мислим къде около къщата в основите може да си позволим лукса хидроизолация и къде не!
Re: ИЗОЛАЦИИ....
27-06-2010 - 22:06:55
avatar
Насреща съм.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход