Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да строя ли по европрограми

Публикувано от bulhomes 
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 10:52:26
Искам някой да ме убеди, че си заслужава труда и нервите да се кандидатства по тези програми smiling smiley След като изчетох изискванията, се оказва, че трябва почти да завърша проекта си, и евентуално тогава може и да ми признаят разходите....
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 11:21:00
Според мен ако не се опитваш да мамиш може и да има смисъл. Някои печелят доста от това (ама дали пък не мамят). Тая програма явно я изпуснах, но вече ще се ослушвам за други модели.
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 11:23:50
311 е за земеделски производители, 312 за неземеделски. и в действителност бумащините са адски много, само за бизнес плана ще ти отидат месеци, да не говорим за проекта
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 11:28:57
Quote
evgenia
Quote
bulhomes
Евгения, ти правиш ли проекти?

Пиша по малко (програмата за селските райони не е постоянно отворена) и винаги в екип - сам човек е за никъде.

Въпросът с ДДС-то наистина е сложен и зависи не само от инвестицията, но най-вече от бизнеса, който ще се развива след това - колко ще се продава (по документи) и на кого ще се продава.

Мисля, че ЕТ-то също може да направи доброволна регистрация по ДДС, т.е дори на оборот 0.
В момента ПРСР е отворено до средата на юли. А за проекта - Евгения, що не кажеш колко пари се вземат за такива проекти? winking smiley Не е проблем проекта да е от ЕТ, дори за физ. лице, жена или млад човек до 40г. дават повече точки - от което следва по-голяма вероятност да ти одобрят проекта
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 11:56:45
Quote
bulhomes
Според мен ако не се опитваш да мамиш може и да има смисъл. Някои печелят доста от това (ама дали пък не мамят). Тая програма явно я изпуснах, но вече ще се ослушвам за други модели.
Не искам да мамя, просто искам да осигуря семейството си с бизнес за напред. Но самата процедура е направена сякаш точно да те откаже, освен ако нямаш нечисти помисли...
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 13:00:45
Не бих казал, че е така. Понеже и без друго ще строя точно такова - не е кой знае колко голяма разликата. Не разбрах само как като сега правиш КСС, а след 2-3 месеца като почнеш да строиш (а ако чакаш предварителното финансиране може и след година) и цените са други (желязото скочи доста напоследък) - какво става?
Архитекта ми разказва за случай, при който евентуалния бенефициент представя 3 оферти от различни строителни фирми, но такива, които не се познават една друга. Едната изчислила квадратурата за мазилката с прозорците, а другата ги извадила, но сложила обръщане. Понеже проверяващите са счетоводители и хал хабер нямат от строителство - за тях това е проблем и естествено - опит за измама?!?
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 13:11:34
Ами ето за такива на пръв поглед дребни, но обръщащи колата проблеми говоря. Щото първо, аз ако имам парите, нужни за дори 50% от проекта, няма да търся такъв заем (бумащина, дълги срокове на одобрение), и второ, а ако нямам пари, за да започна, но имам идеи?? Какво тогава? Програмата спира такива желаещи, макар и с добри проекти.
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 15:27:36
не става въпрос за заем, а за безвъзмездно финансиране
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 15:39:15
Quote
bulhomes
не става въпрос за заем, а за безвъзмездно финансиране
Това е така на хартия. До момента, в който видиш парите в сметката си, е чист заем. От някоя банка. Нали не мислиш, че масово хората, имащи идеи за собствен бизнес и желаещи помощ, разполагат с нужните пари дори да започнат smiling smiley
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 16:18:26
Quote
kalin72
Quote
bulhomes
не става въпрос за заем, а за безвъзмездно финансиране
Това е така на хартия. До момента, в който видиш парите в сметката си, е чист заем. От някоя банка. Нали не мислиш, че масово хората, имащи идеи за собствен бизнес и желаещи помощ, разполагат с нужните пари дори да започнат smiling smiley

Много правилно, това си е чист заем, вобще не става дума за "финансиране", най-малко пък безвъзмездно winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход