Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да строя ли по европрограми

Публикувано от bulhomes 
Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 17:50:56
Проектът ми за къща за гости 270 кв. м РЗП внесох в общината за строително разрешение. Би трябвало вече за нищо да не ме връщат и до броени дни трябва да мога да започна да строя. Днес обаче ми подпалиха фитилите да кандидатствам за финансиране по еврофондове. Доколкото разбрах 75% е изцяло безвъзмездно финансиране, което се дава на строителя с най - ниска оферта и от мен са останалите 25%. Фирмата , занимаваща се с проектите по еврофинансиране твърди, че одобрението е сигурно 99 %.
В крайна сметка, ако рискувам ще изгубя 3 000 лв. и началото на строежа ще се забави с 3 месеца. От друга страна, ако не рискувам ще имам пари само за грубия строеж , а довършителните работи мислех да бъдат по - нататъка полека. Така, че фактора време не ми пречи.
Строили ли сте по този начин? Имате ли впечатления? Така ли е както ми обещават?
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 19:20:44
bulhomes,опитай с евро фондовете.Доколкото знам не трябва да си предприел нищо в смисъл строителство когато кандидатстваш.В тези до 75% ти влизан всички разходи включително и за проекта.Ако рискуваш и изчакаш има шанс да завъшиш къщата иначе само грубия строеж.Аз бих опитал с еврофовдовете.Според мен ти си по Мярка 311 прочети тук:
[evroprogrami.com]
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 20:19:45
А изискването 50% от приходите ти за миналата година да са от земеделие...като как точно смяташ да го покриеш?
Мякра 311 е за земеделски производители,които разнообразяват предмета на дейност.Не обратното.

За останалите са другите мерки..по-скоро 312.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-03 20:22 от salvador.
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 20:30:38
Quote
bulhomes
Проектът ми за къща за гости 270 кв. м РЗП внесох в общината за строително разрешение. Би трябвало вече за нищо да не ме връщат и до броени дни трябва да мога да започна да строя. Днес обаче ми подпалиха фитилите да кандидатствам за финансиране по еврофондове. Доколкото разбрах 75% е изцяло безвъзмездно финансиране, което се дава на строителя с най - ниска оферта и от мен са останалите 25%. Фирмата , занимаваща се с проектите по еврофинансиране твърди, че одобрението е сигурно 99 %.
В крайна сметка, ако рискувам ще изгубя 3 000 лв. и началото на строежа ще се забави с 3 месеца. От друга страна, ако не рискувам ще имам пари само за грубия строеж , а довършителните работи мислех да бъдат по - нататъка полека. Така, че фактора време не ми пречи.
Строили ли сте по този начин? Имате ли впечатления? Така ли е както ми обещават?

Бягай далече.Пари ще си намериш, но от проверките и бумащината по фонд ще го загазиш яко.
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 20:39:44
Quote
salvador
А изискването 50% от приходите ти за миналата година да са от земеделие...като как точно смяташ да го покриеш?
Мякра 311 е за земеделски производители,които разнообразяват предмета на дейност.Не обратното.

За останалите са другите мерки..по-скоро 312.

Аз такова изискване не видях да има.
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 20:47:01
Хаджи Балабан,имаш ли личен опит с фондовете?Ако да сподели го защото само бягай заради бумащината не ми звучи сериозно.Бумащина си има и без фондовете а булхомса не смята да краде парите а да ги ползва по-предназначение така,че да си го проверяват колкото си искат. .Тук е мястото може би и Венци да се замисли да ползва фондове.
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 21:03:46
За подпомагане по мярка 311 могат да кандидатстват еднолични търговци и юридически лица, които:
• са регистрирани по Търговския закон или Закона за кооперациите и
• са регистрирани като земеделски производители. За едноличните търговци, които не са регистрирани като земеделски производители, се признава обстоятелствата им като физически лица.
• имат седалище или клон със седалище на територията на селска община
• са микро, малко или средно предприятие
имат приход от земеделска дейност минимум 50 % през предходната година на кандидатстването.
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 21:13:56
avatar
Аз ще реновирам 4 къщи по мярка 312 за мой клиент-в момента се работи по бизнесплана.
Единственото по-сериозно изискване за строителя(в случая-за мен) е гаранцията от 110 % по цялата оферта,като парите се освобождават след усвоените и извършени 50 % СМР,а за остатъка вече няма такава...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 21:21:02
Quote
salvador
За подпомагане по мярка 311 могат да кандидатстват еднолични търговци и юридически лица, които:
• са регистрирани по Търговския закон или Закона за кооперациите и
• са регистрирани като земеделски производители. За едноличните търговци, които не са регистрирани като земеделски производители, се признава обстоятелствата им като физически лица.
• имат седалище или клон със седалище на територията на селска община
• са микро, малко или средно предприятие
имат приход от земеделска дейност минимум 50 % през предходната година на кандидатстването.
Не съм специалист,но щом признават обстоятелствата като физическо лице може и да мине!
Може и да са насочили булхомса към друга мярка знам ли за сега нщо по-конкретно не казва.
Пари даром не се дават трябва малко и да се потруди човек за да си ги вземе.
Re: Да строя ли по европрограми
03-06-2010 - 21:39:01
Програмите по фондовете за развитие на селски туризъм-312,мисля че са изчерпани...Голям е проблема с отпускането на средствата-одобрен си,започваш работа,строиш със заеми или собствени средства и когато дойде време да проверят какво и как си свършил и да отпуснат 50% от одобрените пари не ги дават!Няколко мои познати се оплакаха от тази схема...стигнали са едно ниво на проекта,изхарчили са 100-ина хил.лв и нищо-пари нЕма!
В момента никой не смее да каже нещо категорично по въпроса!Б.Б. ги е изпонаплашил и нищо не се прави!!!!
А, габровкият раьон не влиза в европрограмите Безопит.Влизат Дряново и Севлиево,Габрово-не!Шантава работа-българска!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход