Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плоча върху гредоред?

Публикувано от petrovv 
плоча върху гредоред?
19-05-2010 - 17:00:36
Здравейте!Моля за мнение от компетентните във форума.Имам една къща ,която половината е с плоча половината с гредоред.Понеже предстой ремонт на покрива над гредореда,майсторите ми предложиха да отлеят плоча върху гредореда.Знам ,че най добре е гредореда да се махне и после да се излее плочата ,но така се отваря много работа.Въпроса ми е -може ли върху гредореда да се отлее плочата ,без да се разрушава тавана?
Re: плоча върху гредоред?
19-05-2010 - 17:56:12
По принцип е възможно, но е хубаво да се види от специалист. Важно е да се прецени състоянието на гредореда. Не мога да разбера защо при ремонт на покрива са ви предложили отливане на бетонова плоча.
Re: плоча върху гредоред?
19-05-2010 - 21:44:52
Quote
petrovv
Здравейте!Моля за мнение от компетентните във форума.Имам една къща ,която половината е с плоча половината с гредоред.Понеже предстой ремонт на покрива над гредореда,майсторите ми предложиха да отлеят плоча върху гредореда.Знам ,че най добре е гредореда да се махне и после да се излее плочата ,но така се отваря много работа.Въпроса ми е -може ли върху гредореда да се отлее плочата ,без да се разрушава тавана?

Може,но освен върху гредореда плочата трябва да влезе и легне и в зида,поне толкова колкото е дебела,а и да се армира здраво ,като и армировката влезе в зида!В този случай гредореда служи за несваляем кофраж!
Re: плоча върху гредоред?
20-05-2010 - 09:51:21
Quote
фло
Quote
petrovv
Здравейте!Моля за мнение от компетентните във форума.Имам една къща ,която половината е с плоча половината с гредоред.Понеже предстой ремонт на покрива над гредореда,майсторите ми предложиха да отлеят плоча върху гредореда.Знам ,че най добре е гредореда да се махне и после да се излее плочата ,но така се отваря много работа.Въпроса ми е -може ли върху гредореда да се отлее плочата ,без да се разрушава тавана?

Може,но освен върху гредореда плочата трябва да влезе и легне и в зида,поне толкова колкото е дебела,а и да се армира здраво ,като и армировката влезе в зида!В този случай гредореда служи за несваляем кофраж!
Трябва ли да се подпира плочата от долу/простете ми невежеството/?
Re: плоча върху гредоред?
20-05-2010 - 21:46:53
Защо не махнеш стария гредоред и да го направиш на ново със здрави греди.Покрива ще стъпи на него и си готов.Ако вземеш да отливаш плочи предполагам ще трябва да стане по този начин.
http://media.snimka.bg/5645/017546049.jpg
Става въпрос за първия етаж.Това беше стара постройка с гредоред.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-05-20 21:51 от Радост.
Re: плоча върху гредоред?
20-05-2010 - 22:36:20
avatar
М...даааа......... Нови колонки виждам май......И що ли?
Въпреки сарказма ,бих направил укрепване- старите сгради не са строени по съвременни изисквания и може да се окаже ,че си вкарвате автогол....
А не това е целта....

Чест и почитание
Re: плоча върху гредоред?
20-05-2010 - 22:46:50
Ето така изглежда в завършен вид.
http://media.snimka.bg/5639/017532832.jpg

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: плоча върху гредоред?
02-06-2010 - 07:56:21
Целта на отливнето на плоча е да се укрепи конструкцията .Има леки пукнатини по външните стени.Дали обаче плочата няма да натежи и да стане по лошо?
Re: плоча върху гредоред?
02-06-2010 - 09:58:13
Quote
petrovv
Целта на отливнето на плоча е да се укрепи конструкцията .Има леки пукнатини по външните стени.Дали обаче плочата няма да натежи и да стане по лошо?

Аз бих направил така - никакви плочи, никакви мокри процеси. Нов гредоред и лека дървена конструкция.
nx1
Re: плоча върху гредоред?
02-06-2010 - 16:19:01
Здравейте,
Да може. Въпреки мокрите процеси, направата на стоманобетонова подова конструкция има по-големи преимущества и е по-добро решение в случая поради:

1) възползване от готовия кофраж - гредоред (само допълнително временно укрепване с подпори)
2) запазване на съществуващия таван и експлоатация на помещението по време на изпълнение (най-малко като склад за материали повреме на строителството)
3) получаване на нов пълноценен етаж с по-добри експлоатационни характеристики: натоварване, шумоизолация, пожароучсточивост (има и нови пожарни норми), възможност за всички видове настилки - плочки и т.н.т
4) общо укрепване на страта конструкция.

Старите къщи често са строени без стоманобетонов скелет, само като зидани конструкции. В някой случай е изпълняван стоманобетонов пояс, които има важната задача да обхване горния края на всички зидове и врърху които ще легне гредореда. В повечето случаи обаче, къщите "страдат" от проблем със слягане на основите в следстие на различни фактори, в резултат от което се появат пукнатини в зидовете. Това неприятно явление може да се излекува както "Радост " е показала на снимките, с допълнителна стоманобетонова конструкция. Дали е необходимо и как да стане е въпрос на преценка на конструктор с опит в реконструкциите на сгради. Но ако се наложи тук вече преценката е на инвеститора и трябва да си изясни какво точно иска. Дали иска и може да получи напрактика една сигурна нова здрава конструкция или по скоро търси временно решение с ремонт на покрива.

http://konstruktor.bg/
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход