Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за цени на проектиране.

Публикувано от External 
Re: Въпрос за цени на проектиране.
19-06-2010 - 17:36:13
Това ми е последния пост в този форум.За две години се убедих , че е пълно с комплексари и простаци, има изключения , но не са много.Дори след този пост няма да вляза , за да видя какво сте отговорили.

salvadоr - За съжаление ти не си от изключенията.Това , че се наследил или придобил нещо в центъра на София ти е изкривило мисленето.Не всеки мечтае за жилище в центъра , на шума , мезерията и снобщината.В друга тема казах , че имах тази възможност.На другия полюс ти е оценката , че живеещите в Люлин , Надежда и други квартали са измет.Ще имаш да вземаш.Аз лично познавам доста хора с положение живеещи в тези квартали.Аз също живея в Люлин и не се срамувам от това.Избрах квартала заради бързата комуникация с работното ми място и това на жена ми.И колкото и да ти е чудно строя къща.Не защото не ми харесва в Люлин , а заради тишината и спокойствието което ще ми даде.Парцела го купих точна за две седмици огледи - просот го харесах и нищо не ме спря да го купя.Остани си със здраве и пиши по малко простотии.

stenmark - Първо се научи да пишеш без правописни грешки.Второ преди да напишеш пост , си подреди мислите в главата.Защото се объркваш и се издаваш , че лъжеш.В един и същ абзац пишеш за твоята къща и за къщата на някой , която пък била хотел.Трето в темата се обсъжда цената на проект и се предполага , че хората не са професионалисти.И е нормално те да не могат да си го направят сами , а и невярвам че архитект които държи на името си , ще подпише чужд проект.Крайна сметка той носи отговорност за тази конструкция.И ако стане нещо , той ще е на устата на топа.А всъщност с горния си пост , се опитах да споделя моя опит и да предпазя вървящите по моя път , от моите гешки.А ти всъщност и каза - не недейте , правети си прокта сами и след това си трошете главата.Това е идиотщина.

Хайде останете си със здраве и продължавайте с безсмислените си постове.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-19 17:42 от bibise.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
19-06-2010 - 20:13:43
мОй...вземи влез и си виж отговорите ...Та аз живея в Люлин последните 30 години от живота си.Къщата на баба ми и дядо ми е била там,където сега е метростанция "Сливница".
Другия ми дядо е от "центъра"...прозорецът на едната стая гледа към площад "Възраждане",а този на кухнята-към сградата на Лукойл на булеварда.
Понеже покрай мен е пълно с нови строежи,пред очите са ми и повечето новодомци.Хич не ми ги хвали...
Re: Въпрос за цени на проектиране.
19-06-2010 - 21:21:38
Quote
stenmark
Незнам кой чете по диагонално,но ти май нищо не си разбрал ?Сведенията за строителството да речем че черпя не от нета ,а от реалноста защото с това се занимавам.Моя проект беше почти готов когато го занесах на архитекта дефакто ми трябваше печата му за стани всичко легално.Само за пример имах 3/4 срещи с конструкторката и даже си преписа моя прект за покрива.И защо тогава да търся инвънземния архитект за 25Е .

Колега Стенмарк, вероятно не сте забелязали, но все пак тук обсъждаме проблема за разумната цена на проектиране, изпълнявано за клиенти, които не са от бранша, не са в час с архитектурата, узаконяванията, строителните оптимизации и пр. тънкости. На тези обикновени хора колегата препоръча две съвършено разумни неща:
1. Да внимават с това КОЙ е проектантът, независимо от цената. Да търсят референции за него ПРЕДИ проектирането, а не след това.
2. Да не гонят минималната цена. Тя най-често е гаранция за ниско качество. Хубавите съотношения "качество/цена" като правило се постигат някъде около средните ценови равнища.
.....................................
На фона на този разговор Вие, колега Стенмарк, като един истински спускач от световна класа, влетяхте с информация, от която следва, че сте така силно запознат със строителните тънкости, че на този фон архитекти и конструктори се явяват единствено във функцията на обикновени печатошляпачи. Сваляме шапка на Вашите умения, разбира се!
Но все пак напомням - темата е за обикновените, несветнати в областта на строителството хора, които са далече от нивото на корифеите.
За тях съветите на колегата bibise са съвършено коректни.
Затова му казвам *ok*
Re: Въпрос за цени на проектиране.
19-06-2010 - 21:24:18
Quote
simbat
целия ми бюджет до ключ за 200 кв .на два етажа ми е 30 000 Евро със качествени материали.


Само да отбележа, че колегата Симбад така и не успява да даде калкулацията за "200 кв.м. до ключ с качествени материали за 30 КЕ"......
Крайно разочароваща скромностsad smiley
Re: Въпрос за цени на проектиране.
20-06-2010 - 10:27:15
Quote
bibise
Това ми е последния пост в този форум.За две години се убедих , че е пълно с комплексари и простаци, има изключения , но не са много.Дори след този пост няма да вляза , за да видя какво сте отговорили.

salvadоr - За съжаление ти не си от изключенията.Това , че се наследил или придобил нещо в центъра на София ти е изкривило мисленето.Не всеки мечтае за жилище в центъра , на шума , мезерията и снобщината.В друга тема казах , че имах тази възможност.На другия полюс ти е оценката , че живеещите в Люлин , Надежда и други квартали са измет.Ще имаш да вземаш.Аз лично познавам доста хора с положение живеещи в тези квартали.Аз също живея в Люлин и не се срамувам от това.Избрах квартала заради бързата комуникация с работното ми място и това на жена ми.И колкото и да ти е чудно строя къща.Не защото не ми харесва в Люлин , а заради тишината и спокойствието което ще ми даде.Парцела го купих точна за две седмици огледи - просот го харесах и нищо не ме спря да го купя.Остани си със здраве и пиши по малко простотии.

stenmark - Първо се научи да пишеш без правописни грешки.Второ преди да напишеш пост , си подреди мислите в главата.Защото се объркваш и се издаваш , че лъжеш.В един и същ абзац пишеш за твоята къща и за къщата на някой , която пък била хотел.Трето в темата се обсъжда цената на проект и се предполага , че хората не са професионалисти.И е нормално те да не могат да си го направят сами , а и невярвам че архитект които държи на името си , ще подпише чужд проект.Крайна сметка той носи отговорност за тази конструкция.И ако стане нещо , той ще е на устата на топа.А всъщност с горния си пост , се опитах да споделя моя опит и да предпазя вървящите по моя път , от моите гешки.А ти всъщност и каза - не недейте , правети си прокта сами и след това си трошете главата.Това е идиотщина.

Хайде останете си със здраве и продължавайте с безсмислените си постове.
Много интересно :правиш забележки за правопис но не четеш соствения си пост
Re: Въпрос за цени на проектиране.
20-06-2010 - 13:15:59
Quote
simbat
Quote
broker112
с 30000 Е за 200 м2 къща, с качествени материали - ами пожелавам ти успех, само за сравнение 355 м2 къща на груб строеж с покрив, на два етажа без дограма и инсталации, само покрив и груб строеж - 115 000Е, но всичко е както трябва

Еми честито !
А провери ли наоколо как вървят готовите *smiley_ahh* .Ама не на колко са обявени а реалните сключени сделки на които са сключвани сделките winking smiley Щото аз станах свидетел как се продаде това лято супер къща около 180 кв.м с 600 кв.двор на 10 км от центъра на Варна,само нови къщи около нея,озеленен двор,масивна ограда,гараж,24 м.басейн с осветеление вътре-от тея нвоте с дребните плочици и стая за филтрите,дограма Рехау,камина Дювил обличована с камък,вътре стълбището с камък,стъпала на различни нива немски стил(Собствениците бяха възрастни хора,живеещи 20 г в Германия),отворено пространство между първия и втория етаж с парапет от Ковано желязо.Къщата се продаде за 56 000 Евро и това може да се провери.

Как е ?

PS .Консултирах се с няколко строители и повечето наситина бяха грандомани и не познаваха парите.В същото време мои блички,които си бяха строили с бригата и технически ръководител ми показаха тефтерите си и грубия строеж точно както ти го описваш,но на 200 кв.м два етажа беше излязал 30 хил.лева ! Много добре изпълнено.Всичко си го пише в тефтера колко стува ! За цени,.като тези които си обявил изобщо няма и да си помисля да строя.


айде пак типично за булгаристанеца почна ровенето в тефтерите и кое колко струвало на себестойност smiling smiley абе аланкоглу те хората за какво ще работят ако е на себестойност бре? у вашето село майка ти и баща ти доматиту и свинскуту на себестойност ли ги продават,а?
Тия приказки за "един приятел ми каза" или "абе чух от един познат" вече се поизтъркаха тъй че симбате хващай морето брато и си търси самотен тихоокенански остров. Там без пари всичко ще ти бъде, а не на "себестойност" smiling smiley. В европейските държави на себестойност никой не работи.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-20 13:21 от tino76.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
20-06-2010 - 14:58:10
Масово проектиране на всички части 25-30 лева на квадрат.
Добър завъшен вид със сравнително качествени материали 400-450 евра на квадрат.Надолу е компромис със самите нас освен ако не е хипартамент за продаване.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
23-02-2013 - 14:14:55
Надутите цени на архитекти и инженери отминаха - предлагаме реални цени съобразени с възможностите на инвеститора които обикновено няма натрупаният опит на проектант - строител. На нашият сайт можете да намерите ориентировъчна база с цени за проектиране на всички части, не само за архитектура конструкции електро и ВиК : актуални цени на проектиране на www.maina-design.com
Re: Въпрос за цени на проектиране.
15-04-2013 - 13:17:04
Колега цените които си дал са супер , аз попаднах на на същите цени но в тях са включени и визуализации. www.kamispro.eu
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход