Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-02-2010 - 18:01:43
Фло,*drink1*
Мисля, че това го схванах и преди - обратното твърдение на колегата - недоучено, комерсиално, суперново или...? Не се "хаби" без опонент.winking smiley
Я да попитам нещо практично - първите два процеса (бидона) как са температурно - могат ли да бъдат "на терен" или "частично над" в наши условия - при постоянно ползване? Подвеждащият мръсен канал - също?
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-02-2010 - 19:15:11
Няма да реагирам на Флософа. Правя път на Флософите защото опита ми показва,че те са нашето богатство и трябва да ги пазим от пипалата на Европейските хищници.
За последно пиша тук за да не ме помислите за епизодик.От тук нататък само ще следя как върви рибовъдство в родината ни.На база скромния си опит и практика ще си позволя мимоходом да отбележа само за UV лампите,следното:
1.Най качествения производител на UV лампи е руската компания „ЛИТ” която е в системата на руския „Военно-промишлен комплекс”.
2.UV лампите се използват предимно в стерилните производства. В пречистването на води се използват най вече при питейните води . Изключително рядко се използват в пречиствателните станции за отпадни води поради естеството на бактериалната среда в тях. В пречиствателните станции се използват така наречените бактерии„Хищници” които живеят в нашите дебели черва и не са болестотворни. Чували сте,че човек като пие по силни антибиотици получава проблеми в отделителната система.Това е защото антибиотиците убиват тези полезни за нас бактерии и чревният ни тракт почва да страда.
Това не означава,че е полезно да се пие фекална вода но до тук с биологията на пречистването.
Сега за потенциалния „Клиент” Любчо:
Не съм нито производител нито дистрибутор на която и да било фирма за пречиствателни станции и за това няма да правя безплатна реклама на никой.Просто живота ме свърза с тази материя и знам много за всякакъв вид пречистване на води.
Потърсете в нета и ще намерите кой предлага D-N пречиствателни станции.Фирмата е само една но явно поради слаба рекламна стратегия или факта,че клиента не се интересува много от технологията а от ефекта от нея не е наблегнала достатъчно на разликата от другите технологии.
По добра технология от D-N на този етап няма колкото и да подскачат Флософите.
Друг е въпроса за агресивната реклама на епизодиците в този бранш.
Независимо,че образованието ми е свързано с пречистването на вода,когато трябваше да си сложа и аз пречиствателна станция отидох при моя преподавател и го помолих за съвет.Въпреки,че той е вече на преклонна възраст се вслушах в съвета му и не сгреших.
Какво означава това? Истинския производител го е имало,има и ще го има когато прави всичко възможно да е в крак с времето като емблемата с трите лъча в автомобилостроенето.
За незнаещите N-D принципа на пречистване е открит преди около 120 години в Англия.Самият принцип на пречистване не подлежи на патентоване. На патентоване подлежи единствено технологията по която се извършва това пречистване. D-N пречистването е сравнително нова технология…….има няма 8-10 години.Епизодиците чули за принципа на пречистване и сметнали,че не само могат да си сглобят пречиствателна станция за собствена употреба но и да ги продават.
Да ама Не!..........Или защо да не може………в България всичко може!

Желая Успех на всички!!!...............И ПАЗЕТЕ ФЛОСОФИТЕ.............ТЕ СА НАШИ!!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 19:26 от wwtp.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-02-2010 - 21:06:05
Quote
Любо
Фло,*drink1*
Мисля, че това го схванах и преди - обратното твърдение на колегата - недоучено, комерсиално, суперново или...? Не се "хаби" без опонент.winking smiley
Я да попитам нещо практично - първите два процеса (бидона) как са температурно - могат ли да бъдат "на терен" или "частично над" в наши условия - при постоянно ползване? Подвеждащият мръсен канал - също?

Заравят ги в земята за да имат целогодишно използване. Постоянната температура е важен фактор.Спомням си,че ти имаше голям резервоар вкопан до къщата,където събираш отпадните води,та ако до него монтираш един пластмасов контейнер втора употреба от един кубик вместимост и го напълниш с полистиролови топчета от 5мм. четиристотин и двадесет литра е един чувал,така ,че водата от резервоара да прелива и да влиза отгоре през топчетата ще имаш завършен процес на биопречистване. Този контейнер би трябвало да е добре вентилиран,така,че да влиза пресен въздух от вентилаторче или малко компресорче за въздух 5 вата /100л./мин./за аквариуми.От долния кран ще ти изтича бистра и без миризма вода. Цялата тази инвестиция няма да надхвърли двеста и петдесет лева. Ползвай това дето го имаш като вече направено и това е! Да не казвам,че ако се поразтичаш насам -натам може да си купиш употребяван контейнер от тези с мрежата отвън и за 50-60 лв.Стиропорените топчета са 40 лв. чувала! Това да дадеш малко пари за собствен експеримент е малък риск.Голям риск е да тръшнеш над 7000 евра за иновацията D-N пречистване чиято технология така и нямахме честта да ни разкрият!На колегата Иво станцията изглежда много прилично ,пък и той има добър отзив за нея!
Бих добавил,че бактерицидната лампа се използва на финала,когато тази вода я ползваш за технически нужди -поливане,миене на коли ,пране и др. тоест когато си в контакт с нея. Най-достъпни са в Практикер ,катоо се продават за пречистване на градински езера.За същите езера има и биофилтри,които представляват един неособено голям куфар и работят по описания от мен принцип.8Възможно е да се включат към тази домашна пречиствателна станция,както я нахвърлих в общи линии)!*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 21:19 от фло.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-02-2010 - 21:38:20
Quote
wwtp

За последно пиша тук за да не ме помислите за епизодик.

:] Просто нямаш какво да кажеш по същество!
Не можа в няколо реда да представиш тази иновация D-N пречистването като процес!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-02-2010 - 00:11:10

Фло, WWTP говореше за някакво обръщане на процесите - D-N ... N-D. Взех че се замслих - в станцииката аератора се намира в средния контейнер, но част от въздуха, през тръба Ф50 се отвежда с част от водата в 3-ия контейнер в нещо като фуния (водят гокато вторичен утаител) през връщаща тръба водата, която е в повече, се връща обратно в средния контейнер - нещо се мешат процесите в контейнер 2 и 3...ако искаш направи коментар...аз не съм в час, нещо бълбука, но какво точно и защо не мога да обясня. winking smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-02-2010 - 01:39:03
Quote
Ivo.NovDom

Фло,WWTP говореше за някакво обръщане на процесите - D-N ... N-D. Взех че се замслих - в станцииката аератора се намира в средния контейнер, но част от въздуха, през тръба Ф50 се отвежда с част от водата в 3-ия контейнер в нещо като фуния (водят гокато вторичен утаител) през връщаща тръба водата, която е в повече, се връща обратно в средния контейнер - нещо се мешат процесите в контейнер 2 и 3...ако искаш направи коментар...аз не съм в час, нещо бълбука, но какво точно и защо не мога да обясня. winking smiley

Няма никакво обръщане на биопроцесите!Всичко изглежда перфектно!Контейнер 3 ти е един вид водосборник с утаител,а подаването периодично или постоянно на въздух в контейнер 3 поддържа количеството на кислорода във водата,като стабилизира биологията на вече пречистената вода-кислорода пречи да се развият гнилостни или ферментационни процеси.
Колегата WWTP приказва неща,които просто не са верни и няма такъв процес D-N ,защото тези неща започват още от края на еса на тоалетната чиния! Там и по цялата тръба до контейнер 1 живеят анаеробните организми,по сгъвки и ревизии и в самия контейнер 1.Това са бактериите на разлагането и гниенето -бактериите нитрификатори!В контейнер 1 се прави минерализацията ,т.е.разтварянето на органичните вещества във водата и утаяването на неразтворими финни частици,става активна кал и превръщането на азота в нитрити.В контейнер 2 аеробните бактерии,превръщат нитритите в нитрати ги изяждат-бактерии денитрификатори/представката "де" означава изваждане,премахване на азота/За да вършат тази работа им е нужен кислород и затова там се аерира.Тука ще вметна,че за тази цел аз съм използвал вакуум-помпа на Вентури- 2 цола при 7 кубика вода на час!Давам го като пример,че могат да се ползват аератори от всякакъв тип.За контейнер 3 вече писах,но ми се струва,че както писах горе ,това не е утайник а утаител,и затова има толкова джаджи в тази фуния и ако е така би трябвало това да е цилиндър завършващ с фуния.Целта му е да избистря водата в контейнер 3.Системата ми харесва и съм сигурен,че ще ти върши работа идеално!*drink2*
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-02-2010 - 09:52:29
Здравейте,
темата май пак е много актуална!*book*
Аз сложих тази есен пречиствателна станция- в един съд,с три степени на пречистване,управлява се от табло с компютърна единица. За сега съм много доволен! Не съм я пипал откакто я сложиха от фирмата ,защото не ми се е налагало,но наистина няма миризма от каналите и не се налага никаква поддръжка с разни прахчета и т.н..
Всъщност и аз се лутах доста миналата година докато реша каква да сложа, и по панаира ходих....има много ментета и фирмите те ухажват с най-различни рекламни похватиwinking smiley
Мойта е BIO CLEANER - чешка !
Ето линк към предишната дискусия във форума: [forum.imoti.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-15 10:29 от rusi 6675.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-02-2010 - 11:30:23
Quote
rusi 6675
Здравейте,
темата май пак е много актуална!*book*
Аз сложих тази есен пречиствателна станция- в един съд,с три степени на пречистване,управлява се от табло с компютърна единица. За сега съм много доволен! Не съм я пипал откакто я сложиха от фирмата ,защото не ми се е налагало,но наистина няма миризма от каналите и не се налага никаква поддръжка с разни прахчета и т.н..
Всъщност и аз се лутах доста миналата година докато реша каква да сложа, и по панаира ходих....има много ментета и фирмите те ухажват с най-различни рекламни похватиwinking smiley
Мойта е BIO CLEANER - чешка !
Ето линк към предишната дискусия във форума: [forum.imoti.net]

Важното е да си доволен! Аз ,за тази инсталацийка имам следните две притеснения:
-наличието на електроника за управление
-наличието на диафрагменна помпа на дъното

Електрониката е ясна-токов удар,спиране на тока ,изпушване на елементи и т.н.-инсталацията не работи.
Диафрагменната помпа-горните притеснения плюс износване и дефектиране-инсталацията не работи,защото всичко зависи от постоянните потоци вода ,да се въртят от помпата в казана.Какъв ресурс има платното/диафрагмата/на една помпа,работеща почти постоянно?Затова са сложили и електрониката-да и удължат живота. Липсата на обем да поеме временно тия спирания,защото не се знае кой,кога ще дойде да ти сложи помпа, превръща инсталацията веднага от пречиствателна в замръсителна!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-02-2010 - 12:30:37
Фло, личи си ,че не си виждал подобни инсталации. Аз преди да я сложа ходих и гледах поставена такава преди 3 год. Инсталацията е абсолютно обезопасена ,с минимален разход на енергия(колкото една ел. крушка).А електониката си е електроника.....като на всичко.Има си даже лампа ,която светва ако нещо не е наред ,например.При мен таблото си е вътре в къщата и винаги мога да погледна и да променя степента ако например имам гости за няколко дни или да я намаля ако ни няма няколко дни.
Не знам да има някаква помпа на дъното,има компресорче,което е до таблото в къщата .
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-02-2010 - 13:03:17
wwtp, Фло , Благодаря.

wwtp,
Защо само една фирма, засега? Естественият ни стремеж е да стъпваме на нещо по-масово и проверено при избор.

Фло,
На мен ми се иска съществуващия обем (40м2) да го ползвам като трети (или втори) обем евентуално - за поливане и техн. нужди. Ако е възможно в него да събирам и дъждовните води.
За първи не е ли прекалено голям. Освен това НЕ Е "затворен" - хидроизолиран и се пълни с подпочвени.

П.П. Ще се върна на старата тема - там имаше насоки за моя случай, че се обърках вече - добре, че имам време за проучвания все още..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход