Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 09:52:57
Quote
фло
...Пак казвам ,ако не са три ,то поне два съда са необходими за да излезе накрая водата бистра и без миризма.Първия може да съвмести утайник с биореактор за анаеробни бактерии и втория -биореактор за аеробни бактерии. Това,дето всичко ставало в един съд е крайно несериозно твърдение!



Фло, 100% си прав. Станцията стоя без аератор 2-3 месеца - когато не работи аератора има една остра амонячна смрад, като пуснахме компресора смрадта изчезна :] . А ако такъв няма в системата как ще е, нямам представа?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-13 10:14 от Ivo.NovDom.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 14:24:16
Положението явно се влошава.Кръжока не е мръднал на йота но членовете му явно намаляват.Двама теоритици си говорят и си вярват.И махнете тези снимки, че плашите хората.........2,3,4 и незнам си колко съда...........риби,шарани,лампи и т.н.Всички тези теории са от части верни но се отнасят за селищните пречиствателни станции където не може да се мине без Анаеробно пречистване но схемата D-N важи и за тях.Лампите също са полезни но за селищни станции. Образованието и практиката ми над 20 год. не допуска да споря с широки специалисти в областа на пречистването на води.
Единствено момчето което говори за мелачките под мивките е прав.......те не се препоръчват за канали свързани с малки пречиствателни станции.
На питащата Дама ще кажа следното:
Уважаема,
Ако имате футболно игрище за двор може да си поставите пречиствателна станция и от 10 съда.Тамън ще разтоварите градската пречиствателна станция като включите целия квартал.
Знайте от мен,че качествено и евтино няма и в Китай.Най много да Ви излъже някой "специалист" с евтина станция ,която да Ви излезе златна и ароматна до като чакате изграждане и включване в обща канализация.
Една нация е казала - не сме толкова богати за да купуваме евтиното!!!
Търсете производител с традиции в производството на пречиствателни станции а не епизодици. Традиционния производител не е само за днес и утре Той си пази имиджа на продукта.
В пречиствателните станции безспорни лидери са Чехия,Германия и Холандия!

P.S.: Само ще добвя за Сертификатите:
Нито една от епизодичните фирми на българския пазар не публикувала на Сайта си Сертификат за цялoстна технология и патент за производство по разбираеми причини.Тези които са сложили някакви сертификати повечето са за материалите и оборудването което ползват.Сещате ли се за какво става дума?
Образно казано това е не само да си зглобиш от части за мерцедес кола и да я наречрш Мерцедес а и да си мислиш,че ще има качествата на Мерцедес.
Друг е въпроса,че не влагат материалите и оборудването което са обявили.
Да не говорим за Декларация за съответствие на европейските стандарти но истинска за която се правят тестове в Оторизирани европейски лаборатории,като правото да я получиш и издаваш от свое име се заплаща след доказване на качество.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-02-13 16:06 от wwtp.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 15:52:43
Quote
wwtp
И махнете тези снимки, че плашите хората...
ВВТП, защо да се плашат? На строежите не се работи с бели престилки - за да се бодне нещо в земята трябва да се поразкопае, ако някой си мисли, че в цената на пречиствателното съоръжение е включено и копането и общо ще му излезне 2-3000 лева да не си го мисли. Добър пример е за това, че се хвърлят в дупката камъни, и какво ли не и ако съоръжението е устойчиво на натиск и на удар хич не е лошо. Иначе ВВТП, нито оспорвам как трябва да работят станциите нито ме интересува. А надежността е важна дотолкова - че да не се налага да отваряш капаците и да бъркаш в ... лайната за да прочистваш, отпушваш и т.н. Като съдя от абревиатурата ти, с пречиствателни станции се занимаваш - подскажи кой взима проби от такива води, той лесно може да каже кой станции пречистват по-добре от другите. А ако се занимаваш с продажба на домашни станциии, определено познаваш и модела от снимката - , не се усеща никаква смрад, видимо на изхода изкарва бистра вода. Преди 2-3 месеца от любопитство отворих капаците - в първия бидон (утаител с анаеробните бактерии) очаквах да има уатайка - НЯМАШЕ...бучках с един прът вътре. Следващата проверка ще направя след 2 години. winking smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 15:59:27
Quote
wwtp
но схемата D-N важи и за тях.Лампите също са полезни но за селищни станции. Образованието и практиката ми над 20 год. не допуска да споря с широки специалисти в областа на пречистването на води.

Знайте от мен,че качествено и евтино няма и в Китай.Най много да Ви излъже някой "специалист" с евтина станция ,
Търсете производител с традиции в производството на пречиствателни станции а не епизодици.
В пречиствателните станции безспорни лидери са Чехия,Германия и Холандия!

Колега,
Като пълен лайк, оставих от поста ти сама това, което НА МЕН ми се струва, че има общо с темата.
С уважение към опита ти (защо ми се струва, че поне половината е бил по руски учебници), хайде, ако е възможно да ни "вържеш" цитираните твърдения, като започнем от ефективния принцип на работа, материала и броя на резервоарите и стигнем до това какво не разбират "широките специалисти" и как могат да ни ограбят "някои специалисти".
Априори допускам, че една такава цел е мотивът ти за участие в дискусията.
От друга страна, леко съм притеснен от предлагането на нещо съвременно, доста минимизирано като обем на материали и съоръжения, със СПОМЕНАВАНЕ бегло за новите научни достижения, категорично отричане на остарелите и допотопни (руски обикновено) такива И НА ПО-ВИСОКА, но заслужаваща си цена.
Звучи ли ви познато - типичен сценарий за масова реклама. Умишлено в последния абзац не споменавам изделие - то обикновено е с източен произход и европейска марка.
С уважение,
Скорошен клиент за Пр. станция.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 16:17:33
Любчо,
Казах каквото казах и нямам намерение да агитирам който и да било за каквото и да било.Всеки има глава на раменете си да преценява. Далеч съм от мисълта да рекламирам който и да било за каквото и да било и за това спирам до тук.
Успех!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 16:33:23
Б*си,
Написах:
Quote
Любо
Колега,
Като пълен лайк, .....
Замаяхте ме напълно с пространни твърдения, пък сега ще бягате като НЕщипани госпожици - те повече кефят, да знаете. И май само за тях важи "пазарната икономика".
Тук - четеш, гледаш, един казан, вместо три, ама дай 2-3х - щото умен (европейски). Сори, не го разбирам - ще го уча и това - резонен извод от общуване със "специалисти" на днешен ден..
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
13-02-2010 - 18:15:13
wwtp...намери една картинка в нета и я пусни тук да видим за какво става въпрос.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-02-2010 - 14:06:14
Моят коментар в тази тема се отнася само за биологичното очистване на отпадните води.Биологичното очистване включва три етапа: минерализация ,нитрификация и денитрификация.Денитрификацията,/извършва се от бактерии денитрификатори/е крайния етап при който се извлича азота от водата.и водата може да отиде за дезинфекция и ползване!
В този смисъл технология D-N или денитрификация-нитрификация ми звучи като безалкохолна ракия:]защото това е някакъв каламбур-не може веднъж да си извадил азота,каквато е целта и после да го слагаш пак,което пък показва,че високото самомнение на колегата с образованието и двадесет годишния професионализъм се отнася само до пълненето на тоалетната чиния!Ние от Кръжока,както ни нарича ,като се опитва да ни уязви, можем да го уверим в същите постижения,че и по добри по отношение на времето!:]
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-02-2010 - 14:38:29
Фло,
По-преди се доверих на 100% в теориите, които споделяш. Поне на мен, в тази тематика ми звучиш логично.
Тук обаче, проблем - появява се колегата. Не вярвам да лъже за 20г. практика и обръща теорията наопаки.
Нямам никакъв багаж за да преценя.
От др. страна нагледахме се какво ли не - "космически", "военни", НАСА, КГБ секретни технологии, суперефективни, суперикономични, една "въшка" на външен вид, а в пъти по-скъпи.
Нямам представа къде е истината, но това последното "комерсиално" наблюдение силно ме притеснява, не само тук.. Не се сещам как, но е хубаво да се изясни тази химия - мразя я и не ми се учи пак.
Апропо, обикновено задавам въпроси там, където има голяма вероятност за компетентен отговор. Другото е губи време. Не вярвам да съм задал толкова сложен въпрос, та колегата да "дезертира". Не звучи и като форумен бъбривец!?
Имам чувството, че във форумите (от конкретен зор) се появяват доста съществени въпроси, които съответната "гилдия" отдавна не дискутира (по навик или заради "авторитет"winking smiley, като често забравя колко е платено на първия, формулирал полуистина.
Та, не сте много специалистите тук. Ако трябва на ЛС, моля изяснете истините и ни кажете какво да гледаме в тези станции - да не се набутваме, осмърдим, разведем...*black eye* - виж какво комплексно предизвикателство..
Аз черпя.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-02-2010 - 15:32:46
Любо ,колегата е от типа "знам,ама няма да ви кажа" и излиза от ситуация с "ти пък си много хубав сякаш"! Ако си спомняш тая тема сме я чепкали преди и той пак се прояви с многозначително мълчание.Демек не сме на ниво да ни се обяснява.

Принципно нещата стоят така.Биологичното очистване включва три етапа: минерализация ,нитрификация и денитрификация.Всеки етап предполага отделен контейнер,като някои по-усъвършенствани системи биха могли да съвместят минерализацията и нитрификацията,защото там процесите се извършват в еднакви условия-кислорода е сведен до минимум,понеже се измества от други газове като метан и сероводород и там върлуват анаеробните бактерии,които трансформират азота в нитрит .Ако нещата се оставят така,се образува и амоняк и така ще изглежда конструкцията и свойствата на черпалната яма.Добавянето на аериран контейнер е продължението на биологичното очистване,където аеробните бактерии превръщат нитритите в нитрати и ги усвояват /изяждат/почти напълно.В резултат концентрацията на нитрати е много ниска във водата а наличието на нитрити е стотици пъти по-малко от нитратите! Ясно е,че не може да живеят двата типа бактерии в една среда едновременно и затова моята препоръка е ,когато се избира система да се търси точен отговор от търговеца кой от елементите и как работи по схемата минерализация ,нитрификация и денитрификация.Тука ще вметна още веднъж,че денитрификацията означава извличане на азота от водата,както си личи и по етимологията на този термин.На финала на очистването,преди да отиде за ползване аз лично препоръчвам бактерициден филтър в комбинация с UV лампа-има такива на Практикер,около сто и двадесет лева бяха доколкото си спомням,защото би защитавала и от вируси,нещо,което пречиствателните станции като цяло не предлагат.Надявам се да съм бил полезен!
Пропуснах няколко думи за минерализацията! Това най общо е съдържанието на органични и неорганични вещества в промивната и отпадна вода.Те са в молекулно,йонно или колоидно състояние/твърди микрочастици/измерват се в мг. на литър или ppm(части на милион)Казано по друг начин -промивната вода разтваря фекалиите и съдържанието на веществата във водата се нарича минерализация!т.е. инсталацията е добре да има сектор който осигурява промиване и разтваряне!



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 20:28 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход