Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 12:40:35
Любо, ето ти класация за питейни инсталации, от най лошото към най доброто:

- Поцинковани тръби
- ПП полипропиленови тръби
....
....
...на класи след полипропилена и поцинкованите се нареждат

- PEX тръби омрежен полиетилен лят под високо налягане (има ги с пресова сглобка, има ги на клипс система "ВАВИН", има ги и пресова сглобка без О пръстен с месингови или отскоро с пластмасови фитинги) За монтажа е нужен специализиран инструмент - еднА клещА..., с каквато разполагам spinning smiley sticking its tongue out .
- Тръби от рафинирана мед (споени или пресова сглобка с О пръстен)
- Неръждавейка с месингови или иноксови фитинги (пресова сглобка с О пръстени)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 12:50 от Ivo.NovDom.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 14:35:31
PEX -а си е много хубав материал,ама ако пускаш изцяло нова инсталация.Ако сменяш стара,където каналите вече са ти очертани за метални или полиетиленови тръби с 1050 фитинга,разклоненя и т.н.,освен,че ще видиш бая зор с PEX-a,ще му загубиш всичките предимства.Избягването на многото връзки е основния начин,по който се намалява шума от инсталацията.PEX тръбата ако трябва да я режеш през 30 сантиметра...остави тая работа...няма смисъл.Губи се предимството на материала.

Голям негатив на PEX-a -понеже е тънък и с алуминиева вложка вътре,прави неочвешки конденз на студената вода.У нас имам едни изводи от около метър,правени с PEX-няма оправяне тоя конденз.Лятото така кондензира,че на съседа отдолу му беше избило петно на тавана.Това е само от конденз,нищо не тече и не изпуска.Изолацията реши проблема частично,ма пак си е влага там.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 15:32:22
avatar
Относно монтажа - наистина чакълът под дренажната тръба трябва да е повече, много зависи от пропускливостта на почвата, но колкото по-дебел е дренажният слой под тръбата, токова по-добре, стигал съм и до 3 метра копаейки в гадна и мазна глина.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 17:53:09
Пускам снимка на PE-Xa тръби. Алуминиева вложка НЯМА. За да не се получава конденз се слага ТИ на тръбите. Салвадоре, цялото е еднороден материал - ПЕ, отгоре има защитен слой против дифузия на газове и тва е. Питейната вода е в синьо, жълто е за газ-та, червено обикновенно е отоплителна инсталация.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 18:13:55
Чудесни са тез тръби, но не бива да се излагат на въздух и директна слънчева светлина (като всеки полиетилен, между другото).
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 20:30:10
Не толко слънцето е проблема. ПП тръбите нямат защитен слой против дифузия на кислород. Който прониква във инсталацията и...уреди като бойлерите например корозират в пъти по-бързо. Многослойните тръби (пе-ал-пе, дето Салвадор има такава) с алумниева вложка, ако алуминия не е плътен, кислорода пак минава...алуминия го слагат за да поема топлинните разширения и да са по-устойчиви на температури и пригодими за ОИ. PEX тръбите са по-новото и по-доброто, по-лесно се работят, гъвкави са, вместо да се заваряват колена, просто тръбата се огъва (даже не се ползват и пружини за огъване)
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 20:38:55
Quote
asseteng
[www.techno-plast.net]

Това са производителите , последните пет къщи които завърших са с тях.
След като се запознае с инструкциите - монтажа и пуска в експлоатация са по силите на всеки строител.
Ако имаш въпроси - питай .

Благодаря за фирмата, която ми препоръчахте.
Цената е доста атрактивна. Харесва ми smiling smiley
Изработе ни са от политилен, безшевни са.
Но имам няколко въпроса към вас от личен опит.
Дали от шапките, които са поставени накрая на дренажната система и са над терена с 20см. ще се отделят някакви миризми? Това е няй-голямото ми притеснение.
Препоръчителните 5м. от прозорците на къщата важни ли са?
Там където имам възможност да я поставя е прекалено близо да самата къща и много се притеснявам от евентуални неприятни миризми.
От колко време ползвате тази система? Какви са впечатленията ви? Появяват ли се някакви миризми?

ПП монтажа на тази станция/система се извършва и организира от инвеститора под наблюдение и наставления на компетентен човек от фирмата.

Това е за сега Благодря ви най-сърдечно.



Ще помоля хората, които следят тази тема да изкажат своето мнение!!!!! Благодаря !!!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 22:19:50
angijulay, не съм чувал в бг да има предприятие за ротационно леене на ПЕ, ама щом са ти казали ОК.
Ами потърси връзка с asseteng, човека е с опит, ще ти каже има ли смрад няма ли? Дали ще имаш място в двора? Обади му се, попитай го колко ще ти струва за да ти я монтира...така се прави. winking smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 22:36:10
Благодаря ти Иво много си милsmiling smiley

Така и направих.



ТЪРСЯ.............asseteng ...................АЛО АЛОООООООООООО smiling smiley



п.с. Иво ти кажи за самонивелиращата замазка smiling smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
12-02-2010 - 12:24:29
Благодаря за отговорите към мен.*beer*
Да си преговоря - PEX без Al е добрия вариант на днешен ден!?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход