Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 10:24:09
Quote
Ivo.NovDom
Фло, химията ти е страст - на мен определено не. Точно заради дифузията на газове тръбите от ПП не са за предпочитане, оказва се че задържат и бактерии. Затова не са удачни за питейни инсталации.

:]Да бе, и аз съм почитател на поцинкованите тръби,особено сутрин,като си препил може да лочиш направо от крана за цинкови йони! Доказано е ,че алкохола се разгражда от един ензим наречен алкохолдехидрогеназа,който пък за да се произвежда в организма му трябва цинк!
Трябва да знаеш,че водопроводите за питейна вода ги правят от пропилен ,а не от етилен !
Като и да е -отивам на чешмата!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 10:46:39
avatar
[www.techno-plast.net]

Това са производителите , последните пет къщи които завърших са с тях.
След като се запознае с инструкциите - монтажа и пуска в експлоатация са по силите на всеки строител.
Ако имаш въпроси - питай .
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 10:49:35
avatar
Quote
фло
Трябва да знаеш,че водопроводите за питейна вода ги правят от пропилен ,а не от етилен !
Като и да е -отивам на чешмата!
Полипропилена е за сградни инсталации, а за извънсградни е полиетилен! smoking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 11:24:35
Николов *ok*, само да допълня, че и в сградите не е редно да се слага, след поцинкованите тръби, веднага идва ред на ПП по долно качество. Един колега казва за ПП:
"Направил си къща на баровец с инсталация на бедняк" - за мое съжаление и моята инсталация е с ПП, ама където можах смених с медни тръби winking smiley ... ако се питате дали не е отровно, НЕ не е! Медтта няма (практически нулево) топлинни разширения и е супер и за ОИ и за БТВ.
Инсталация от тръби от рафинирана мед е класика, но не и в БГ. Тук няма да станат класика никога.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 11:26:52
Quote
n.nikoloff

Полипропилена е за сградни инсталации, а за извънсградни е полиетилен! smoking smiley

Да ,не ми се влизаше в подробности! Тезата ми е,че за пречиствателна станция е по-добър този материал ,който е по-устойчив на миграция на вещества! Обикновено такъв материал е познат като пластмаса предназначена за досег с храни или както някой и викат хранителна пластмаса за по-кратко.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 11:33:34
Quote
фло
Трябва да знаеш,че водопроводите за питейна вода ги правят от пропилен ,а не от етилен !

Фло, горещо препоръчвам на всички да си направят ВиК не с ПолиПропилен, а с тръби от Омрежен Полиетилен - така наречените PEX тръби - по непопулярни са щото не могат да се лепят с машинка за лепене от 10 кинта, но никак не означава, че са с по лоши показатели от ПП. от

Фло, да те питам, откъде да си намеря водосъдържател за питейна вода или бидон за зеле от ПП, много го хвалиш тоа материал тц тц тц :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 11:47 от Ivo.NovDom.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 12:04:06
avatar
Абе аз нещо напоследък съм фен на новата (нова за БГ) система на Вавин -




______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 12:09:40
Quote
asseteng
[www.techno-plast.net]

Това са производителите , последните пет къщи които завърших са с тях.
След като се запознае с инструкциите - монтажа и пуска в експлоатация са по силите на всеки строител.
Ако имаш въпроси - питай .

asseteng, разгледах линка - тая системка е идеална за хора които нямат канализация - Браво.



Прочетох им начина на монтаж - абе, под тръбите според мен трябва по дебел пласт чакъл - иначе при дъжд те ще дренират двора и ще връщат обратно вода - щом може да питаме, сподели опита си от монтажите. Екстра е системката само дето човек няма да може сам да си я копне в двора ами требе да вика истински строител. winking smiley
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 12:21:02
Привет,
Има ли шанс да стигнете до консенсус за материалите - за пречиствателната, пък и за питейната.
Ако и ранглиста спретнете - ще черпя, че ме омаяхте.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 12:32:23
Поливането е с помпа.Не трябва кой знае колко голям дебит,а и тя се включва периодично.Ако няма междинно третиране между станцията и поливната система с UV лампа,всичко трябва да е под земята и водата да не излиза на повърхноста.Не е чак толкова чиста и това си е част от стандарта за изгрждане-водата да не влиза в допир с хора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход