Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти

Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
09-02-2010 - 17:10:13
Здравейте!!!!

Моля дайте съвети относно пречиствателните станции, които се предлагат в България?
Някой слагал ли е пречиствателна станция от фирма " БИОТЕХ" ? Какви са ви впечатленията от тази фирма?
Ако искате предложете ми някоя от която имате личен опит!!!!

Благодаря предварително !!!!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
09-02-2010 - 18:12:32
Пробвайте с търсачката-има доста писано по темата!

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
09-02-2010 - 18:38:58
Четох но инфото не ми беше достатъчно.
Пък и питам за конкретна фирма .......

Много разчитам на този форум.
10-02-2010 - 02:35:42
Абсолютно всичките работят на един и същ принцип.От там нататък...къде ще е разликата...кой какви контейнери използва или какви са компресочетата за аераторите...Но тук е БГ...пластмаса не произвеждаме,а в цената на компресорите не можем да се мерим с китайците.Всичко е внос.Прави се от 100% вносни амтериали на 100% вносни машини.
От там нататък разликата е в цените и кой колко коплексна услуга предлага.Най-евтините предполагам ще искат готова изкопана дупка и няма да ти съдействат за узаконяването на станцията.Най-скъпите би трябвало да могат да ти направят станция с всичко необходимо,започвайки от гола поляна.

Естествено...с уговорката "би трябвало"...защото чудесата на българския бизнес модел край нямат.Със сигурност ще налетиш и на такива,които ще ти стоварят в двора един контейнер за станция и ще си бият камшиците в неизвестна посока без да правят каквото и да е друго.
10-02-2010 - 10:44:43
Салвадоре, човека помоли за мнение от хора с личен опит - това дето си написал от личен опит ли го казваш?

Една от основните разлики е в материала от който са направени станцииките - масово са от ПП със заварени плоскости.
Има само една фирма в Eвропа която лее контейнерите си безшевно от материал, като на тръбите за уличната ВиК мрежа - HDPE

Когато избирах станция за себе си попаднах и на БИОТЕХ, само като видях че са от ПП, дори не се поинтересувах нито как работят нито колко струват. ;)

1. За да няма проблем със узаконяването станциите трябва да са придружени от сертификат за качество, издаден от съответната изпитвателна раборатория (може и да не е българска) и декларация за съответствие.
11-02-2010 - 00:05:17
Ivo.NovDom
Салвадоре, човека помоли за мнение от хора с личен опит - това дето си написал от личен опит ли го казваш?

Една от основните разлики е в материала от който са направени станцииките - масово са от ПП със заварени плоскости.
Има само една фирма в Eвропа която лее контейнерите си безшевно от материал, като на тръбите за уличната ВиК мрежа - HDPE

Когато избирах станция за себе си попаднах и на БИОТЕХ, само като видях че са от ПП, дори не се поинтересувах нито как работят нито колко струват. ;)

1. За да няма проблем със узаконяването станциите трябва да са придружени от сертификат за качество, издаден от съответната изпитвателна раборатория (може и да не е българска) и декларация за съответствие.

Повечето фирми които внасят или изработват пречиствателни станции са от ПП матерял. Това е което забелязах.
Кажете вие каква сложихте на коя фирма ???
11-02-2010 - 00:23:57
Иво*ok**ok**ok*
Салвадор понякога ги говори наизуст и както му казваме ние в Бг е на всяко гърне мерудия,но в това няма нищо лошо,ако е в темата на кръчмарите и общите раздувки-вицове,кой къде бил,с кого се е бил и с кого щял да се бие....ок,но когато човек търси конкретен съвет тук,нека се намесват хора,които знаят какво съветват Човека,а не само да си чешат езиците като повечето нет-плъхове тук,а и не само тук.Не искам да те обиждам Сали,уважавам мненията ти,но пръскаш повече от необходимото!
Ако,всеки върши това,което може и разбира,НЯМА да сме на това дередже!!!
Дано,някой даде ценен съвет на Ангиджулай и да прецени какво да купи!Мен също ме интерисува тази тема,но все още не ми е опряла....
Имаше някъде тук в този форум добро развитие на тази тема,но не мога да я открия?!
11-02-2010 - 00:34:06
Не ми стана ясно с какво точно не сте съгласни,ама карай...
11-02-2010 - 00:53:36
angijulay

Повечето фирми които внасят или изработват пречиствателни станции са от ПП матерял. Това е което забелязах.
Кажете вие каква сложихте на коя фирма ???

ПП или полипропилена се счита по-устойчив на агресивно хим.въздействие от полиетилена(HDPE)полиетилен с висока плътност ,правен с ниско налягане и ПП е по-подходящ от него за биотиката,вкл. опаковки за храна и затова повечето био-реактори/пречиствателна станция/са от ПП. Вече не се използва РЕ за опаковки на напитки например ,заменен е от полиетилентерефталат/РЕТ/ ,което определено е различен материал.
Основния критерии за избор на материала е химичната устойчивост,заради тъй-наречената степен на миграция на веществата в пластмасата. При биореактора се отделят много разпадни продукти,някой от които достатъчно агресивни да навлязат в пластмасата и при концентриране да дадат неблагоприятен ход на реакциите извършвани от организмите.

Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 01:28 от фло.
11-02-2010 - 09:58:15
Фло, химията ти е страст - на мен определено не. Точно заради дифузията на газове тръбите от ПП не са за предпочитане, оказва се че задържат и бактерии. Затова не са удачни за питейни инсталации. Свойствата на ХДПЕ позволяват да се полагат улични водопроводи за питейна вода, като тръбите не изискват оформянето на легла от пясък. В Европа даже и за мръсните канали не ползват ПВЦ а ХДПЕ. Защото ПВЦ при пожар е много токсично...
Това точно не ме е интересувало при избора ми на материал - по скоро отдавам значение на еластичността и здравината на ХДПЕ, както и че стареенето на ПП е доста по бързо от това на HDPE. Та мойта логика, според характеристиките, беше че след 10-15 години да не ми се разруши ПП станция. Може и да издържи, нямам представа, намам такава. Отделно не ми се искаше още при монтажа да стане някоя беля - заложих на по-здравия материал. И честно казано с тия тънки тръбички и малки преградки, не ми изглежда надеждна.

Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 10:02 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход