Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
17-05-2013 - 19:27:31
Май наистина няма кой да ги сертифицира. Но протоколи от измервания на техни обекти, спокойно биха могли да имат.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
17-05-2013 - 21:05:42
Аз пак моля за съвет! Още се чудя каква станция да избера, но момента назря и чука на вратата. Трябва да избера до седмица. Отказах се от чешките Био Клийнър, поради високата цена. Колебая се между тия на Биотех, Биотал или Юнит Комфорт. Моля ако някой ползва някоя от горепосочените да изкаже някакво мнение!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
19-05-2013 - 23:43:41
Няма да ти излезе по-евтино заради консумативите, честото помпане и ядовете дето ще береш после !!! По-евтиното като правило , после излиза по-скъпо.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
21-05-2013 - 21:16:31
Quote
kalinelo
Аз пак моля за съвет! Още се чудя каква станция да избера, но момента назря и чука на вратата. Трябва да избера до седмица. Отказах се от чешките Био Клийнър, поради високата цена. Колебая се между тия на Биотех, Биотал или Юнит Комфорт. Моля ако някой ползва някоя от горепосочените да изкаже някакво мнение!

Колега, аз бях на същият хал, но стана така че реших проблемът си кардинално с изграждане ВиК на частни начала. Ако има и най-малка възможност това е най-доброто решение. Вероятно при вас няма такова. Скромният ми съвет е да вземете най-еФтината инсатлация. Но най-важното нещо което трябва да решите къде ще заустите инсталацията? Ако сте до гора/ ливада няма проблем. Но ако сте заобиколен от комшии ще възникне голям проблем.

Желая ви успех!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
22-05-2013 - 17:45:20
Колега какво имаш в предвид под "ВиК на частни начала." ? ВиК мрежата ок , но къде изливаш водите в крайна сметка >?
варианта с мрежа до най-близкото/дере е ясен от законова гледна точка.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
24-05-2013 - 13:23:10
Да пуснеш канала из деретата и рекичките е престъпно и гнусно деяние. Аз се включих към съществуващата градска ВиК мрежа. Струваше ми колкото цената на така наречените пречиствателни станции.

Честит празник на всинца!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
24-05-2013 - 15:39:50
Да но при теб има такава мрежа. Въпросът е какво правим ако няма.И тук вече вариантите не са много.А съм виждал всякакви варианти. Включително това, вече пречистените води от станцията, да се събират в отделен резервоар, който след това на свой ред се изпомпва в цистерна-от тези селскостопанските, на ремарке дето са. Като се напълни, ремаркето се закача на трактора и ...пак отива в реката или някъде из близките поляни.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
25-05-2013 - 02:19:41
Разбирам Салвадор, но преди да се захванеш да строиш трябва да си направиш добре сметките и ако няма къде да включиш отпадните води няма да строиш. В рекичката дето минава през Банкя лайна плуват. Това е като на цигането: "чиче дай ми балтон за копчето..."

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
25-05-2013 - 06:26:58
Ние се отказахме след като говорихме с гл. архитект на районна разбрахме, че с такава инсталация няма начин да получим акт 16. Още повече питахме две фирми, които търгуват с такива станции дали могат да ни съдействат за узаконяването им първоначално твърдяха, че всичко е ок и няма да има никакъв проблем, но когато въпросите се увеличиха и отговорите станаха общи и самите те дадоха заето. В крайна сметка за мен си е чиста набутвация цялата история, по-добре септична или изгребна яма.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
25-05-2013 - 09:55:30
Ами няма как да узакониш като пречиствателна станция нещо, което всъщност не е пречиствателна станция и няма документи, че е такова. Затова хората предупреждават да се гледат документи и сертификати когато се купува такова съоръжение. То ще става и по-строго. Но иначе да се твърди, че е по-добре да се строи с изгребна яма или септична е несериозно. Просто трябва да се прави разлика между истинска пречиствателна станция и ментетата, които се предлагат масово на цена на обикновен резервоар.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход