Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
15-07-2012 - 11:47:08
Българска не купувай ! По- добре си я направи сам, може и по-добре да се справиш. Да си чул Бате Бойко да строи пречиствателна станция по българска технология ? Просто такава няма! Де да имаше.....отдавна да сме си решили тези проблеми.
Опитват се да лъжат, че ги произвеждат по нечий патент, но не се лови на такива приказки. Никой не е луд да си дава патента - нито немците, нито чехите, нито англичаните. От вносните има някои с по-стари технологии, които са по-евтини. Добавят им се разни бактерии, но все пак са пречиствателни станции, ако ме разбирашwinking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-07-15 11:50 от GIGANTA.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
17-07-2012 - 04:35:12
Mдаааа... Ами аз си мислех че нашите може да са копирали не само устройството а и технилигията....
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-12-2012 - 22:41:04
http://www.abt-bg.com/page.php?info_id=14 пречистване на източници на отпадъчни води от – фамилни къщи, вили

http://www.clareco.com/products.html пречиствателни станции за битови отпадъчни води от 2 до 40

http://www.sae.bg/solutions/products/wwtp/ пречистване на източници на отпадъчни води от – фамилни къщи, вили, вилни селища, малки предприятия и др.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-12-2012 - 22:44:03
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-14 22:45 от webtoolz.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
16-04-2013 - 11:49:52
След толкова много коментари направо ме заболя главата smiling smiley. Въртя се в един затворен кръг. Предстои ми избор на пречиствателно съоръжение. Имам еднофамилна къща. Имам няколко оферти, 2 от които доста скъпички и са от порядъка на около 4000 евро, и оферта за БГ пречиствателна станция за около 4000 лв. Ще помоля колегата Фло или някой, който си е монтирал ПС да сподели мнение за избора ми.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
16-04-2013 - 18:36:36
Quote
kalinelo
След толкова много коментари направо ме заболя главата smiling smiley. Въртя се в един затворен кръг. Предстои ми избор на пречиствателно съоръжение. Имам еднофамилна къща. Имам няколко оферти, 2 от които доста скъпички и са от порядъка на около 4000 евро, и оферта за БГ пречиствателна станция за около 4000 лв. Ще помоля колегата Фло или някой, който си е монтирал ПС да сподели мнение за избора ми.
Малко е информацията,споменаваш само 2 цени ,за да коментирам. В тоя форум колегата bulhomes си направи сам пречиствателна станция за около 400 лв.ми се струва,Питай го на лични съобщения дали има впечатления от работата и за споделяне! Това по-долу е схемата на станцията му:





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-16 18:49 от фло.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
14-05-2013 - 11:13:02
много ми е интересно какво толкова предлагат чешките на biocleaner, че са на двойна цена.
За сравнение параметрите на biotech са почти 1:1 с чешките.

Интересна е и надценката която правят от родното представителсво smiling smiley
Пример с BC4 и цени в http://www.cisticky-vod.cz/Cistirny-odpadnich-vod/

BC4 Optima - 45.954 Kč* = 3477 лв.
BC4 Comfort - 61.548 Kč* = 4657 лв

** All prices include VAT

Цени в [hg-sons.com]

BC4 Optima - 3720 euro = 7254 лв.
BC4 Comfort - 3960 euro = 7722 лв

Разликата е 3000 лв + smiling smiley

Някой навит ли е да си напълним един камион с ПС от Чехия ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-14 13:11 от timon_tg.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
16-05-2013 - 19:25:04
Aз съм доста навит да си купя станцията направо от Чехия. Определено не бих дал сума от такъв порядък(7000-9000лв).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-05-16 19:28 от kalinelo.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
17-05-2013 - 11:19:22
Много ми е странно като се заговори за "технология" при най-простите битови станции.
При промишлените го има тоя момент, наистина.
Имате нормативно определени показатели за максималните стойности на определени вещества във водите. Която и да е станция или ги изпълнява, или не ги изпълнява.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
17-05-2013 - 17:16:28
при българските производители явно този момент липсва..или не си дават много зор да се сертифицират, тъй като няма кой да ги "гони". При положение че 99% са още със попивни септични ями, на кого му дреме че водата от пречиствателната станция ще има 20-30% отклонение от нормите?
Няколко фирми вече ми казаха, че сертификат за съответсвие на пречистване в БГ няма как да се издаде, защото няма така агенция за сертифициране. Ако забележите по разните сайтове всички приложени сертификато от подобен род са от чуждестранни огранизации. Не знам какво ги показват изобщо (не преведени). Баба ми на село на дали ще ги разбере, а едва ли да се аргументира пред общината или басейнова дирекция какво представя.
Да се тупаш в гърдите колко ти е добър продуктът и да не можеш да покажеш едно доказателство (сертификат ) за това е направо смешно !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход