Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
23-07-2010 - 15:34:49
Здравейте,
сега видях, че търсите пречиствателна станция за еднофамилна къща. Фирмата, която Ви препоръчвам, предлага пълен инженеринг на пречиствателни станции за битови отпадни води в три групи: малки - за 4, 8, 12 и 15 екв. жители, средни: от 20 до 150 екв. жители и големи – за селища без ограничение в броя на екв. жители. Ниски експлоатационни разходи, компютърно управление и висока надеждност. Подходящи са за еднофамилни жилища, хотели, малки (затворен тип) и големи селища. В комбинация с мазнинозадържатели и каломаслоуловители могат да се използват за пречистване на води от мандри, колбасарници, автомивки, сервизи и бензиностанции. Гаранция 2 години и следгаранционно обслужване. Предлагат и системи за запазване и използване на дъждовни и пречистени води – управление на води.
За повече информация: инж. Еким Бойчинов 0888 634579, e-mail: e.boy@mail.bg
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
25-07-2010 - 14:13:00
*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-25 14:20 от GIGANTA.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
25-07-2010 - 19:40:49
Четеш ли, Гиганте?
Поздрави,
Барабата
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
03-08-2010 - 18:19:57
Имам един проблем. Тръбата от вилата до пречиствателната станция е около 40 - 50 метра с малка денивилация. Притеснявам се от евентуално задръстване на тръбата заради малкия дебит, който ще минава по нея. Не е ли по-добре да вкарам и улуците (или поне полвината) за да не се дръсти. Толкова ли много ще пречи многото дъждовна вода на работата на пречиствателната станция?
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
04-08-2010 - 08:48:07
А при проливен дъжд като започне да връща?

Сам знаеш по главната улица в нашият скъп град, тъй като канализацията върви високо, какво се получава. Не си ли виждал да идва пожарната да изпомпва вода от мазето на съседите ти?!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
04-08-2010 - 17:09:55
И канализация и мазе нямам. На сегашната вила всички улуци са в септичната (засега) яма и не е имало проблеми. За да се вдигне нивото до първата баня трябва да залее и къщата, така че връщане не ме притеснява. Не съм в час дали многото дъждовна вода пречи на работата на пречиствателното съоръжение.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
04-08-2010 - 18:12:52
Quote
bulhomes
И канализация и мазе нямам. На сегашната вила всички улуци са в септичната (засега) яма и не е имало проблеми. За да се вдигне нивото до първата баня трябва да залее и къщата, така че връщане не ме притеснява. Не съм в час дали многото дъждовна вода пречи на работата на пречиствателното съоръжение.
На мен ми се струва,че ако съоръжението е от три последователни съда,многото вода няма да е проблем,ако обаче е от един съд с три секции вътре всичко става мешаница от многото вода и излиза през изпускателния канал на двора като от шейкър.Затова тези дето са от един съд са със строго ограничени параметри ,като брой ползватели в къщата ,дневен разход на вода и т.н.Това донякъде важи и за останалите, но те все пак имат запасен обем и последователност на потока!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
04-08-2010 - 18:48:39
Ами засега съм се насочил към тези на Николофф
nx1
*beer*Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
04-08-2010 - 19:09:06
Мога да Ви препоръчам, [www.techno-plast.net]. по мнение на колега конструктор, които е ползвал реално тази фирма. Майката на въпросня колега е дългогодишен ВиК проектант, монтира ха си на вилата това съоръжение. Характерно за фирмата е че предлага този продукт на уникално съотношение цена-качество. И аз лично бих ги ползвал някой ден, ако все още държат добри позиции. *beer* и успех!
m17
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
09-08-2010 - 11:54:35
Имам една идея и мисля че тази тема е правилната за компетентно мнение.

В еднофамилна къща - 2 етажа, две бани с тоалетна и една кухня планирам да изградя двойна канализациона инсталация - едната за фекални води от тоалетната, втората за мивките и подовия сифон на баните. Идеята ми е тоалетните да отиват към градската канализация а водата от мивките да събирам в голям съд закопан на двора. После от тази вода планирам да си поливам градината и евентуално да направя евтин хидрофор за промиване на тоалетните казанчета.
Основната ми цел е да мога да поливам градината си без да се притеснявам колко вода ползвам от водопровода. Къщата е в сух климат, безводен район и поливането на градина си е проблем.
Притесняват ме обаче следните моменти:

1. Отходната вода от мивките и банята не съдържа фекалии но все пак съдържа органични компоненти + перилни препарати. Т.е ще се появи някакъв процес на гниене все пак. Така че може би ми трябва някаква съвсем елементарна пречиствателна станция всъщност ?. Или може би тези дрожди на таблетки ако пускам от време на време ще е достатъчно ?

2. Дали тази вода ще става за поливане и промиване на тоалетни казанчета без да мирише или да е опасна ?.

3. Ако единствено двете тоалетни останат свързани към градката канализация, дали водата ще е достатъчна да разтвори и отнесе фекалиите от тях ?. Притеснява ме да не почнат често да се задръстват тръбите им ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход