Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видео наблюдение.

Публикувано от markk 
Re: Видео наблюдение.
26-01-2010 - 03:50:22
avatar
Ivel ви казва най-умно, в днешно време в кутийка колкото запалка може да има работещ Linux.

Освен това няколко IP камери и рутер могат да се захранват от батерия като за лаптоп сигурно час-два или повече.

Ето пример за водоустойчива IP камера с 40 инфрачервени диода за осветяване през нощта, която сама по себе си е все едно компютър с уеб сървър и всичко това за 125 лева, доставката от Китай до България е безплатна:

IP Wired 300K CMOS Waterproof Camera with 40-LED IR Night Vision $91.54

Рутер може да се ползва всякакъв, ако е примерно ADSL от БТК е безплатен, има 4 входа. После вече всеки си избира само ще гледа ли или ще си го записва където му е удобно.

Значи за целта трябва:
На 1 място (например в къщата):
- телефонна връзка
- електричество
- рутер и абонамент за да речем BTK ADSL
От тук излизат N на брой мрежови кабели + 12v до всяка камерка навън.

И ако е за охрана не ползвайте безжични, защото например в горния китайски сайт има детектори за WiFi за 10 лева и заглушители за 35 лева и така няма да има охрана.
Re: Видео наблюдение.
22-07-2010 - 13:57:01
Преди време се опитах за моя магазин да си изградя система за видеонаблюдение но неможах да направя така, че нещата да се сработят. Един приятел ми препоръча да се обърна към фирма за видеонаблюдение NRJsoft. Справяли се много добре, а и цени за видеонаблюдение били добре - както за окабеляване така и самите камери за видеонаблюдение.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-22 13:59 от SvetlinKaramanski.
Re: Видео наблюдение.
09-03-2015 - 22:01:59
Здравейте, имам нужда от помощ. Родителите ми живеят на село, всяка вечер нещо изчезва от двора. Решиха да си сложат 1 или 2 видеокаамери, та се чудим дали да извикаме фирма за да ни ги монтират или можеме и сами да се оправим. От къде ще ми бъде най-изгодно да си купя всичко необходимо и от какво точно ще имам нужда? Предварително благодаря за помощта.
Re: Видео наблюдение.
10-03-2015 - 08:04:29
Здравей колега, въпроса с видео камерите не е толкова прост. Основната конфигурация е камери + записващо устройство. И оттам проблемите. В 99% от случаите хората гледат нещо евтино, и в крайна сметка получават това, за което са платили. А то е следното-с евтини камери и зап. устройство получавате информация за деня и часа на извършеното деяние, както и СИЛУЕТА на извършителите(освен ако не са много близко до камерите). Ако смятате, че това е ОК за вас, няма значение каква техника ще вземете.
За да имате обаче наистина полезна система, трябва да инвестирате малко повече. На първо място ви трябва надежден интернет, за да можете дистанционно да ги гледате и записвате. Решението ви е или с IP-амери, не по-малки от 2 МР, или цифрови камери с цифрово записващо устройство (за предпочитане е това).
Една такава конфигурация би ви излязла около 150Е за 1 камера и 150Е за записващо устройство. Адаптори по 8Е/бр. и кабел.
Така вече бихте могли и да разпознаете извършителите до 20 м от камерите, денем и нощем.
Надявам се да съм бил полезен.
Re: Видео наблюдение.
10-03-2015 - 16:23:57
Точно такъв отговор очаквах да получа, знам, че въпроса ми е прост, но какъв въпрос може да се очаква от човек, който грам не е комрпитентен в тази област?! Мерси много за мнението. Ако може да ми напишите марките и моделите, които би ми свършили добра работа?
Re: Видео наблюдение.
11-03-2015 - 20:32:37
Кажете откъде сте, мога да ви дам оферта и вие да си решавате.
Re: Видео наблюдение.
12-03-2015 - 13:43:56
avatar
Здравейте, ако може и на мен да ми дадете оферта, по принцип живея в София, но за сега не съм вкъщи. Обмислям да сложа 1 IP камера за нощно наблюдение до 7 метра.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2015-03-12 14:11 от stanislava74.
Re: Видео наблюдение.
12-03-2015 - 20:40:29
Една що-годе сносна IP-камера е около 150Е. Оттам нататък е монтаж и окабеляване според мястото.
Re: Видео наблюдение.
16-03-2015 - 16:08:11
avatar
Не мисля, че е подходяща офертата за мен, 150Е е малко над моя бюджет. Аз си поръчах 1 IP камера за нощно ноблюдение до 20м и DVR устройство от [videonabliudenie.eu] и ми излезе общо около 150Е, възможно да не е най-високото качество, но поне цената е тази, на която съм разчитала, та и с мажа ми мислим да пробвами да я установиме сами. Вече ако не ни се получи, ще се обърнем към специалист.
Re: Видео наблюдение.
17-03-2015 - 07:29:58
Аз ви казах, че около 150Е струва професионална камера, която върши работа. Ширпотреба не влиза в моите виждания. Но щом сте преценили, че това ви върши работа, ОК.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход