Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 02:42:36
Quote
4ovek
Големи глупости. Разлика в цената между монолитните и сглобяемите къщи в България няма - има разлика в цената на уникална къща и направена по типов проект. И монолитната къща може да се направи с достатъчно добра изолация и въобще горното писание е глупости на тръкалета.
Човек, можеш ли да разнищиш малко горното твърдение. Кое предполага цената да е еднаква за двата вида къщи? Това малко ми звучи като- цената на колите е 20000 лева!
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 02:47:59
Салвадоре,
като не можеш да ни свикнИш на проблемите Де се вреш бе приятелю?Що се мъчиш и ти покрай нас горките,с нашите си български проблеми?
Изключително съм изнервен....ша ма извините....winking smiley,но от всякакви нескопосани Имигрантчета-КАФА!!!Как един от Вас,имигрантчета,като видяхте какво е там,не дойдохте тук и да ни научите бе мамка му???Защо не пишете в един Х-американски форум,простотиите,които ви ги ражда мозъка на родна земя или в роден форум???
Научете ни на нещо истинско,вземете ни парите,научете ни как да си правим евтини и истински американски къщи.....ами само философствате и освен ремонт на кинеФа от бащиния апартамент нищо друго не сте свършили!!!???
Има една стааааара БГ-етовска/както казва един ерудиран иМИГРАНТ/поговорка-на всяко гърне мерудия!
След тези приказки се казва НАЗДРАВЕclap:
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 02:49:06
4овек *ok**ok**ok*
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 04:54:54
avatar
Quote
salvador
...не мога да ви свикна на терминологията при дървените къщи...не знаете американската,пък аз не знам българската...

На кое казвате "ребра"...на това ли?

Не бре на това му се викат ребра.http://picasaweb.google.com/tortko/Kashta#5426050792476468162 И айде да не се палим на това кой какво показал. Човека питаше нещо и сичко отиде на коня в карбуратора.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 08:37:59
avatar
Quote
salvador
...не мога да ви свикна на терминологията при дървените къщи...не знаете американската,пък аз не знам българската...

На кое казвате "ребра"...на това ли?

Ребра=талпи.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 08:52:50
НЕ те разбирам какво трябва да разнищвам. Цената на основите е една и съща, и в двата случая основите се правят на една и съща минимална дълбочина. Да приемем , че къщата е двуетажна - масово при монолитните къщи покрива е дървен - значи и покрива е със същата цена. Инсталациите също са на една и съща цена. Плочки, боядисване, настилки, дограма, вътрешни врати -на същата цена. И къде е разликата - в единия случай гредоред и дървена конструкция за стените в другия плоча и тухлени стени.
Разликата е несъществена и не е проблем да се направи масивна къща по ТИПОВ проект на цената на дървена къща по ТИПОВ проект.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 09:29:46
Питах нещо съвсем просто,ама добре,че е nikoloff да отговори.Просто на снимката горе се виждат едни елементи,чието име е "I-joist" и реших,че тях имате предвид под "ребра".
От емигранти и емиграция слабо разбирам...така,че въпроси и оплаквания в тая област-не към мен.

Защо се ползват правоъгълни,а не квадратни греди...Квадратните обикновено се ползват в една конструкция,наречена "baloon framing".Гредите започват от основата и свършват на тавана.Старо е,почти не се ползва.Всъщност ако намерите от някъде чертежи на конструкцията на някоя къща от началото н миналия век,вероятно тя ще е изпълнена именно така.Другото е "platform framing".Има едно голямо предимство-не ви трябват 6-метрови талпи от хубава дървесина.Позволява влагането на много по-ниско качество материал,без да се загубят качествата на конструкцията.Дори се водят по-добри при земетресение,ако напречното укрепване е изпълнено както трябва.Там дори на ъглите може да нямате квадратни греди.Строи се по-лесно и позволява компромиси с качеството на материала.Заради което е и най-широко разпространеният вид скелетна конструкция.
Същото като със слепените греди и всякакви видове техническа дървесина...къде се ползва...ми където естественото дърво не ви дава това,което ви е нужно...било като качество,било като цена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-13 09:32 от salvador.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 09:42:55
avatar
Нека направим някои уточнения в терминологията, за да не се бъркаме...

Като материали се ползват греди и талпи и по-малко двойно-Т трегери (I-joists)
Като строителни елементи вече нещата се обръщат - гредите се ползват като колони и ... греди.... Както виждате имаме дублиране на термините - греда като материал и греда като строителен детайл имат различни значения.
Талпите се ползват и във вертикална конструкция и в хоризонтална и в покривна. За хоризонталната често полваме "гредоред", което до голяма степен е вярно, но не описва на 100% нещата. Защото се ползват и греди и талпи или двойно-Т трегери.
За покривната конструкция пък има изобилие на термини които много често ме объркват и мене. Да не забравяме, че поради факта, че тази технология не е масова и не е от векове - нямаме си термини и често се бъркаме. Затова или да приспособяваме чужди или да си дефинираме наши. Гледам, че термина "дървено-скелетна къща" започна да придобива гражданственост и хората започнаха да го полват по предназначение. Трябва да поработим и върху дуги термини.... (Къде е тая Асоциация на производителите на сглобяемите къщи и каква е въобще функцията й??????? Ще взема да учредя аз една асоциация, която поне няма да е мъртва, ама пак ще я направим българска работата...)

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 13:19:48
Quote
4ovek
НЕ те разбирам какво трябва да разнищвам. Цената на основите е една и съща, и в двата случая основите се правят на една и съща минимална дълбочина. Да приемем , че къщата е двуетажна - масово при монолитните къщи покрива е дървен - значи и покрива е със същата цена. Инсталациите също са на една и съща цена. Плочки, боядисване, настилки, дограма, вътрешни врати -на същата цена. И къде е разликата - в единия случай гредоред и дървена конструкция за стените в другия плоча и тухлени стени.
Разликата е несъществена и не е проблем да се направи масивна къща по ТИПОВ проект на цената на дървена къща по ТИПОВ проект.

*stop*
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
13-01-2010 - 16:00:51
avatar




Много дървения много нещо.

Ни копува ни продава
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход