Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се смятат ферми?

Публикувано от bulhomes 
Re: Как се смятат ферми?
08-10-2009 - 01:14:49
Шегувам се естествено. Никога няма да давам акъл за нещо, в което не съм сигурен. Ама за майтап да се направиш на важен - става. И аз съм завършил таман преди 13 години и затова не се качвам и до тавана да търся тефтерите - даже не си спомням по съпромат ли е било, по механика ли.... Да не ти казвам, че май се чудя дали не се учеше още в механотехникума това...
Abu
Re: Как се смятат ферми?
08-10-2009 - 01:39:14
Ако преди 13 години си завършил вишу, значи по Физика си го учил някъде 10-и клас това за силите и стрелкичките...

За акъл - напълно прав си, но понякога необремененият ум дава по-добри идеи от специализирания. Така че не е невъзможно поради неопитност или незнание да предложиш решение, възприемано от разбирачите като абсурдно, а всъщност гениално.

ПП Колкото искаш примери в подкрепа на горното има в книжката "Кратка история на почти всичко" от Бил Брайсън - препоръчваше я някакъв блогър в един линк от форума за друго нещо и въобще не сбърках като я намерих и прочетох... Абе май и Енрико Ферми присъстваше в книгата, ама в частта за ядрена физика. То и на мен асоциацията с името му ми е за реактори и разни такива работи, обаче беше наистина много отдавна, когато ме интересуваше...
Re: Как се смятат ферми?
08-10-2009 - 07:43:37
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:15 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
08-10-2009 - 18:50:53
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе то освен и Ферми има и Ферма, оня дето сте се
> мъчили да го разберете във висшата математика.


Последователите на Ферма се занимават с ферми , а последователите на Фурие са най-големите строителни ФУРИИ - ред тухли , ред хоросан ..... от тук и "редове на Фурие" :]
Re: Как се смятат ферми?
08-10-2009 - 19:07:02
avatar
Момци, връщате ме с 20-тина годинки назаде !!!! Ха наздраве! *drunk* *drunk* *drunk* *drunk*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как се смятат ферми?
08-10-2009 - 22:59:16
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:15 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
09-10-2009 - 08:30:22
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> Момци, момци ама без коса ;-)
>

Оплешивяването е два вида - високо чело и теменно . Причината и за двете са жените/любенето с тях/ . В първия случай жената вика "Стига , стига ... " и бута мъжа по главата , така става високо челото. В другия случай жената вика "още, още ... " и го дърпа пак по главата ... :] :] :]
Re: Как се смятат ферми?
09-10-2009 - 08:59:13
avatar
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> n.nikoloff Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Момци, връщате ме с 20-тина годинки
> назаде!!!
>
> Момци, момци ама без коса ;-)
>


Нееее...просто слиза по гърба ...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Abu
Re: Как се смятат ферми?
09-10-2009 - 14:38:14
А децата как го обясняват - "този чичко продължава да расте, темето му се показва от косата". Аз по тая логика трябва да се смалявам - косата ми опира вече в г.за, ама като си помисля, и дългата коса означава бая годинки...
Re: Как се смятат ферми?
09-10-2009 - 22:37:52
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:16 от ArturDent.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход