Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-05-2012 - 23:23:35
А какво ще кажете за тази фирма- Италиански камини и котли на пелети и биомаса.Цените изглеждат доста добре..Ако някой е имал контакти с фирмата нека ни каже впечатленията си.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
21-05-2012 - 14:45:01
Quote
salvador
Опитвам се да обясня,че това,дето ще ти продадат в БГ за италианско...може да не е точно баш пък такова.А не,че италианското е лошо.
Salvador защо си толкова краен? Аз скоро не съм виждал подобни изцепки на нашенци с редки изключения.

pavleone фирмата, която си дал след по-настоятелно търсене разбрах чие производство са камините на някаква фирма Lincar. Позаинтересувах се да намеря малко повече информация за производителя, но даже на официалния им сайт информацията им е крайно оскъдна като липсват съществени неща като адрес, че дори и град в който се намират в италия. Също така вносителя им изглежда малко съмнителен по същата причина - няма никакви адреси за конктакт - единствено един мобилен телефон и нищо друго. Не знам как си разбрал цените при положение, че не са написани никъде. Не е добре да говоря за конкуренцията, защото на теория те са такива за нас, но за мен е несериозно фирма да крие името на производителя и мястото където се намира. От тук нататък ти си води изводите.

LazarG човека искаше пример за фирми, които продават менте продукти smiling smiley Не мисля, че ние и Ерато би трябвало да влизаме в този списък. Най-вероятно не си видял какъв пример точно е искал pavleone.

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-05-2012 - 02:14:35
Така..стана ми доста интересно и се свързах с вносителя.Доколкото разбрах става въпрос за нова фирма,която все още няма складова база или show room в Пловдив,но скоро и това щели да направят.Сайта им бил в процес на оптимизация,също скоро щяло да бъде публикувана цялата информация относно производители и т.н.Цените на продуктите се намират на всяка отделна страница на даден продукт(това го видях още първия път като погледнах сайта).Относно фирмата Lincar направих и аз свое собствено проучване.Syncho не знам за теб но аз намерих всичката ми неоходима информация в сайта на производителя-адрес,телефони,имейл,технически характеристики на продуктите и всякакъв вид сертификати..вярно инфото не е детайлно но все пак го има.Имат доста обширна гама продукти,като до сега са били ориентирани почти изцяло към западноевропейският пазар.Просто трябва да се търси...*yes*.Така..все пак мисля да изчакам и да се запозная отблизо с продуктите на Куоретерм.
П.с.Въпрос към Syncho:къде в Пловдив мога да погледна отблизо вашите камини?



Quote
syncho
Quote
salvador
Опитвам се да обясня,че това,дето ще ти продадат в БГ за италианско...може да не е точно баш пък такова.А не,че италианското е лошо.
Salvador защо си толкова краен? Аз скоро не съм виждал подобни изцепки на нашенци с редки изключения.

pavleone фирмата, която си дал след по-настоятелно търсене разбрах чие производство са камините на някаква фирма Lincar. Позаинтересувах се да намеря малко повече информация за производителя, но даже на официалния им сайт информацията им е крайно оскъдна като липсват съществени неща като адрес, че дори и град в който се намират в италия. Също така вносителя им изглежда малко съмнителен по същата причина - няма никакви адреси за конктакт - единствено един мобилен телефон и нищо друго. Не знам как си разбрал цените при положение, че не са написани никъде. Не е добре да говоря за конкуренцията, защото на теория те са такива за нас, но за мен е несериозно фирма да крие името на производителя и мястото където се намира. От тук нататък ти си води изводите.

LazarG човека искаше пример за фирми, които продават менте продукти smiling smiley Не мисля, че ние и Ерато би трябвало да влизаме в този списък. Най-вероятно не си видял какъв пример точно е искал pavleone.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-05-2012 - 04:28:25
Павлеоне,
Тук хората казват да се прави бизнес само със стари и доказали почтеноста си фирми. Колкото и да е голямо доверието ми в италиянските продукти не съм чак такъв глупак да си дам парите на всеки суек обявил се за "вносител". Нямал изложбена зала, но някой ден ще има. Нямал телефон, нямал сайт.... За сервиз е и грехота да питаш даже. Айде сиктир да пасат говеда край Марица. Ама докато има балъци ще има и подобни мошеници. Майна ама у Фелибе всички ли сте така наивни?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-05-2012 - 07:53:11
Моят отговор всъщност беше на основния въпрос на питащия:
http://forum.imoti.net/read.php?17,234317,355200#msg-355200
но наистина май може да се тълкува нееднозначноsmiling smiley.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-05-2012 - 10:24:19
pavleone ще ти пиша на лични къде можеш да ни намериш, за да не правя публична реклама winking smiley

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-05-2012 - 11:17:40
Quote
Geto
Павлеоне,
Тук хората казват да се прави бизнес само със стари и доказали почтеноста си фирми. Колкото и да е голямо доверието ми в италиянските продукти не съм чак такъв глупак да си дам парите на всеки суек обявил се за "вносител". Нямал изложбена зала, но някой ден ще има. Нямал телефон, нямал сайт.... За сервиз е и грехота да питаш даже. Айде сиктир да пасат говеда край Марица. Ама докато има балъци ще има и подобни мошеници. Майна ама у Фелибе всички ли сте така наивни?

Geto,

В кой свят живееш??Не реферирам никоя от фирмите за които става въпрос в този сайт,а говоря по принцип.С такова мислене означава ли че сляпо трябва да се доверяваме на доказали се фирми,които често и с удоволствие работят с над 100% надценка.Означава ли че единствено и само качеството и цената на даден продукт,който се внася в България трябва да се контролира от "стара и доказала почтенността си фирма".Според мен това са пълни глупости!Специално за камините-погледни този сайт на италиански дистрибутор и си даи сметка на какви цени се продават там и на кави тук..http://www.lineafuoco.eu/index.php/stufe?page=shop.browse&category_id=2&vmcchk=1]lineafuoco[/url].
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-05-2012 - 13:44:10
Quote
pavleone
Quote
Geto
Павлеоне,
Тук хората казват да се прави бизнес само със стари и доказали почтеноста си фирми. Колкото и да е голямо доверието ми в италиянските продукти не съм чак такъв глупак да си дам парите на всеки суек обявил се за "вносител". Нямал изложбена зала, но някой ден ще има. Нямал телефон, нямал сайт.... За сервиз е и грехота да питаш даже. Айде сиктир да пасат говеда край Марица. Ама докато има балъци ще има и подобни мошеници. Майна ама у Фелибе всички ли сте така наивни?

Geto,

В кой свят живееш??Не реферирам никоя от фирмите за които става въпрос в този сайт,а говоря по принцип.С такова мислене означава ли че сляпо трябва да се доверяваме на доказали се фирми,които често и с удоволствие работят с над 100% надценка.Означава ли че единствено и само качеството и цената на даден продукт,който се внася в България трябва да се контролира от "стара и доказала почтенността си фирма".Според мен това са пълни глупости!Специално за камините-погледни този сайт на италиански дистрибутор и си даи сметка на какви цени се продават там и на кави тук..www.lineafuoco.eu
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
22-05-2012 - 14:16:14
Еййй Павлеоне ама и ти ли си от тез дето гледат какви са цените "там"? За това майна има отговор ама са за друга тема. Защо тогава не пратиш парите по пощата, той производителя в Италия ще ти я изпрати с удоволствие. Тука имаше един пич дето щеше да поръчва цяла соларна система по интернет. Друг зглобяема къща от англия. И то пак като теб, защото там цената била по-ниска от тукашната. Ама карай, парите трябва да се въртят, нали сме глобални*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
27-05-2012 - 16:25:53
Уважаеми колеги,
Тъй като и на мен ми предстои да отоплявам къща (около 220 м2), все още се чудя как ще е най-изгодно.
Въпреки времето прекарано да чета тук, няма точна информация, даже и от инсталатори.
Има някаква накъсана информация, която не можеш да събереш в пълен отговор.
Според мен, за да се отговори на този въпрос (дали отоплението с пелети е изгодно), трябва да се формулира начина, по който ще се смята.

1. Вид на сградата (къща, апартамент).
2. Ориентация (изложение).
3. Изолацията (стенна, таванна, покривна)-има; няма; вид; дебелина.
4. Дограма-вид; енергийна ефективност.
5. Тип на отоплението-ниско/високотемпературно; радиатори, конвектори, водно подово; отопляема площ/обем
6. Само за отопление или и БГВ.
7. Има ли соларна система.
8. Вид на топлоизточника-пелети; дърва и въглища; термопомпи; газ и т.н.

И тогава вече ефективността на която и да е система за отопление, трябва да бъде изразена в ЛЕВА (или в количество пелети, дърва, поради разликите в цените).
Само тогава можем реално да правим каквито и да е съпоставки и сметки относно ефективността.

Сега ще ви представя моят казус, със следните параметри:

1.Къща-сутерен, 2 етажа, обитаем покрив.
2.Юг-Югозапад.
3.Подпокривна изолация с мин. вата, външна стенна изолация със 6 см стиропор,
таванна изолация с мин. вата, подова изолация 2 см DOW, покрита с алуминиево фолио за ламинат.
4.PVC дограма SALAMANDER, висок клас, с 24мм пакет и нискоемисийно стъкло.
5.Предвиждано отопление-водно подово, около 240м2.
6.Ще се топли и 300 л БГВ.
7.Соларна система за БГВ.

И сега ми остава да избера топлоизточника.
Затова имам нужда от РЕАЛНИ съвети, произлизащи от натрупан опит (и сметки), а не на някакви брошури, техн. данни или търговци, които гледат само да си продадат стоката.

Мисля, че този начин ще е полезен за всички.

P.S.
Имам и оферта от ТЕЦ, като изградя за своя сметка присъединяването, или те го изградят за тяхна сметка, но с договор за Х год.
Съседска къща с РЗП 360м2 ползва ТЕЦ и топла вода, със месечни сметки зимата около 300-320 лв, и у тях е баня.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-05-27 16:31 от rosen71.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход