Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-01-2012 - 13:33:50
koxx за твоя приятел има няколко варианта, които е добре да се погледнат. Единия е изолацията на мястото - ако няма този разход е съвсем разбираем, другия е, че има вероятност комина, към който е вързана камината да е много дълъг и да има много голяма тяга, от където идва и висока температура на изходящите газове и много малко отнемане на топлината от водната риза и всичко това = много ниско КПД и висок разход. Дограмата няма да я коментирам. Сега видях, че това на практика е мезонет... ако е старо строителство преди 10-тина години никой тогава не си играеше да слага изолации и от там му идва целия проблем. На тавана си трябва стабилна изолация след като след него е синьото небе.

Относно твоя котел не би трябвало да има проблеми да гори и най-долнопробните пелети. Само недей да взимаш много пробвай го първо със 100кг примерно и виж как ще ти дойде разхода и си направи сметка с кои ти излиза по-добре.

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-01-2012 - 14:29:35
Мерси за отговора!

Искам да попитам ако на камината се вдигнат тиа градуси на водата от 47 на 65 (на толкова прави водата котела Херц)дали ще има полза или разхода ще се вдигне още повече без особен ефект?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-01-2012 - 14:52:28
Искаш да кажеш, че градусите на камината са настроени на 47С ли??? Те, ако са така никога няма да стопли тая камина особено, ако е с радиатори отоплението. Вдигнете и градусите на 60С. Тези уреди са направени да работят на по-висока температура, не си експериментирайте. По-ниската температура не означава непременно по-нисък разход.

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
11-01-2012 - 15:32:30
ok ще се опита с 57 градуса вода и евентуално термостатите направени на 22 градуса дано му даде разлика защото мн висок разход му идва.

По темата с пелетите от Баумакс дали някой има идея каква им е цената на тон в завода в Румъния защото някъде срещнах спекулации че Баумакс имат надценка над 60% което ми се струва не реално но все пак!?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
17-01-2012 - 00:14:19
Здравейте отново!!!Има ли някои които е монтирал или пак има информация за пелетните котли„СИЗОМАТИК”-А на фирма ЗОТИ.какви са ви впечатленията?аз сам малко скиптично настроен-дизайна ми изглежда леко гаражен.благодаря преджарително
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
17-01-2012 - 08:12:01
Не се занимавай с тази фирма, това е един балон
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
17-01-2012 - 23:14:32
Благодаря много ,сте се слушам в съвета ти LazarG
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
18-01-2012 - 12:33:48
radiang не ми се искаше аз да го казвам smiling smiley защото щеше да излезе, че плюя по конкуренцията smiling smiley

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
18-01-2012 - 23:25:55
Някакви местни производители на пелети..."BOSCH.kow".(не е сайт, така се казва фирмата)
В района ми са,но не знам нищо за тях...освен,че имаха планове да правят собствени насаждения с пауловния само за пелети.
Ако някой е навит да пробва какво правят,базата им е в с.Пролеша.Споделям го не а да им правя реклама,за защото чувам добри отзиви за продукцията им.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
23-01-2012 - 12:59:07
В Пролеша е цеха на фирма Форесттрейд, от тях си купувах паркет и ми обличаха стълбата, работят главно за износ, с наш и руски материал, познавам един от босовете отдавна... Та нищо чудно да са решили да оползотворяват остатъците от производството...
Паркета им е разкошен, не е евтин хич, обаче...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход