Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
06-03-2017 - 20:03:41
Предстои ми избор на пелетна камина, попадам на на доста противоречиви мнения за най различни марки. Случайно попаднах на един магазин в който ме насочиха към MORETTI DESIGN. Моля ако някои има такава или е запознат с продуктите на марката да даде съвет, добър вариант ли е и цената оправдава ли качеството. *sos*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-03-2017 - 19:53:43
Скъпо ли е отоплението в пелетна камина?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
15-03-2017 - 08:24:00
Quote
elenatrifonova
Скъпо ли е отоплението в пелетна камина?

това е като да питате "Скъпо ли е да имам кола?"

Научете се да питате бе хора smiling smiley

Правилният въпрос е следният:

Имам жилище (къща, апартамент) еди-колко си кв.м, имам/нямам топлоизолация, дограмата е ...., и т.н.
Искам да поставя пелетна камина, като ще се отоплявам с радиатори/подово, с/без БГВ.....

Така по-лесно бихте получили адекватен отговор.
Но все пак, каквото и да е отопление да ползвате, има фактори, които трябва да се имат в предвид-като дали обектът ще се ползва/отоплява през целия ден, разположение, изложение, желана температура, и т.н.
Примерно имайте в предвид, че повишаването на работната температура в едно помещение от 21 на 23 градуса не е с 10% повече енергия а доста над 30%.

И най-важният фактор е професионалното изпълнение. Много хора се хвърлят на ниска цена, но с времето вие си плащате за евтиното в пъти повече.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2017-03-15 08:25 от rosen71.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
24-09-2017 - 23:54:40
Здравейте, сега през октомври ми се налага да завърша парната инасталация (положени са тръби, радиатори, 200 л. бойлер на Сънсистем с 2 серпентини...). Предстоят ми закупуване на пелетен котел, горелка и т.н, както и свързването със системата. Виждам, че в повечето подобни теми, основния въпрос е за избор на котел... Прави ми впечатление, че има доста препоръки за Грейко. Аз съм от В.Търново и производителя има офис тук. Беше ми предложен котел с горелка 20 кВт за около 4000 лв. Та 1 въпрос - дали Грейко са добър избор и ако да - защо, ако не - пак защо? Другия въпрос е за необходината мощност на котела - ще отоплявам къща на 2 етажа с РЗП 150 кв. със средна височина 2,65 м, 10см изолация с графитен стиропор, дограма Трокал - троен стъклопакет... Питам защото от 2-ма различни човека занимаващи се с парно, получих доста различна информация относно мощността на котела. Единия ми каза, че 15 кВт са ми достаъчни, а другия ги сметна 27... Благодаря ви предварително!
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
07-01-2018 - 18:15:56
Здравейте приятели,
Нямам никакъв опит или на кратко нищо не разбирам от отопление на пелети, котли , горелки.
Ще съм Ви благодарен за ценните съвети, защото май съм в неизгодно положение и малко съм стреснат,
Въпросът ми е следния : Имам готова изградена отоплителна система със всичките неща , панели , бойлерр 250л всичко е перфектно и направено качествено, Обаче сега разбирам че котела ми е "Чугунен котел VIADRUS U22 c 29.1 kw( ще прикача снимка) на дърва и въглища чисто нов което мен не ме устройва
, и сега чета форуми че може да се направи с Пелетна горелка и да се ползва този котел на пелети. Въпроса и помоща което ми трябва с ваши компетентни мнения е дали наистина мога да поставя пелетна горелка , какъв модел коя е най-надеждна , ще имам ли проблеми, или да го демонтирам и да купувам нов което ще ме разбие напрактика smiling smiley , и колко би струвало това удоволствие ако се монтира към моя котел(ще имам липроблеми)? Помещението което ще се отоплява е 250кв , всъщност реално активно ще се ползва за 150 кв, другото е втория етаж.
Сега ще кача и снимки на котела ли или как му се казва ,,,,
[beritbg.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2018-01-07 18:20 от knele666.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-01-2018 - 07:46:46
Може да се преработи за пелети.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-01-2018 - 09:03:11
Благодаря за отговора, нещо по подробно ?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-01-2018 - 19:54:52
Quote
knele666
Благодаря за отговора, нещо по подробно ?
Давате снимка на модела на котела и снимка на вратичката. След това може да ви се изработи вратичка с вградена горелка.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
09-01-2018 - 07:04:37
Дал съм снимка, още в първия пост, след преработката, ще имам ли проблеми , кой модел на горелка е най-добър, надежден , цена
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
10-01-2018 - 08:27:28
Quote
knele666
Дал съм снимка, още в първия пост, след преработката, ще имам ли проблеми , кой модел на горелка е най-добър, надежден , цена
Имах в предвид снимка на табелката с модела на котела, и вратичката от близо. Не снимка от сайта на търговеца.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход